Mówi: | Dariusz Turski |
Firma: | Uzin Polska (materiały chemii budowlanej do instalacji i eksploatacji podłóg) |
Renowacja drewnianej podłogi pozwala na efektowne odświeżenie wnętrza i dopasowanie go do obecnych trendów
Podłogi wykonane z naturalnego drewna ocieplają wnętrze, dodają mu elegancji, a także uznawane są za najbardziej trwałe. Drewniany materiał pozwala na wielokrotną renowację, która jest mniej kosztowna i inwazyjna niż wymiana całego podłoża. Przed przystąpieniem do remontu należy upewnić się, czy parametry mechaniczne podłogi umożliwiają jej odnowienie.
– Jeśli warstwa użytkowego drewna jest zbyt niska, szlifowanie może nie być możliwe. Jeśli pod warstwą tego parkietu czy też desek jest substancja smolista, subit, który był stosowany w drugiej połowie XX wieku, dobrym pomysłem jest usunięcie tej powierzchni. Jeśli jednak ta powierzchnia odpowiada nam, istnieje możliwość renowacji: szlifowania, olejowania czy też lakierowania – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Dariusz Turski z firmy Uzin Polska, produkującej materiały chemii budowlanej do instalacji i eksploatacji podłóg.
Starą podłogę należy wyszlifować przy użyciu specjalnych maszyn, szlifierek taśmowych, często błędnie nazywanych cykliniarkami. Później, by uzupełnić drobne szczeliny w powierzchni, drewno musi zostać zaszpachlowane oraz lakierowane lub olejowane.
– Jeżeli w ostatniej warstwie pojawią się błędy, mogą one zniweczyć cały trud włożony w poprzednie etapy. Jeśli nie zadbamy o czystość w pomieszczeniu, o piasek, o pył, który jest w powietrzu, na parapetach, nie odkurzymy tego dokładnie, z całą pewnością będzie to wszystko widoczne w końcowej warstwie lakieru. W przypadku olejowania nie ma tego problemu, ponieważ olejowanie jest troszeczkę inną techniką i pozwala na usunięcie tych zabrudzeń podczas końcowej pielęgnacji – mówi Dariusz Turski.
Podczas renowacji podłogi można również zmienić jej kolor. Po usunięciu pierwotnej warstwy wykończeniowej, na surowe drewno nakładane są preparaty barwiące. W ten sposób można łatwo uzyskać efekt estetycznego, modnego wnętrza dopasowanego do indywidualnych potrzeb i gustu klienta. Tak odnowiona podłoga drewniana stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów wystroju wnętrza.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.