Newsy

Miejsce do pracy można zorganizować nawet w ciasnym mieszkaniu

2014-02-06  |  06:10
Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu. To wymaga jednak zorganizowania odpowiedniego miejsca, w którym będzie można się skupić i efektywnie wykonać powierzone zadania. Nawet w małym mieszkaniu można zorganizować pomieszczenie lub wnękę, która posłuży za biuro.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań przy organizacji przestrzeni do pracy jest przerobienie jednego z pomieszczeń na biuro lub pracownię.

Jeżeli w mieszkaniu jest osobna kuchnia, klienci często decydują się przenieść zabudowę kuchenną do salonu, tworząc aneks kuchenny, by pomieszczenie kuchni wykorzystać jako gabinet. To jest stosunkowo dobre rozwiązanie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle  Mateusz Kunkiewicz, architekt z pracowni Kunkiewicz Architekci Wnętrz.

Ciekawym pomysłem może okazać się również wydzielenie miejsca do pracy w salonie, na przykład za kanapą, wzbogacając przestrzeń o stolik, który będzie służył za biurko. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, ponieważ mieszkanie jest za ciasne, warto pomyśleć o wnęce.

Można zaprojektować odpowiednią zabudowę wnękową, pewnego rodzaju szafę lub półkę, zamykaną albo otwartą, która tworzy aneks biurowy. Można ułożyć tam niezbędne półki, segregatory, blat biurka – radzi Mateusz Kunkiewicz.

Domowe biuro należy dopasować do rodzaju wykonywanej pracy. Zupełnie inne potrzeby mają osoby prowadzące na przykład działalność gospodarczą w miejscu swojego zamieszkania, a inne pracownicy biur, którzy potrzebują tylko skromnego kąta, by przejrzeć wieczorem dokumenty i przygotować się do pracy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.