Mówi: | dr Agnieszka Bliżanowska |
Funkcja: | dermatolog estetyczny |
Firma: | WellDerm |
Endermologia i lipoliza iniekcyjna skutecznie modelują sylwetkę
Nieinwazyjne sposoby modelowania sylwetki to dobre rozwiązanie dla kobiet, które marzą o szczupłej sylwetce, ale boją się skalpela chirurga. Jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu jest endermologia. Jest to masaż wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy. Wyposażona jest ona w ruchome, działające niezależnie od siebie rolki oraz komorę ssącą, która zasysa masowany fragment skóry. Endermologia przypomina klasyczny masaż antycellulitowy, jednak dzięki wykorzystaniu głowicy siła nacisku jest kilkakrotnie większa. W ten sposób masaż oddziałuje na głębokie warstwy skóry.
– Określone partie dobiera się w zależności od sylwetki kobiety. Niektóre panie mają największy problem na brzuchu, na bokach ud, inne na udach. W zależności od części ciała i rozmiaru problemu dobiera się odpowiednie parametry, ciśnienie, strukturę i plan zabiegu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Agnieszka Bliżanowska.
Dodatkowe efekty endermologii to: spłycenie rozstępów, ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz drenaż limfatyczny, a więc usunięcie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu. Dermatolodzy zalecają wykonanie serii dziesięciu takich zabiegów, po dwa w tygodniu.
– Traktujemy te zabiegi jako gimnastykę skóry, jako taki fitness, który dodatkowo oprócz tego, że rozbija tkankę tłuszczową, niweluje cellulit, co widać już po dwóch zabiegach, dodatkowo jeszcze ujędrnia skórę – twierdzi dr Bliżanowska.
Kobiety borykające się z nadwagą częstą łączą zabiegi endermologii z lipolizą iniekcyjną. Jest to zabieg mający na celu rozbicie tkanki tłuszczowej.
– Ostrzykujemy dany obszar, w którym jest więcej tkanki tłuszczowej, specjalnym preparatem na bazie soi. On zawiera fosfatydylocholiny, które rozpuszczają komórki tłuszczowe, rozpuszczają tłuszcz, który jest w komórkach tłuszczowych. I dzięki temu pozbywamy się tłuszczu w danej partii – tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska.
Po zabiegu, w miejscach wstrzyknięcia preparatu, może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, a nawet niewielki ból. Lekarze zalecają przeznaczenie przynajmniej dwóch dni na rekonwalescencję. Zabiegi należy wykonywać w miesięcznych odstępach. W przypadku niewielkiej nadwagi czasami wystarczają 2-3 zabiegi, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Dermatolodzy przestrzegają jednak, że nieinwazyjne metody modelowania sylwetki nie powinny być zamiennika aktywności fizycznej i zdrowej diety. Tylko połączenie tych trzech czynników może przynieść oczekiwane rezultaty, czyli szczupłą sylwetkę i jędrną skórę.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.