Newsy

Przy urządzaniu pokoju nastolatka należy wziąć pod uwagę wielofunkcyjność tego pomieszczenia

2014-09-04  |  06:40
Mówi:Piotr Buze
Funkcja:sprzedawca
Firma:Black Red White
  • MP4
  • Pokój nastolatka musi łączyć w sobie funkcję sypialni, pracowni oraz salonu. To miejsce, w którym zamyka się cały świat dorastającego człowieka, dlatego w trakcie projektowania wnętrza dla gimnazjalisty lub licealisty należy wyodrębnić w nim trzy strefy: snu, nauki oraz odpoczynku.

    Wybierając meble do pokoju nastolatka, warto zwrócić uwagę na rozwiązania kompleksowe, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu proporcji w poszczególnych strefach. Miejsce do pracy powinno być oddzielone od miejsca do spania, podobnie jak strefa relaksu nie powinna nachodzić na strefę nauki, by umożliwić nastolatkowi komfortowe wykorzystanie każdej z funkcji pomieszczenia.

    – Wśród mebli dla nastolatków najlepiej sprawdzają się meble modułowe. Możemy w małym pomieszczeniu według naszego uznania wybrać meble z danej kolekcji, tworząc bazę, do której z biegiem czasu możemy dodawać kolejne elementy. Ważne jest też dobre rozplanowanie takiego pokoju, tak żeby nastolatek miał swobodny dostęp do każdego miejsca – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Buze z firmy Black Red White.

    Dominującym trendem w dekoracji pokoju nastolatka są obecnie wyraziste kolory i odważne połączenia równoważone prostotą kształty.

    – Przy wyborze mebli dla nastolatków warto postawić na wyraziste kolory, na przykład połączenie szarości z bordo. Ważna też jest też stylistyka, w kolekcjach dla nastolatków są to raczej proste formy i bryły. Należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo – mówi Piotr Buze.

    Równie ważnym elementem w pokoju nastolatka jest oświetlenie. Oprócz klasycznej małej lampki biurowej warto zdecydować się na lampę o zróżnicowanej mocy oświetleniowej, która pozwala na zmianę natężenia oświetlenia w zależności od sytuacji. Tak dobrana lampa idealnie wpisuje się w wielofunkcyjność pokoju nastolatka i może służyć jako oświetlenie do pracy oraz relaksu.

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Teatr

    Finanse

    Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

    Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

    Podróże

    Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

    W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.