Mówi: | Doda |
Funkcja: | wokalistka |
Doda: nie patrzę na młodsze pokolenie muzyków jak na konkurencję
Doda nie boi się konkurencji. Twierdzi, że na młodsze pokolenie artystów nie patrzy jak na potencjalnych rywali. Jej zdaniem zdrowe podejście do konkurowania zawdzięcza pochodzeniu ze sportowej rodziny, która wpoiła jej zasady fair play.
– W ogóle nie staram się patrzeć przez pryzmat konkurencji czy nie-konkurencji, to jest strasznie dziwne myślenie – mówi Doda agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Wokalistka twierdzi, że nie lubi ścigać się sama ze sobą, dlatego ceni sobie istnienie muzycznych rywali. Jej zdaniem zdrowe podejście do konkurowania zawdzięcza pochodzeniu ze sportowej rodziny – jej ojciec, Paweł Rabczewski, to dwukrotny medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów. Sama Doda w wieku 13 lat zaczęła uprawiać lekkoatletykę – była medalistką Mistrzostw Polski Juniorów oraz wojewódzkich mistrzostw szkolnych.
– Mam we krwi zasady fair play i takiej zdrowej konkurencji. Czyli nie ścigam się bez sensu, żeby tylko kogoś prześcignąć, tylko staram się osiągać coraz lepsze wyniki i to jest bardzo zdrowe i dobre myślenie – mówi Doda.
Gwiazda twierdzi, że słucha muzyków z młodszego pokolenia. Robi to jednak wyłącznie dla przyjemności, a nie w celu sprawdzania, kto z nich stanowi dla niej samej potencjalną konkurencję.
– Oglądam wszystkich, ale jeszcze nie zauważyłam nikogo ciekawego – mówi Doda.
W 2016 roku przypada 15-lecie pracy artystycznej Dody. W ciągu minionych lat kontrowersyjna wokalistka dwukrotnie zdobyła nagrodę MTV Europe Music oraz Eska Music Awards. Została także laureatką Telekamery oraz nagrody VIVA Comet. Trzy jej płyty osiągnęły status platynowych, a jedna – złotej. Według tygodnika „Wprost” Doda należy do 100 najbardziej wpływowych Polaków, a zdaniem „Machiny” jest jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek. Artystka znalazła się także na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu publikowanej przez magazyn „Forbes”.
Czytaj także
- 2025-05-09: Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty
- 2025-02-19: Wycofanie się USA z WHO może mieć katastrofalne skutki. Cenę zapłacą także kraje UE
- 2025-01-30: Za rok USA oficjalnie wycofają się z porozumienia paryskiego. To nie musi oznaczać rezygnacji z zielonych inwestycji
- 2025-02-07: Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
- 2024-12-23: Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
- 2024-12-12: Nowe obowiązki dla e-sklepów. Wchodzi w życie rozporządzenie o bezpieczeństwie produktów
- 2024-12-05: Opieka długoterminowa mierzy się z niedoborem kadr. Brakuje szczególnie pielęgniarek
- 2024-10-29: Trudno gojące się rany to problem miliona Polaków. System ochrony zdrowia go bagatelizuje
- 2024-10-07: Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne
- 2024-08-14: Długie korzystanie ze smoczka jest związane z ograniczonym zasobem słownictwa u dzieci. Logopedzi zwracają też uwagę na inne problemy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.