Newsy

Odpowiednio dobrane dodatki do pokoju dziecka pobudzą je do nauki i rozwiną jego wyobraźnię

2014-06-03  |  06:20
Aby dziecko w pokoju czuło się bezpiecznie i swobodnie, musi się w nim znaleźć miejsce na spanie, zabawę i naukę. Urządzając pokój, warto także zadbać o odpowiednie dodatki, które nadadzą miejscu charakter, a przy okazji spełnią funkcję edukacyjną.

Wygodne łóżko, biurko lub stolik i meble, w których pomieszczą się ubrania oraz zabawki – to trzy najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka i być dostosowane do jego wieku. Urządzając pokój dziecka, warto także wybrać odpowiednie dodatki, które nie tylko spełnią funkcję estetyczną, lecz także pomogą w nauce i pobudzą wyobraźnię. Najpopularniejsze tego typu dodatki to pościel z literkami, cyferkami, zegary w kształcie zwierząt i tematyczne tapety.

Wybierając gadżety, skupmy się na tym, żeby były z elementami, które będą interesowały dziecko. Mamy np. różne gadżety, jak miseczki z różnymi postaciami z bajki, poduszki, figurki. Dziecko może też np. zasypiając, uczyć się literek, tworząc własne słówka, zdania. Chodzi o to, żeby dziecko czuło się w swoim pokoju tak jak w bajce, żeby miało edukację, zabawę i żeby się nie nudziło – mówi Agata Zubowicz, doradca sprzedaży ze sklepu z dodatkami dla domu home&you.

Dodatki powinny pasować do urządzanego pokoju. Ich kolor powinien komponować się z kolorem ścian i mebli. Jeśli motywem jest kosmos, warto zainwestować np. w lampkę w kształcie księżyca lub tapetę z układem słonecznym. Jeśli dziecko interesuje się zwierzętami, można poszukać zegara ściennego w kształcie sowy, kocyka w zwierzaki.

Wybieramy bardziej stonowane kolory, nadajemy niektórym elementom takie wyraziste odcienie, ale skupiamy się na tym, żeby dzieci czuły się dobrze w swoim pokoju. U nas większość rzeczy jest w kształtach właśnie postaci z bajek. Są to albo samochodziki, albo misie, albo księżniczki – mówi Agata Zubowicz. 


Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Finanse

Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.