Newsy

Agata Młynarska: teraz jest mój czas

2014-02-18  |  07:20
Agata Młynarska wierzy, że wszystko co najlepsze w życiu jeszcze przed nią i czeka na kolejne życiowe wyzwania. W ubiegłym roku w jej życiu zaszły wielkie zmiany. Dziennikarka dostała w TVP1 własny program publicystyczny „Świat się kręci”. W życiu prywatnym znalazła nową miłość biznesmena Przemysława Schmidta, z którym się związała.

– Mam takie poczucie, że to jest ten czas, i mam pełną świadomość odpowiedzialności za słowa, które się mówi. Jeżeli mówisz, że wszystko, co przed tobą jeszcze się wydarzy fajnego i dobrego, to jest taka energia, którą się wysyła, która gdzieś w kosmosie krąży i to do ciebie wraca – powiedziała Agata Młynarska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Ostatni rok był dla Agaty Młynarskiej przełomowy. Po sześciu latach pracy w telewizji Polsat, dziennikarka przyjęła propozycję prowadzenia codziennego publicystycznego programu na żywo „Świat się kręci” i przeszła do TVP. W rozmowach z dziennikarzami wielokrotnie mówiła, że to jest dla niej wielkie wyzwanie zawodowe. Program będzie kontynuowany w wiosennej ramówce. Agata Młynarska zdradza, że znajdą się w nim nowe cykle.

– Pojawi się cykl ze wspomnieniami z 50 lat festiwalu w Opolu. Będą też spotkania z profesorem Bralczykiem w cyklu „Mówi się”. Będziemy mieć również kolejny bardzo ciekawy cykl o ludziach, którzy mieli odwagę zmieniać Polskę poprzez swoją postawę, poprzez swoje myślenie – wylicza Agata Młynarska.

Prywatne życie gwiazdy również się zmieniło. Dziennikarka obecnie jest związana z biznesmenem Przemysławem Schmidtem i jak donoszą plotkarskie media, podobno para chce się pobrać już na Wielkanoc. Agata Młynarska nie komentuje jednak tych doniesień. 23 marca dziennikarka skończy 48 lat.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.