Newsy

Członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju: zasadniczo nie zgadzamy się ze sobą, często spieramy się i czasem nawet bijemy

2014-04-17  |  06:50
Kabaret Moralnego Niepokoju należy do czołówki najlepszych kabaretów w Polsce. Zawodowy kalendarz grupy jest wypełniony po brzegi. W planach są występy w kraju i za granicą. Wspólna praca wiąże się jednak często z różnicą zdań.
 
Zasadniczo nie zgadzamy się ze sobą. Spieramy się, ale rzadko się kłócimy. Spór jest fajny, bo nie głaszczemy się i mówimy to, co myślimy, i z tego coś wynika. Jak coś mówię, to on temu zaprzecza i odwrotnie. To jest ciekawe – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

 – Oczywiście że się kłócimy, bijemy się czasem. Ale to normalne w przypadku ścierania się różnych opinii. Czasem na błahe tematy,  typu kto ma siedzieć przy oknie – dodaje Piotr Górski.
 
Piotr Górski nie kryje satysfakcji z tego, że na polskiej scenie kabaretowej panuje duża różnorodność. Jedne grupy stawiają na satyrę polityczną, humor sytuacyjny i zaskakujące duety, a inne lepiej sprawdzają się w stand-upie scenicznym i muzycznych aranżacjach z przymrużeniem oka. Dzięki temu kabareciarze zaspokajają gusta różnych odbiorców.

Kabaret zyskał dużą popularność m.in. dzięki cyklicznym programom telewizyjnym. „Dzięki Bogu już weekend”, „Kabaretowy Klub Dwójki” czy „Wczasy z kabaretem” w TVP2 cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Jest wiele różnych form kabaretowych, kabaretów operujących różnymi sposobami rozśmieszania, różnym typem humoru. Każdy może znaleźć swój, który mu pasuje. W związku z tym to bogactwo jest bardzo fajne i cieszy mnie, ponieważ nikogo na siłę się do niczego nie zmusza. Każdy może śmiać się z tego, co mu się podoba. Są ludzie, którzy wrzucają wszystkie kabarety do jednego wora, mówią: kiedyś było ekstra, teraz jest do chrzanu”, ale oni mówią tak o wszystkim, co było kiedyś, porównując do tego co jest teraz – mówi Piotr Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. 

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie. Jego członkowie wykreowali szereg barwnych postaci, które są znakiem rozpoznawczym grupy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Tadeusz Drozda: Po 52 latach kariery na estradzie wystąpię nie jako artysta kabaretowy, ale jako piosenkarz. Jak przed każdym debiutem jest trema

Podczas najbliższej edycji Polsat Hit Festival satyryk zaprezentuje się w nietypowej dla siebie roli – zamiast jak zwykle rozśmieszać publiczność do łez, zaśpiewa. W trakcie koncertu „Gdzie się podziały tamte prywatki” w jego wykonaniu będzie można usłyszeć dwa wielkie przeboje wylansowane przed laty przez Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchę. Tadeusz Drozda podjął wyzwanie, zapowiada, że postara się mu sprostać, a jednocześnie nie ukrywa, że nieco się stresuje chociażby z tego powodu, że wśród nowego pokolenia artystów nie ma zbyt wielu znajomych.

Muzyka

Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować

Wokalistka przyznaje, że z dużą radością przyjęła zaproszenie do udziału w Polsat Hit Festiwal 2025. Dla niej bowiem występ w Operze Leśnej w Sopocie ma niezwykle sentymentalny wymiar. Jeszcze będąc dzieckiem oglądała w telewizji koncerty z Sopotu i marzyła, by kiedyś stanąć na tej kultowej scenie. Marzenie się spełniło i teraz, kiedy tylko ma taką możliwość wraca do tego amfiteatru z ogromną przyjemnością. W piątek Bryska zaśpiewa w koncercie „Radiowy Przebój Roku”.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.