Mówi: | Maja Palczewska |
Funkcja: | designer |
W meblarstwie moda na kamień naturalny i struktury krystaliczne
– W miejsce wysokich połysków zaczęto wprowadzać wykończenie matowe i to dotyczy zarówno bieli i innych kolorów, ale też struktur drewna. Producenci płyt meblowych zaczęli wprowadzać także dekory drewnopodobne, które mają aksamitną, matową powierzchnię lub bardzo głęboką strukturę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, Maja Palczewska, designer.
Bardzo modne jest także przełamywanie bieli np. kilkoma szafkami w innymi kolorze albo frontem z kamienia czy drewna.
– Charakterystycznym nowym elementem są tzw. struktury krystaliczne. Jest to coś, co pojawia się w bardzo wielu przedmiotach, aranżacjach wnętrz, ubraniach, ale jest to też powoli przenoszone na rynek meblowy, pojawiają się takie dekory, które imitują pewien rodzaj geometrycznej siatki czy gnieciony papier – wyjaśnia Maja Palczewska.
Nowoczesne meble mają asymetryczne linie, wyraziste formy i oryginalne detale. Są bogate w designerskie rozwiązania, które nadają charakter każdemu pomieszczeniu.
– Zdarzają się takie próby wprowadzenia sztucznych tworzyw. Pojawia się coraz więcej szkła i w meblach z wyższej półki pojawiają się kamienie naturalne . Są oczywiście takie trendy i tendencje, gdzie wykorzystuje się materiały z recyklingu, ale to już bardziej niszowe projekty – mówi Maja Palczewska.
Wybierając meble, dobrze postawić przede wszystkim na minimalizm i wyróżnić jeden element aranżacji. Optycznie nie przytłoczy pomieszczenia, a do tego nie zabierze naturalnego światła. Mieszkanie ma być przede wszystkim funkcjonalne – urządzone tak, żeby aranżacja nie przeszkadzała, a stanowiła integralną, wygodną część życia domowników.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.