Newsy

Edyta Herbuś: Jako prowadząca program „You Can Dance – Nowa Generacja” czuję się właściwą osobą na właściwym miejscu. Ja też przeszłam kiedyś taką drogę, jaką dzisiaj idą ci młodzi tancerze

2022-09-21  |  06:17

Tancerka przekonuje, że jest usatysfakcjonowana nowymi propozycjami zawodowymi. Choć w programie „Fort Boyard Polska” wzięła udział nieco przez przypadek – w wyniku zmian w grafiku, to absolutnie nie żałuje tej decyzji. Nie dość, że doskonale się tam bawiła, to jeszcze pokonała pewne swoje bariery i uprzedzenia. Z kolei rola gospodyni talent show „You Can Dance – Nowa Generacja” to dla Edyty Herbuś wręcz wymarzone zajęcie. Jak zapewnia, miała świetny kontakt z młodymi tancerzami, bo jak nikt inny doskonale rozumiała ich oczekiwania.

Drugi sezon programu „Fort Boyard Polska” można oglądać od 9 września w Viaplay.  Tym razem do fortu mieszczącego się w cieśninie Pertuis d'Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji trafili m.in.: Michał Piróg, Maffashion, Ewa Minge, Maria Sadowska i Edyta Herbuś. Uczestnicy tego formatu w konkurencjach fizycznych, zręcznościowych i umysłowych muszą zdobyć klucze, które pozwalają im na dostęp do skarbca.

– Jestem bardzo mile zaskoczona tym programem. Dosyć spontanicznie podjęłam decyzję o tym, żeby wziąć w nim udział, ponieważ zwolnił mi się termin przeznaczony na inną produkcję i pomyślałam sobie, że może to jest taki znak, żeby właśnie spróbować. Ja podchodzę do takich produkcji z dozą nieśmiałości ze względu na to, że one jednak niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo, a ja zawsze jako tancerka przede wszystkim dbam o nogi – mówi agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.

Obawy okazały się jednak na wyrost. Tancerce udało się wytrwać w programie bez żadnej kontuzji. Wyniosła z niego natomiast same pozytywne wrażenia.

– Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bawiłam się wyśmienicie, naprawdę było świetnie. Byłam jeszcze w grupie z osobami, które są mi bliskie, np. z Tomkiem Barańskim, z którym od wielu lat się przyjaźnimy, więc to były chwile beztroskiej i czystej zabawy. Momentami były też elementy grozy i dużego ryzyka, ale później poczułam olbrzymią wolność, jakby ten program dokładnie w tym momencie był dla mnie jakimś dużym prezentem. Tak sobie z wdzięcznością to potraktowałam – mówi.

Wkrótce Edytę Herbuś będzie można również oglądać w programie Telewizji Polskiej „You Can Dance – Nowa Generacja”. Tancerka nie kryje ekscytacji tym projektem, bo przyniósł jej on wiele ciekawych doświadczeń zawodowych. Satysfakcja jest tym większa, że zaprezentuje się widzom w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas.

– Jako że jestem zawodową tancerką, to sporo osób kojarzy mnie bardziej ze stołem jurorskim w tego rodzaju produkcjach, ale ja szczerze przyznam, że zdecydowanie lepiej czuję się w roli prowadzącej – szczególnie w kontekście dzieciaków. Program „Nowa Generacja” jest skierowany do młodego pokolenia i ocenianie ich jest bardzo dużym wyzwaniem i trochę niewdzięcznym zadaniem – mówi.

Edyta Herbuś zaznacza, że w tym przypadku bardziej komfortowa była rola gospodyni programu, która dopinguje, wspiera, a w razie potrzeby także pociesza uczestników.

– Miałam okazję być gospodynią programu i stworzyć tym dzieciakom przestrzeń do tego, żeby mogły się jak najlepiej bawić. Chciałam też być dla nich takim wspierającym ramieniem w momencie, kiedy emocje były tak silne, że aż czasami nie do końca potrafiły sobie z tym poradzić. Cieszę się więc, że mogłam być taką, jak to dzieciaki nazwały, dobrą wróżką, że jak ja się pojawiam, to one się czują superzaopiekowane. W takiej roli się czułam się znakomicie, bo ja uwielbiam dzieciaki – mówi tancerka.

