Newsy

Gwiazdy i samochody, czyli jak prowadzą Kręglicka, Baar, Passent i Przybylski

2013-11-20  |  08:25
Mówi:Aneta Kręglicka (modelka, bizneswoman); Kamilla Baar (aktorka); Agata Passent (felietonistka i dziennikarka); Mariusz Przybylski (projektant mody)
 • MP4
  Wiele polskich gwiazd unika środków publicznego transportu i stawia tylko na własny samochód. Nic dziwnego – w tłumie kierowców są anonimowi, ale nie wolni od błędów. Gwiazdy także mają swoje przyzwyczajenia w sposobie prowadzenia auta.

  Doda nie raz opowiadała, że jeździ bezpiecznie, ale uwielbia szybkość. Piosenkarka żartowała, że ludzie boją się z nią jeździć, bo w trakcie wyprzedzania potrafi zacząć się malować, co niektórych przyprawia niemalże o zawał. Ewa Farna zasłynęła jako kierowca nierozważny, gwiazda wsiadła za kierownicę po alkoholu i spowodowała wypadek. Prowadzenie samochodu po alkoholu zdarzyło się również Ilonie Felicjańskiej, która po wypadku przyznała się do choroby alkoholowej i rozpoczęła terapię. Obecnie modelka apeluje o rozwagę przy prowadzeniu auta.

  Kuba Wojewódzki znany jest z  miłości do drogich i szybkich aut, Anna Mucha kocha Mercedesy (jako ambasadorka marki zachwala te samochody), a Joanna Liszowska preferuje samochody duże, na co zapewne wpływ ma powiększająca się rodzina. Powstaje jednak pytanie, jakimi kierowcami są gwiazdy. Wiadomo, że niebotycznie drogi samochód świetnego kierowcy nie czyni. Przykładem jest Kinga Rusin, która często swoim Jaguarem parkuje w miejscach niedozwolonych. Kamilla Baar z kolei twierdzi, że jest dobrym kierowcą, choć czasem słucha głośno muzyki i śpiewa za kółkiem. Aneta Kręglicka uważa, że jest świetnym kierowcą.

  Kiedyś oczywiście byłam kierowcą szalonym, bardzo szybko jeździłam. Natomiast odkąd mam dziecko, jestem bardziej rozważna i uważna, ale myślę, że jestem dobrym kierowcą, głównie z racji swojej dojrzałości i doświadczenia. Staram się ten samochód wykorzystywać w taki sposób, żeby przynosił mi same korzyści, a nie sprawiał mi kłopotu i żebym też nim nie sprawiała kłopotu innym – opowiada modelka. 
    
  Agata Passent wybiera trasy pod kątem tego, czy podoba jej się okolica.

  Jestem kierowcą, który lubi się zgubić. Czasem odkrywam miejsca, których nie znam, jakieś uliczki. Widzę, że coś wygląda ciekawie i specjalnie wjeżdżam w ulicę, chociaż ona nie jest po drodze – opowiada o swoim stylu jazdy Passent.

  Niektóre gwiazdy potrafią przyznać, że średnio radzą sobie za kierownicą. Mariusz Przybylski zdradził, że nie jest mistrzem kierownicy, ale nie jest też na szarym końcu – jego zdaniem plasuje się pośrodku – jest niezłym kierowcą, ale do ideału mu daleko.

  Agata Passent, Mariusz Przybylski, Aneta Kręglicka i Kamila Baar zostali ambasadorami pierwszego samochodu z napędem elektrycznym marki BMW  modelu i3.

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Muzyka

  Gwiazdy

  Agata i Tomasz Wolni: Jest w nas głęboka potrzeba dzielenia się tym, co dostaliśmy od życia. Bliskie naszemu sercu są inicjatywy wspierające rodzinę

  Prezenterzy mają świadomość, że nikt i nic nie zastąpi dziecku kochających, opiekuńczych i odpowiedzialnych rodziców, ale każdy człowiek o dobrym sercu może choć trochę poprawić jego los, przywrócić mu uśmiech i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Agata Tomaszewska-Wolna i Tomasz Wolny z podziwem patrzą na zaangażowanie osób współpracujących ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, które zastępują podopiecznym mamę i tatę oraz stwarzają godne warunki do życia, nauki i rozwoju. Dziennikarze zapewniają, że oni sami również chętnie wyciągają dłonie do potrzebujących i wspierają różne akcje charytatywne. Jak zaznaczają, warto pomagać, bo najlepszym podziękowaniem jest radość na twarzach tych, którym odmienili los.

  Konsument

  Gabinety stomatologiczne dostosowują się do specjalnych potrzeb pacjentów. Powstają placówki przystosowane do osób otyłych, niepełnosprawnych czy cierpiących na dentofobię

  Polacy wciąż w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych klinik stomatologicznych i mają wobec nich coraz wyższe wymagania. Liczy się nie tylko nowoczesność i kompleksowy zakres usług, ale też to, czy gabinet stomatologiczny jest przyjazny i komfortowy. – Ważne jest też to, żeby gabinety były dostępne dla osób, które borykają się także z innymi problemami zdrowotnymi, np. z otyłością – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor LUX MED Stomatologia.