Mówi: | Joanna Ferdynus-Gołuszko |
Funkcja: | wizażystka, blogerka |
Ciepłe odcienie szminki i błyszczyka podkreślają niedoskonałości zębów. Optyczne wybielenie gwarantują róże z niebieskim akcentem
Odpowiedni kolor pomadki to najprostszy z trików, dzięki któremu można optycznie rozjaśnić zęby. Źle dobrany odcień pomadki lub błyszczyka może sprawić, że będą one wyglądać na żółte i szare. W momencie, kiedy widoczne są liczne przebarwienia, najlepiej postawić na chłodne kolory, na przykład róż w kolorze gumy do żucia lub fuksję z niebieskim akcentem.
Kobiety, które nie mogą się pochwalić tzw. hollywoodzkim uśmiechem, powinny unikać pomadek z żółtym lub pomarańczowym półtonem, np. w odcieniu koralowym, brzoskwiniowym lub pomidorowym. W tym przypadku nie sprawdzą się także ciemne fiolety. Wizualnie wybielić zęby pomogą natomiast szminki i błyszczyki z niebieskim akcentem – delikatne fiolety, róż w kolorze gumy do żucia lub fuksji. Natomiast wieczorem można postawić na barwy bazujące na ciepłej czerwieni, np. burgund lub wiśnię. Są one w stanie optycznie rozjaśnić zęby nawet o 2 tony.
– Ciepłe odcienie, niestety, podkreślają żółć, więc jeżeli mamy lekko żółte zęby, to polecałabym używanie odważnych pomadek, np. w kolorze fuksji, która wpada lekko w odcień niebieskiego. Takie kolory, które są chłodniejsze, wizualnie wybielają zęby – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Ferdynus-Gołuszko, wizażystka i blogerka.
Aby uzyskać optyczny efekt wybielenia, musimy dobrać kolor szminki nie tylko do koloru zębów, lecz także do koloru dziąseł. Im mniejszy jest kontrast pomiędzy szminką a dziąsłem, tym efekt jest lepszy.
– Jeżeli mamy białe zęby, to nieważne, jakiej pomadki użyjemy, one zawsze będą wyglądały na białe. To daje szerokie pole do popisu, używamy czego chcemy, tego, w czym się czujemy dobrze – tłumaczy Joanna Ferdynus-Gołuszko.
Chcąc wydobyć biel zębów i zamaskować żółte przebarwienia, warto zadbać nie tylko o odpowiedni kolor szminki, lecz także o odpowiedni kolor pudru, bronzera i o rozświetlenie skóry twarzy.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.