Mówi: | Edyta Herbuś |
Funkcja: | tancerka, aktorka |
Edyta Herbuś: Jako prowadząca program „You Can Dance – Nowa Generacja” czuję się właściwą osobą na właściwym miejscu. Ja też przeszłam kiedyś taką drogę, jaką dzisiaj idą ci młodzi tancerze
Tancerka przekonuje, że jest usatysfakcjonowana nowymi propozycjami zawodowymi. Choć w programie „Fort Boyard Polska” wzięła udział nieco przez przypadek – w wyniku zmian w grafiku, to absolutnie nie żałuje tej decyzji. Nie dość, że doskonale się tam bawiła, to jeszcze pokonała pewne swoje bariery i uprzedzenia. Z kolei rola gospodyni talent show „You Can Dance – Nowa Generacja” to dla Edyty Herbuś wręcz wymarzone zajęcie. Jak zapewnia, miała świetny kontakt z młodymi tancerzami, bo jak nikt inny doskonale rozumiała ich oczekiwania.
Drugi sezon programu „Fort Boyard Polska” można oglądać od 9 września w Viaplay. Tym razem do fortu mieszczącego się w cieśninie Pertuis d'Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji trafili m.in.: Michał Piróg, Maffashion, Ewa Minge, Maria Sadowska i Edyta Herbuś. Uczestnicy tego formatu w konkurencjach fizycznych, zręcznościowych i umysłowych muszą zdobyć klucze, które pozwalają im na dostęp do skarbca.
– Jestem bardzo mile zaskoczona tym programem. Dosyć spontanicznie podjęłam decyzję o tym, żeby wziąć w nim udział, ponieważ zwolnił mi się termin przeznaczony na inną produkcję i pomyślałam sobie, że może to jest taki znak, żeby właśnie spróbować. Ja podchodzę do takich produkcji z dozą nieśmiałości ze względu na to, że one jednak niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo, a ja zawsze jako tancerka przede wszystkim dbam o nogi – mówi agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.
Obawy okazały się jednak na wyrost. Tancerce udało się wytrwać w programie bez żadnej kontuzji. Wyniosła z niego natomiast same pozytywne wrażenia.
– Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bawiłam się wyśmienicie, naprawdę było świetnie. Byłam jeszcze w grupie z osobami, które są mi bliskie, np. z Tomkiem Barańskim, z którym od wielu lat się przyjaźnimy, więc to były chwile beztroskiej i czystej zabawy. Momentami były też elementy grozy i dużego ryzyka, ale później poczułam olbrzymią wolność, jakby ten program dokładnie w tym momencie był dla mnie jakimś dużym prezentem. Tak sobie z wdzięcznością to potraktowałam – mówi.
Wkrótce Edytę Herbuś będzie można również oglądać w programie Telewizji Polskiej „You Can Dance – Nowa Generacja”. Tancerka nie kryje ekscytacji tym projektem, bo przyniósł jej on wiele ciekawych doświadczeń zawodowych. Satysfakcja jest tym większa, że zaprezentuje się widzom w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas.
– Jako że jestem zawodową tancerką, to sporo osób kojarzy mnie bardziej ze stołem jurorskim w tego rodzaju produkcjach, ale ja szczerze przyznam, że zdecydowanie lepiej czuję się w roli prowadzącej – szczególnie w kontekście dzieciaków. Program „Nowa Generacja” jest skierowany do młodego pokolenia i ocenianie ich jest bardzo dużym wyzwaniem i trochę niewdzięcznym zadaniem – mówi.
Edyta Herbuś zaznacza, że w tym przypadku bardziej komfortowa była rola gospodyni programu, która dopinguje, wspiera, a w razie potrzeby także pociesza uczestników.
– Miałam okazję być gospodynią programu i stworzyć tym dzieciakom przestrzeń do tego, żeby mogły się jak najlepiej bawić. Chciałam też być dla nich takim wspierającym ramieniem w momencie, kiedy emocje były tak silne, że aż czasami nie do końca potrafiły sobie z tym poradzić. Cieszę się więc, że mogłam być taką, jak to dzieciaki nazwały, dobrą wróżką, że jak ja się pojawiam, to one się czują superzaopiekowane. W takiej roli się czułam się znakomicie, bo ja uwielbiam dzieciaki – mówi tancerka.
Ze swojego doświadczenia Edyta Herbuś wie, że początki na parkiecie nie są łatwe. Przyznaje też, że kiedy patrzyła na poczynania uczestników programu, wracały do niej różne wspomnienia sprzed lat.
– Ja też przeszłam kiedyś taką drogę, którą oni dzisiaj idą. Taniec zawsze od dziecka był moją największą pasją, dla której byłam gotowa rzucić wszystko, naprawdę. I widzę taką samą pasję i determinację w oczach tych dzieci. I też niesamowite zdolności, aż sama zastanawiam się, czy ja w wieku 10–12 lat już potrafiłam robić takie rzeczy. To jest dla mnie fajna wycieczka do przeszłości, bardzo sentymentalna. Ja się czuję w tym programie, tak zupełnie szczerze, bez kokieterii, właściwą osobą na właściwym miejscu – mówi.
Tancerka doskonale wie, że w tym zawodzie nie zawsze się jest na podium. Czasem są słabsze momenty i drobne potknięcia, ale ważne, by niepowodzenia nie zniechęcały do dalszej, wytężonej pracy. I taką właśnie lekcję stara się przekazać uczestnikom programu.
– Wiadomo, że zwycięzca jest tylko jeden. Na różnych etapach te dzieciaki odpadają i różnie sobie z tym radzą, ale dla mnie priorytetem jest to, żeby one jak najlepiej wspominały to przeżycie. I mam nadzieję, że te wspomnienia na zawsze zostaną w ich sercach i ja będę miała tę przyjemność być ich częścią – dodaje Edyta Herbuś.
W jury programu zasiądą Katarzyna Cichopek, Agustin Egurrola i Ida Nowakowska, która prowadziła pierwszą edycję tego talent show. Format najprawdopodobniej trafi do zimowej ramówki TVP.
Czytaj także
- 2025-07-03: Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-18: Konieczna większa edukacja na temat dbania o zdrowie i dostępnych leków. To kluczowe dla rozwoju samoleczenia
- 2025-06-20: Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
- 2025-05-26: Dyrektywa o przejrzystości płac zmniejszy lukę płacową między kobietami a mężczyznami. Obniży za to skłonność pracodawców do podwyżek
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.