Newsy

Ewa Minge zajmie się wzornictwem przemysłowym

2013-10-21  |  11:15

Ewa Minge chce skupić się bardziej na wzornictwie przemysłowym niż modzie. Decyzję swoją tłumaczy tym, że chciałaby zostawić po sobie małe pomniki. Projektanta w ten weekend na Fashion Week Poland w Łodzi została wyróżniona prestiżową nagrodą International Star Diamond Award.

Amerykańska organizacja The American Academy of Hospitality Sciences doceniła Ewę Minge za tworzenie innowacyjnych i luksusowych projektów w dziedzinie mody i dóbr luksusowych.

– Moje życie jest bajką o Kopciuszku. I to jest takie bajkowe zakończenie, czyli w świecie wilków, czarownic, siedmiu gór, siedmiu rzek, udaje mi się dojść do mojego marzenia. Jestem bardzo szczęśliwa.To są te chwile, dla których warto żyć – powiedziała Minge zaraz po odebraniu nagrody w Łodzi podczas Fashion Week Poland.

Na imprezie pokazała swoją nową kolekcję ubrań. Jak ujawniła agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, obecnie większe znaczenie w jej pracy będzie miało wzornictwo przemysłowe, czyli m.in. projektowanie wanien, sztućców, mebli.

– Jestem w takim wieku, że chciałabym, aby po mnie pozostawały rzeczy trwałe. Moda wydaje mi się niezwykle ulotna – bardzo potrzebna, ale jednak budzi chwilę. A ja bym wolała robić rzeczy stabilne. Sostawić po sobie takie małe pomniki – powiedziała Ewa Minge

Projektantka od kilku lat tworzy już nie tylko stroje, ale też przedmioty użytkowe, realizuje projekty architektoniczne. Jest właścicielką firmy "Ewa Minge Home".

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.