Newsy

Gwiazdy i samochody, czyli jak prowadzą Kręglicka, Baar, Passent i Przybylski

2013-11-20  |  08:25
Mówi:Aneta Kręglicka (modelka, bizneswoman); Kamilla Baar (aktorka); Agata Passent (felietonistka i dziennikarka); Mariusz Przybylski (projektant mody)
 • MP4
  Wiele polskich gwiazd unika środków publicznego transportu i stawia tylko na własny samochód. Nic dziwnego – w tłumie kierowców są anonimowi, ale nie wolni od błędów. Gwiazdy także mają swoje przyzwyczajenia w sposobie prowadzenia auta.

  Doda nie raz opowiadała, że jeździ bezpiecznie, ale uwielbia szybkość. Piosenkarka żartowała, że ludzie boją się z nią jeździć, bo w trakcie wyprzedzania potrafi zacząć się malować, co niektórych przyprawia niemalże o zawał. Ewa Farna zasłynęła jako kierowca nierozważny, gwiazda wsiadła za kierownicę po alkoholu i spowodowała wypadek. Prowadzenie samochodu po alkoholu zdarzyło się również Ilonie Felicjańskiej, która po wypadku przyznała się do choroby alkoholowej i rozpoczęła terapię. Obecnie modelka apeluje o rozwagę przy prowadzeniu auta.

  Kuba Wojewódzki znany jest z  miłości do drogich i szybkich aut, Anna Mucha kocha Mercedesy (jako ambasadorka marki zachwala te samochody), a Joanna Liszowska preferuje samochody duże, na co zapewne wpływ ma powiększająca się rodzina. Powstaje jednak pytanie, jakimi kierowcami są gwiazdy. Wiadomo, że niebotycznie drogi samochód świetnego kierowcy nie czyni. Przykładem jest Kinga Rusin, która często swoim Jaguarem parkuje w miejscach niedozwolonych. Kamilla Baar z kolei twierdzi, że jest dobrym kierowcą, choć czasem słucha głośno muzyki i śpiewa za kółkiem. Aneta Kręglicka uważa, że jest świetnym kierowcą.

  Kiedyś oczywiście byłam kierowcą szalonym, bardzo szybko jeździłam. Natomiast odkąd mam dziecko, jestem bardziej rozważna i uważna, ale myślę, że jestem dobrym kierowcą, głównie z racji swojej dojrzałości i doświadczenia. Staram się ten samochód wykorzystywać w taki sposób, żeby przynosił mi same korzyści, a nie sprawiał mi kłopotu i żebym też nim nie sprawiała kłopotu innym – opowiada modelka. 
    
  Agata Passent wybiera trasy pod kątem tego, czy podoba jej się okolica.

  Jestem kierowcą, który lubi się zgubić. Czasem odkrywam miejsca, których nie znam, jakieś uliczki. Widzę, że coś wygląda ciekawie i specjalnie wjeżdżam w ulicę, chociaż ona nie jest po drodze – opowiada o swoim stylu jazdy Passent.

  Niektóre gwiazdy potrafią przyznać, że średnio radzą sobie za kierownicą. Mariusz Przybylski zdradził, że nie jest mistrzem kierownicy, ale nie jest też na szarym końcu – jego zdaniem plasuje się pośrodku – jest niezłym kierowcą, ale do ideału mu daleko.

  Agata Passent, Mariusz Przybylski, Aneta Kręglicka i Kamila Baar zostali ambasadorami pierwszego samochodu z napędem elektrycznym marki BMW  modelu i3.

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Handel

  Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

  Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

  Media

  Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

  Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

  Media

  Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

  Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.