Mówi: | Anna Wyszkoni |
Funkcja: | wokalistka |
Anna Wyszkoni: 25 lat mojej artystycznej drogi to był przepiękny czas sukcesów i wielu przebojów. Były też momenty trudne i ryzykowne
Z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej piosenkarka przygotowała dla swoich fanów płytę, na której znalazły się jej największe przeboje. Utwory, które fani dobrze znają i razem z nią śpiewają na koncertach. Selekcja nie była prostym zadaniem, bo Anna Wyszkoni ma na swoim koncie dziesiątki hitów, które zdobyły uznanie słuchaczy. „Nieznośna Lekkość Hitu” to sentymentalna podróż pełna wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia, ale także gorzkich doświadczeń życiowych i słabości, które zdarzają się każdemu.
Utwory Anny Wyszkoni opowiadają takie historie, w których słuchacze mogą odnaleźć także cząstkę swojego życia. To powoduje, że każda jej kolejna piosenka, płyta czy trasa koncertowa są zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność. Wokalistka przyznaje, że w ciągu ostatnich 25 lat w jej życiu wydarzyło się tak wiele, że mogłaby napisać książkę. Jednak na razie swoje wspomnienia woli podsumować muzycznie, bo w tym czuje się najlepiej.
– „Nieznośna Lekkość Hitu” to podsumowanie 25 lat mojej artystycznej drogi. Nie powiem, że to było mrugnięcie okiem, to był czas przepiękny i intensywny, czas wzlotów, upadków, pięknych sukcesów i na szczęście tylu przebojów, że uzbierało się na tę płytę – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Wyszkoni.
Wokalistka przyznaje, że wybór nie był łatwy. Do każdego utworu ma bowiem sentyment, w powstanie każdego włożyła kawałek serca, dlatego też zanim podjęła ostateczną decyzję, musiała się chwilę zastanowić. Nie ukrywa, że w tej kwestii kierowała się również gustem swoich fanów.
– Najpierw wybierałam te utwory, które wydawało mi się, że muszą znaleźć swoje miejsce na płycie podsumowującej, potem, kiedy wybrałam ponad 20, musiałam wyeliminować te, które wydawały mi się trochę mniej ważne. Trudne to było zadanie, bo musiałam patrzeć nie tylko na moje odczucia, ale również na to, czego oczekują fani. Na szczęście po 25 latach doświadczenia, po tysiącach koncertów mogłam zaobserwować, które piosenki dla moich fanów są ważniejsze, na które czekają bardziej i które doskonale znają – mówi Anna Wyszkoni.
Na jubileuszowej płycie znalazły się takie utwory jak: „Oczy szeroko zamknięte”, „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” i „Wiem, że jesteś tam”. Na krążku nie mogło też zabraknąć przeboju „Agnieszka”. Tę piosenkę można usłyszeć zarówno w oryginale, jak i w nieco innej odsłonie.
– „Agnieszka” pojawia się na tej płycie dwa razy, jedna wersja to wierne odtworzenie tego, co znali moi fani do tej pory, druga to zabawa muzyczna i bardzo interesujący dla mnie duet z Januszem Walczukiem, młodym artystą, raperem, który jest inteligentnym i błyskotliwym człowiekiem. Wspaniale pracowało mi się z nim w studiu i dobrze rozmawia mi się prywatnie. Bardzo się cieszę, że nasze drogi się splotły i mam wrażenie, że było nam to pisane. Janusz napisał o mnie w swojej piosence, ja zupełnie przypadkiem na tę piosenkę wpadłam, a potem wszystko potoczyło się już błyskawicznie – mówi piosenkarka.
Jak podkreśla, „Agnieszka” to niezwykle ważny dla niej utwór. Ma świadomość, że gdyby nie ta piosenka, być może nie byłaby teraz w tym miejscu, w którym jest.
– „Agnieszka” jest utworem przełomowym. Ta piosenka otworzyła nam z zespołem Łzy drzwi do wielkiej sceny. Dzięki temu utworowi zaczęto zapraszać nas na duże koncerty i festiwale, dzięki temu poznała nas też szersza rzesza fanów. I nie wyobrażam sobie, żeby tej piosenki nie było na tej płycie – mówi.
Anna Wyszkoni jest na scenie od 25 lat. Jej kariera nabrała rozpędu, kiedy była wokalistką zespołu Łzy. Choć po 14 latach ich drogi się rozeszły, to każde zdobyte wspólnie doświadczenie ukształtowało ją jako artystkę.
– Jeśli chodzi o moją drogę zawodową, to działo się naprawdę bardzo dużo. Były też momenty trudne, przełomowe, ryzykowne, takie jak chociażby odejście z zespołu Łzy. Ale jednak to wszystko sprawiało mi przyjemność, bo nawet te trudne, decydujące momenty okazywały się bardzo istotne i potrzebne w moim życiu – mówi piosenkarka.
Solowo Anna Wyszkoni wydała cztery albumy: „Pan i Pani” (2009), „Życie jest w porządku” (2012), „Kolędy wielkie” (2015) i „Jestem tu nowa” (2017).
Czytaj także
- 2025-01-31: Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
- 2025-01-20: Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
- 2025-02-06: Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
- 2025-01-15: Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
- 2025-01-07: W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
- 2024-12-27: Luna: Ostatnio cierpię na nadprodukcję twórczą. Eurowizja przyniosła mi zbyt dużo weny artystycznej i z tyłu głowy są już dwa kolejne albumy
- 2024-11-06: Martyna Wojciechowska: Cudownie mieć 50 lat, wiedzieć, czego się chce i czego się na pewno nie chce. To dla mnie bardzo dobry czas
- 2024-11-04: Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
- 2024-10-22: Rząd pracuje nad nowymi przepisami o płacy minimalnej. Zmienią one sposób jej obliczania
- 2024-11-15: Anna Lewandowska: Są aż trzy odsłony „Czerwonego dywanu” w „Pytaniu na śniadanie”. Ten punkt naszego programu ma bardzo dobrą oglądalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Handel
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4-ram,w_274,_small.jpg)
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto,w_133,_small.jpg)
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1_1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.