Mówi: | Akop Szostak, kulturysta, trener osobisty, zawodnik MMA Sara Janicka, tancerka |
Akop Szostak: Lubię sprawiać ludziom radość. To właśnie zrobię na parkiecie
Zawodnik ma za sobą pierwsze treningi taneczne. Twierdzi, że najlepiej czuje się w technikach latynoamerykańskich, choć sporym problemem jest dla niego koordynacja ruchowa. Podkreśla też, że trafił na najlepszą z możliwych partnerek tanecznych.
Akop Szostak to trener personalny i utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki, od 2018 roku współpracujący z KSW, największą polską organizacją MMA. Informacja o udziale ważącego ponad 100 kg i mierzącego 1,7 m sportowca w 10. edycji programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” była sporym zaskoczeniem. Akop Szostak nie przejmuje się jednak brakiem fizycznych predyspozycji na tancerza i zamierza przede wszystkim dobrze się bawić na parkiecie.
– Mam specyficzne poczucie humoru, lubię sprawiać ludziom radość i to samo zrobię na parkiecie – mówi kulturysta agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Zawodnik ma też całkowite poparcie swojej żony, fotomodelki Sylwii Szostak. Jej pierwszą reakcją na decyzję męża było wprawdzie zaskoczenie, bardzo szybko jednak zaangażowała się w pomoc w przygotowaniach. Znalazła też wspólny język z taneczną partnerką Akopa, Sarą Janicką.
– Co bym w życiu nie robił, ona zawsze mi bardzo mocno kibicuje i była nawet parę razy na treningach zobaczyć, jak mi idzie – mówi Akop Szostak.
Zawodnik już rozpoczął treningi taneczne. Nie ukrywa, że choć od lat związany jest ze sportem, taniec jest dla niego całkowicie nową formą ruchu i jako taka sprawia mu spore problemy. Największą przeszkodą jest dla niego koordynacja ruchowa – w tańcu zdarza się bowiem, że nogi pracują bardzo szybko, podczas gdy góra ciała wykonuje płynne, znacznie wolniejsze ruchy.
– To jest rzeczywiście duże wyzwanie, ale cieszę się, że dla Akopa wyzwanie to znaczy mobilizacja. I to tak właśnie było na większości treningów, że rzeczywiście od początku do końca pełna koncentracja, skupienie i robienie tego, co jest dla nas – mówi Sara Janicka.
– Nie, no poniosło ją, aż tak sztywno nie jest, ale generalnie trafiłem na najlepszą możliwą partnerkę, więc będzie dobrze – dodaje Akop Szostak.
Kulturysta poznał już kilka technik tanecznych, z których do gustu najbardziej przypadły mu tańce latynoamerykańskie, potoczne zwaną „łaciną”. Fizycznie treningi go nie męczą, jest bowiem przyzwyczajony do regularnego, codziennego wysiłku fizycznego. Czuje się dobrze, zwłaszcza że na skutek zmiany diety stracił już 2 kg.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.