Newsy

Ewa Jakubiec (Miss Polonia 2023): Od trzech lat pracuję w klinice medycyny estetycznej i wiążę z tym swoją przyszłość. Pomagam pacjentom zmagającym się z łysieniem

2023-09-14  |  06:27

Miss Polonia 2023 zdaje sobie sprawę z tego, że tytuł i korona otwierają drzwi do kariery, dają wiele możliwości, pomagają zaistnieć w show biznesie i przynoszą nowe wyzwania zawodowe. Ewa Jakubiec podkreśla jednak, że jej samej największą satysfakcję dają projekty związane z pielęgniarstwem i medycyną estetyczną. Przyznaje też, że gdyby tak jak inne Miss dostała propozycję pracy w telewizji, to na pewno poważnie by ją rozważyła.

– Można zobaczyć na karierę np. Marceliny Zawadzkiej i Izabelli Krzan, tak więc na pewno nie mówię nie. Swoją przyszłość chciałabym jednak wiązać ze zdrowiem i z moim zawodem, czyli pielęgniarki. Nie mówię nie, ale można by było to fajnie połączyć, czyli np. jakiś program medyczny, w którym mogłabym zostać jakimś ekspertem. Myślę, że taka forma byłaby fajnym połączeniem – mówi agencji Newseria Lifestyle Ewa Jakubiec.

Miss Polonia 2023 jest pielęgniarką. Na tym dyplomie nie zamierza jednak kończyć swojej edukacji.

– Nadal się uczę, jestem w trakcie specjalizacji anestezjologicznej. Od trzech lat pracuję również w klinice medycyny estetycznej i wiążę swoją przyszłość właśnie z moim zawodem. Jest to bardzo satysfakcjonująca praca. W przyszłości może założyłabym też swoją klinikę – mówi.

Ewa Jakubiec przekonuje, że lubi to, co robi, a satysfakcja jest jeszcze większa, kiedy może komuś pomóc pozbyć się problemów i pacjenci wychodzą od niej zadowoleni.

– Pomagam ludziom w kwestii transplantacji włosów, mam u siebie pacjentów z łysieniem androgenowym, pisałam pracę właśnie na temat jakości ich życia. Szczególnie u młodych mężczyzn łysienie powoduje, że czują się nieatrakcyjnie. Wpływa to negatywnie na ich karierę, na związek, więc wiem, jak to jest bardzo ważna sprawa, i tym właśnie chciałabym się zajmować nadal – mówi.

Jak zauważa Miss Polonia 2023, medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, oferująca coraz skuteczniejsze i zaawansowane zabiegi upiększające dla kobiet i mężczyzn. Ważne jest jednak, żeby podchodzić do nich z rozsądkiem i dobierać je pod kątem określonych potrzeb.

– Medycyna estetyczna jest mi bliska, ponieważ pracuję w tej branży i uważam, że jeśli komuś są potrzebne jakieś poprawki, czy ktoś ma jakieś kompleksy, które chciałby zlikwidować, to jest to najłatwiejsze rozwiązanie. Zwracam jednak uwagę, żeby efekt tych zabiegów był jak najbardziej naturalny – dodaje Ewa Jakubiec.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Za Caroline Derpienski ktoś stoi i nią steruje, żeby zrobić z niej maszynkę do pieniędzy. Uznali, że można sobie kpić z Polaków i wpychać im bzdury o Miami

Znana z programu „Żony Miami” Aneta Glam-Kurp od jakiegoś czasu jest w medialnym konflikcie z Caroline Derpienski. Mieszkanki Florydy nie szczędzą sobie słów krytyki. Zdaniem Glam-Kurp popularna ostatnio influencerka świadomie kłamie, a swoimi wypowiedziami prowokuje, bo ma w tym jakiś określony cel. Co więcej według niej Derpienski tylko pozornie gra pierwsze skrzypce. Z tyłu dyryguje nią ktoś dużo mądrzejszy.

Farmacja

Ryzyko śmierci z powodów anestezjologicznych jest dziś praktycznie zerowe. W szpitalach rośnie jednak liczba zakażeń i powikłań pooperacyjnych

Dzięki wyśrubowanym standardom wypracowywanym w ostatnich dekadach anestezjologia jest dziś jedną z najbezpieczniejszych dziedzin medycyny. Mimo to problem powikłań okołooperacyjnych narasta z powodu rosnącej liczby zakażeń szpitalnych. To zaś drastycznie pogarsza rokowania pacjentów po zabiegach operacyjnych. – Trzy obszary, w których bezpieczeństwo pacjenta i optymalizacja leczenia może być poprawiona, to właśnie zakażenia, prawidłowa farmakoterapia i prawidłowa diagnostyka obrazowa – wskazuje anestezjolog, prof. Janusz Andres. Jak podkreśla, potrzebna jest dyskusja ekspertów różnych specjalizacji, która przyczyniłaby się do rozwiązania obecnych problemów i ogólnej poprawy bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów.