Newsy

Członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju: zasadniczo nie zgadzamy się ze sobą, często spieramy się i czasem nawet bijemy

2014-04-17  |  06:50
Kabaret Moralnego Niepokoju należy do czołówki najlepszych kabaretów w Polsce. Zawodowy kalendarz grupy jest wypełniony po brzegi. W planach są występy w kraju i za granicą. Wspólna praca wiąże się jednak często z różnicą zdań.
 
Zasadniczo nie zgadzamy się ze sobą. Spieramy się, ale rzadko się kłócimy. Spór jest fajny, bo nie głaszczemy się i mówimy to, co myślimy, i z tego coś wynika. Jak coś mówię, to on temu zaprzecza i odwrotnie. To jest ciekawe – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

 – Oczywiście że się kłócimy, bijemy się czasem. Ale to normalne w przypadku ścierania się różnych opinii. Czasem na błahe tematy,  typu kto ma siedzieć przy oknie – dodaje Piotr Górski.
 
Piotr Górski nie kryje satysfakcji z tego, że na polskiej scenie kabaretowej panuje duża różnorodność. Jedne grupy stawiają na satyrę polityczną, humor sytuacyjny i zaskakujące duety, a inne lepiej sprawdzają się w stand-upie scenicznym i muzycznych aranżacjach z przymrużeniem oka. Dzięki temu kabareciarze zaspokajają gusta różnych odbiorców.

Kabaret zyskał dużą popularność m.in. dzięki cyklicznym programom telewizyjnym. „Dzięki Bogu już weekend”, „Kabaretowy Klub Dwójki” czy „Wczasy z kabaretem” w TVP2 cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Jest wiele różnych form kabaretowych, kabaretów operujących różnymi sposobami rozśmieszania, różnym typem humoru. Każdy może znaleźć swój, który mu pasuje. W związku z tym to bogactwo jest bardzo fajne i cieszy mnie, ponieważ nikogo na siłę się do niczego nie zmusza. Każdy może śmiać się z tego, co mu się podoba. Są ludzie, którzy wrzucają wszystkie kabarety do jednego wora, mówią: kiedyś było ekstra, teraz jest do chrzanu”, ale oni mówią tak o wszystkim, co było kiedyś, porównując do tego co jest teraz – mówi Piotr Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. 

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie. Jego członkowie wykreowali szereg barwnych postaci, które są znakiem rozpoznawczym grupy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Gwiazdy

Agata i Tomasz Wolni: Jest w nas głęboka potrzeba dzielenia się tym, co dostaliśmy od życia. Bliskie naszemu sercu są inicjatywy wspierające rodzinę

Prezenterzy mają świadomość, że nikt i nic nie zastąpi dziecku kochających, opiekuńczych i odpowiedzialnych rodziców, ale każdy człowiek o dobrym sercu może choć trochę poprawić jego los, przywrócić mu uśmiech i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Agata Tomaszewska-Wolna i Tomasz Wolny z podziwem patrzą na zaangażowanie osób współpracujących ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, które zastępują podopiecznym mamę i tatę oraz stwarzają godne warunki do życia, nauki i rozwoju. Dziennikarze zapewniają, że oni sami również chętnie wyciągają dłonie do potrzebujących i wspierają różne akcje charytatywne. Jak zaznaczają, warto pomagać, bo najlepszym podziękowaniem jest radość na twarzach tych, którym odmienili los.

Konsument

Gabinety stomatologiczne dostosowują się do specjalnych potrzeb pacjentów. Powstają placówki przystosowane do osób otyłych, niepełnosprawnych czy cierpiących na dentofobię

Polacy wciąż w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych klinik stomatologicznych i mają wobec nich coraz wyższe wymagania. Liczy się nie tylko nowoczesność i kompleksowy zakres usług, ale też to, czy gabinet stomatologiczny jest przyjazny i komfortowy. – Ważne jest też to, żeby gabinety były dostępne dla osób, które borykają się także z innymi problemami zdrowotnymi, np. z otyłością – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor LUX MED Stomatologia.