Newsy

Aneta Glam-Kurp: Nie mam dzieci, ponieważ nigdy nie chciałam się nimi związać z żadnym mężczyzną na całe życie. Jestem osobą niezależną i dobrze się czuję w związku nieformalnym

2024-02-02  |  06:17

Uczestniczka programu „Żony Miami” przekonuje, że dzieci nie są jej potrzebne do szczęścia i zbudowania trwałego związku. Nigdy nie zdecydowała się zostać matką, bo zdaje sobie sprawę z tego, że potomstwo łączy dwoje ludzi na całe życie, a w razie rozstania pojawia się wiele problemów związanych chociażby z podziałem opieki nad nim. Aneta Glam-Kurp podkreśla, że bardzo ceni sobie niezależność, a macierzyństwo mogłoby przysporzyć jej tylko dodatkowych problemów.

– Nie mam dzieci, ponieważ nigdy nie chciałam się związać z żadnym mężczyzną na całe życie. Nie mam do nikogo zaufania, żeby się tak związać, a dziecko przecież wiąże na całe życie. Trzeba się z takim człowiekiem później spotykać, planować różne sprawy i dzielić się tymi dziećmi. Ja nie chciałam mieć takiej sytuacji. Jestem bardzo niezależną osobą i nie chciałam się w ten sposób uzależnić od żadnego mężczyzny – mówi agencji Newseria Lifestyle Aneta Glam-Kurp.

Celebrytka zapewnia, że prywatnie jest bardzo szczęśliwa – bez dzieci i bez ślubu. Wraz z partnerem w Miami stworzyła udaną relację, opartą na szacunku i zrozumieniu. Nie ograniczają się nawzajem, każde z nich ma swoje pasje i przestrzeń na realizację planów zawodowych.

– Mój związek z George’em dlatego jest tak silny, ponieważ nie czuję się od niego uzależniona. Jeśli bardzo mi coś nie będzie pasować, to mogę w każdej chwili odejść i on może zrobić to samo. Czujemy się w tym związku zupełnie wolni i właśnie dlatego nie odchodzimy od siebie. Nie mamy nawet ślubu, nie czujemy się więc zmuszeni, żeby być razem, przez nikogo, przez żadne instytucje. Codziennie natomiast staramy się, żeby utrzymać nasz związek tak, jakbyśmy dopiero zaczęli się spotykać miesiąc temu, właśnie dlatego że nie ma dzieci, nie ma małżeństwa – mówi.

Aneta Glam-Kurp bardzo lubi swój obecny styl życia, bo może robić, co chce i kiedy chce. Jak podkreśla, nie ma instynktu macierzyńskiego, nie chce brać na siebie ciężaru wychowywania dziecka i nie ma potrzeby tworzenia tradycyjnej rodziny.

– To nie jest tak, że ja nie radzę nikomu mieć dzieci, to jest po prostu mój własny wybór. Tak czuję się bardziej szczęśliwa, ponieważ jestem bardzo niezależną osobą. Niektórzy ludzie lubią być w gronie osób, mieć dużą rodzinę i tak dalej, ja nie. Ja lubię być sama, mój partner tak samo, ponieważ jest bardzo zajęty swoimi wielkimi, bardzo ważnymi wynalazkami. Mamy więc idealny układ i żadne dzieci nam tutaj nie latają, nie przeszkadzają i nie zakłócają naszego spokoju – dodaje uczestniczka programu „Żony Miami”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.