Mówi: | Joanna Ciecierska |
Funkcja: | stylistka |
Firma: | Ceramstic |
Czarno-białe wnętrze nie musi kojarzyć się wyłącznie ze sterylnością i minimalizmem
Kolor czarny i biały to ponadczasowy trend w aranżacji wnętrz. Czarno-białe dodatki kojarzą się z minimalizmem i wręcz sterylną harmonią, lecz ostatnio zabawa przeciwstawnymi kolorami, ich fakturą oraz geometrią stała się dla designerów oraz ich klientów sposobem na odświeżenie formuły tego uniwersalnego połączenia.
Czarno-białe elementy wprowadzają do wnętrza ład i doskonale sprawdzają się w ciasnych mieszkaniach, rozświetlając pomieszczenie i powiększając je optycznie. Do niedawna najpopularniejszym przykładem wykorzystania połączenia czerni i bieli były klasyczne czarno-białe płytki.
– Kolory czarny i biały w aranżacji wnętrz są modne od zawsze, ale dopiero od niedawna klienci i designerzy zaczęli się tą formą bawić, żonglować strukturami, a także dekoracją. Pojawiają się na rynku dekoracje, które wyglądają jak esy-floresy czy zygzaki. To może być na przykład jedna płytka zaaranżowana na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Ciecierska, stylistka z firmy Ceramstic.
Czerń i biel sprawdza się nie tylko na płaskich dekoracjach, lecz także w formach strukturalnych. Kreatywność klientów i projektantów rozbudziła nowoczesna technologia nadruku cyfrowego, która pozwala na nadrukowanie dowolnej dekoracji na płytce.
– Nie trzeba wykorzystywać do dekoracji dodatkowego koloru, ponieważ sama struktura, która może być na przykład delikatnie spolerowana na powierzchni, wydaje się ciekawa. Nadruk cyfrowy spowodował pewną rewolucję w świecie płytek ceramicznych, ponieważ umożliwia nadrukowywanie w znakomitej jakości rysunków na płytkach strukturalnych – mówi Joanna Ciecierska.
Tak przygotowana dekoracja przypomina nieco fototapetę, ale za sprawą wykonania jej na innym materiale i w nieco innej technice pomoże nadać urządzonemu w czarno-białych barwach mieszkaniu indywidualny styl i intymny klimat.
Beton architektoniczny nadaje wnętrzu nowoczesny charakter
Dzięki farbie tablicowej na ścianach można pisać lub rysować bez pozostawiania plam
Patchworkowa narzuta na łóżko lub transparentne krzesła nadadzą wnętrzu fantazyjny i nowoczesny charakter
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.