Mówi: | Anna Popek |
Funkcja: | prezenterka "Pytania na Śniadanie" w TVP |
Anna Popek myśli o napisaniu romansu
Jeszcze w październiku w księgarniach pojawi się pierwsza książka kulinarna autorstwa prezenterki TVP Anny Popek. Tymczasem gwiazda już myśli nad wydaniem kolejnej pozycji. – Wydawca namawia mnie żebym napisała romans – zdradza Popek.
Choć prezenterka telewizji śniadaniowej nie podjęła jeszcze decyzji, kiedy taka książka miałaby powstać to już rozpoczęła przygotowania do kolejnego pisarskiego wyzwania. W poszukiwaniu inspiracji do nowego tytułu, prezenterka odwiedziła Legnicę podczas trwającego tam Tygodnia Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej.
– Pojechałam na festiwal romansu rosyjsko-polskiego do Legnicy. To oczywiście festiwal muzyczny. Mówię to półżartem, ale na pewno takie wschodnie korzenie, które są w nas wymagają odświeżenia i przypomnienia – mówi Anna Popek.
Gwiazda TVP przyznała, że jeśli zdecyduje się na napisanie romansu, to prawdopodobnie umiejscowi go właśnie na wschodzie.
– Być może, jeśli napiszę książkę i będzie to beletrystyka, to jej akcja rozgrywać się będzie na Kresach – rozważa Popek, jednak od razu dodaje, że nie nastąpi to szybko.
Obecnie gwiazda skupia się na promocji swojej pierwszej książki kulinarnej, "Siostry gotują", którą jak mówi tytuł, Anna Popek napisała ze swoją siostrą - Magdaleną Krupą. Prace nad romansem będą musiały więc poczekać.
– Najpierw muszę się nauczyć być autorką tej dobrej książki kulinarnej, którą właśnie stworzyłyśmy – puentuje prezenterka.
"Siostry gotują" ukaże się w księgarniach 23. października.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
Trener przeżył niedawno prawdziwe chwile grozy po tym, gdy jego siostra trafiła do szpitala. Mimo że jest już dorosła, to nadal czuje się za nią odpowiedzialny, tak samo jak wtedy, kiedy opiekował się nią po wyjeździe mamy do USA. Jednocześnie Qczaj apeluje do tych, którzy zmagają się z jakimś kryzysem psychicznym, by nie wstydzili się mówić o swoich problemach i mieli odwagę prosić o pomoc. Dzięki temu można zapobiec tragedii.
Konsument
Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gwiazdy
Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.