Ze swojego doświadczenia Edyta Herbuś wie, że początki na parkiecie nie są łatwe. Przyznaje też, że kiedy patrzyła na poczynania uczestników programu, wracały do niej różne wspomnienia sprzed lat.

– Ja też przeszłam kiedyś taką drogę, którą oni dzisiaj idą. Taniec zawsze od dziecka był moją największą pasją, dla której byłam gotowa rzucić wszystko, naprawdę. I widzę taką samą pasję i determinację w oczach tych dzieci. I też niesamowite zdolności, aż sama zastanawiam się, czy ja w wieku 10–12 lat już potrafiłam robić takie rzeczy. To jest dla mnie fajna wycieczka do przeszłości, bardzo sentymentalna. Ja się czuję w tym programie, tak zupełnie szczerze, bez kokieterii, właściwą osobą na właściwym miejscu – mówi.

Tancerka doskonale wie, że w tym zawodzie nie zawsze się jest na podium. Czasem są słabsze momenty i drobne potknięcia, ale ważne, by niepowodzenia nie zniechęcały do dalszej, wytężonej pracy. I taką właśnie lekcję stara się przekazać uczestnikom programu.

– Wiadomo, że zwycięzca jest tylko jeden. Na różnych etapach te dzieciaki odpadają i różnie sobie z tym radzą, ale dla mnie priorytetem jest to, żeby one jak najlepiej wspominały to przeżycie. I mam nadzieję, że te wspomnienia na zawsze zostaną w ich sercach i ja będę miała tę przyjemność być ich częścią – dodaje Edyta Herbuś.

W jury programu zasiądą Katarzyna Cichopek, Agustin Egurrola i Ida Nowakowska, która prowadziła pierwszą edycję tego talent show. Format najprawdopodobniej trafi do zimowej ramówki TVP.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja - Diagnostyka molekularna w leczeniu nowotworów

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Piotr Żyła: Żyję w realnym świecie i nie interesuje mnie, co inni piszą o mnie w sieci. Chociaż wiem, że dzisiejszy sport nie istniałby bez social mediów

Sportowiec zapewnia, że nie czyta plotkarskich portali, dlatego też nie ma pojęcia, w jakim świetle go przedstawiają. Pogoń za sensacją zupełnie go nie interesuje. Na co dzień, poza skocznią żyje bowiem tak, jak każdy przeciętny Polak – spotyka się ze znajomymi, chodzi do restauracji, robi zakupy i wypełnia inne domowe obowiązki. Piotr Żyła podkreśla także, że nie jest uzależniony od mediów społecznościowych i nie czuje potrzeby, by każdego dnia wrzucać obszerne relacje na Instastories. Są jednak takie momenty, kiedy jego aktywność w tych kanałach jest dużo większa. Dzieje się tak m.in. podczas zawodów w skokach narciarskich czy w trakcie innych projektów zawodowych.

Transport

Polacy zbyt wolno przesiadają się na rowery elektryczne. Wysokie ceny zniechęcają ich do zakupu

Rynek rowerów elektrycznych rozwija się w Polsce powoli, głównie z powodu wysokich cen takich pojazdów. To właśnie one są główną przeszkodą w zakupie elektryka – przypominają eksperci Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego przy okazji Światowego Dnia Roweru, przypadającego 3 czerwca. Ich zdaniem rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie dopłat do zakupu elektrycznych dwóch kółek. Tego typu wsparcie z powodzeniem funkcjonuje w innych europejskich krajach. – W polskim programie elektromobilności mamy dopłaty do samochodów, motocykli i skuterów, zapomniano o rowerach – mówi Mateusz Pytko, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk: W czynnościowym rezonansie magnetycznym mojej Oli widać, że odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia. Jest światełko w tunelu

Aktorka od 23 lat walczy o wybudzenie córki ze śpiączki. Nadzieja wciąż miesza się ze zwątpieniem, ale zwycięża za każdym razem, kiedy pojawiają się nowe eksperymentalne metody, które zwiększają szanse na to, by Ola znów mogła cieszyć się życiem. Ewa Błaszczyk wraz ze sztabem specjalistów z Kliniki Budzik podejmuje wszelkie próby i chwyta się każdej deski ratunku. Teraz chce inwestować w naukowe badania nad mózgiem i centralnym układem nerwowym.