Newsy

Anna Wyszkoni: 25 lat mojej artystycznej drogi to był przepiękny czas sukcesów i wielu przebojów. Były też momenty trudne i ryzykowne

2021-11-24  |  05:15

Z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej piosenkarka przygotowała dla swoich fanów płytę, na której znalazły się jej największe przeboje. Utwory, które fani dobrze znają i razem z nią śpiewają na koncertach. Selekcja nie była prostym zadaniem, bo Anna Wyszkoni ma na swoim koncie dziesiątki hitów, które zdobyły uznanie słuchaczy. „Nieznośna Lekkość Hitu” to sentymentalna podróż pełna wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia, ale także gorzkich doświadczeń życiowych i słabości, które zdarzają się każdemu.

Utwory Anny Wyszkoni opowiadają takie historie, w których słuchacze mogą odnaleźć także cząstkę swojego życia. To powoduje, że każda jej kolejna piosenka, płyta czy trasa koncertowa są zawsze ciepło przyjmowane przez publiczność. Wokalistka przyznaje, że w ciągu ostatnich 25 lat w jej życiu wydarzyło się tak wiele, że mogłaby napisać książkę. Jednak na razie swoje wspomnienia woli podsumować muzycznie, bo w tym czuje się najlepiej.

– „Nieznośna Lekkość Hitu” to podsumowanie 25 lat mojej artystycznej drogi. Nie powiem, że to było mrugnięcie okiem, to był czas przepiękny i intensywny, czas wzlotów, upadków, pięknych sukcesów i na szczęście tylu przebojów, że uzbierało się na tę płytę – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Wyszkoni.

Wokalistka przyznaje, że wybór nie był łatwy. Do każdego utworu ma bowiem sentyment, w powstanie każdego włożyła kawałek serca, dlatego też zanim podjęła ostateczną decyzję, musiała się chwilę zastanowić. Nie ukrywa, że w tej kwestii kierowała się również gustem swoich fanów.

– Najpierw wybierałam te utwory, które wydawało mi się, że muszą znaleźć swoje miejsce na płycie podsumowującej, potem, kiedy wybrałam ponad 20, musiałam wyeliminować te, które wydawały mi się trochę mniej ważne. Trudne to było zadanie, bo musiałam patrzeć nie tylko na moje odczucia, ale również na to, czego oczekują fani. Na szczęście po 25 latach doświadczenia, po tysiącach koncertów mogłam zaobserwować, które piosenki dla moich fanów są ważniejsze, na które czekają bardziej i które doskonale znają – mówi Anna Wyszkoni.

Na jubileuszowej płycie znalazły się takie utwory jak: „Oczy szeroko zamknięte”, „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” i „Wiem, że jesteś tam”. Na krążku nie mogło też zabraknąć przeboju „Agnieszka”. Tę piosenkę można usłyszeć zarówno w oryginale, jak i w nieco innej odsłonie.

– „Agnieszka” pojawia się na tej płycie dwa razy, jedna wersja to wierne odtworzenie tego, co znali moi fani do tej pory, druga to zabawa muzyczna i bardzo interesujący dla mnie duet z Januszem Walczukiem, młodym artystą, raperem, który jest inteligentnym i błyskotliwym człowiekiem. Wspaniale pracowało mi się z nim w studiu i dobrze rozmawia mi się prywatnie. Bardzo się cieszę, że nasze drogi się splotły i mam wrażenie, że było nam to pisane. Janusz napisał o mnie w swojej piosence, ja zupełnie przypadkiem na tę piosenkę wpadłam, a potem wszystko potoczyło się już błyskawicznie – mówi piosenkarka.

Jak podkreśla, „Agnieszka” to niezwykle ważny dla niej utwór. Ma świadomość, że gdyby nie ta piosenka, być może nie byłaby teraz w tym miejscu, w którym jest.

– „Agnieszka” jest utworem przełomowym. Ta piosenka otworzyła nam z zespołem Łzy drzwi do wielkiej sceny. Dzięki temu utworowi zaczęto zapraszać nas na duże koncerty i festiwale, dzięki temu poznała nas też szersza rzesza fanów. I nie wyobrażam sobie, żeby tej piosenki nie było na tej płycie – mówi.

Anna Wyszkoni jest na scenie od 25 lat. Jej kariera nabrała rozpędu, kiedy była wokalistką zespołu Łzy. Choć po 14 latach ich drogi się rozeszły, to każde zdobyte wspólnie doświadczenie ukształtowało ją jako artystkę.

– Jeśli chodzi o moją drogę zawodową, to działo się naprawdę bardzo dużo. Były też momenty trudne, przełomowe, ryzykowne, takie jak chociażby odejście z zespołu Łzy. Ale jednak to wszystko sprawiało mi przyjemność, bo nawet te trudne, decydujące momenty okazywały się bardzo istotne i potrzebne w moim życiu – mówi piosenkarka.

Solowo Anna Wyszkoni wydała cztery albumy: „Pan i Pani” (2009), „Życie jest w porządku” (2012), „Kolędy wielkie” (2015) i „Jestem tu nowa” (2017).

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.