Newsy

Agnieszka Hyży: Nie myślę teraz o wakacjach, ponieważ mam inne priorytety. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to Polska, bo boję się wyjeżdżać z dziećmi gdzieś dalej

2020-08-10  |  06:18

Dziennikarka zajmuje się obecnie nowymi projektami zawodowymi. Nie ma więc zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ intensywnie pracuje. W konsekwencji najprawdopodobniej nie uda jej się wyjechać na rodzinne wakacje. Przyznaje jednak, że jeśli nadarzyłaby się ku temu okazja, z przyjemnością wybrałaby się gdzieś z mężem oraz dziećmi. Z racji na trwającą pandemię koronawirusa najprawdopodobniej byłaby to Polska. Długie loty oraz skupiska ludzi nadal budzą w niej lęk, a nie chciałaby narażać dzieci na niebezpieczeństwo.

Wydawnictwo cyfrowe How2 to przedsięwzięcie, które Agnieszka Hyży tworzy i dopracowuje wraz ze swoją wspólniczką Anną Zofią Powierżą. Tłumaczy, że współpraca wymaga dużego zaangażowania.

– Termin wakacji będę musiała ustalić z moją wspólniczką. Chociaż podejrzewam, że prędzej to ona dogada się z moim mężem, żebyśmy nigdzie nie wyjeżdżali, bo pracy jest bardzo dużo. Mówiąc poważniej: nie myślę teraz o wakacjach, ponieważ mam inne priorytety. Może w sierpniu uda nam się wyjechać gdzieś z dzieciakami – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Agnieszka Hyży.

Dziennikarka w tym roku wyklucza urlop w egzotycznych krajach. Zaznacza, że niesprzyjające warunki i ograniczenia spowodowane pandemią budzą w niej niepokój. W związku z tym nie chce ryzykować. W ostatnim czasie liczba zarażonych znów zaczęła drastycznie rosnąć. Należy więc zachować zdrowy rozsądek i odłożyć wyjazdy na przyszłość.

– Jeżeli pojedziemy gdzieś na rodzinne wakacje, to raczej będzie to Polska. Po pierwsze: chcemy wspierać polską turystykę. Jednak nie ukrywam także, że trochę boję się wyjeżdżać z całą rodziną – również z dziećmi – gdzieś dalej w obecnej sytuacji – tłumaczy.

Dodatkowe trudności w planowaniu terminu wakacji spowodowane są obowiązkami zawodowymi męża dziennikarki – Grzegorza Hyżego. Wokalista po przerwie wymuszonej kwarantanną powraca do pracy. Wkrótce wydaje nowy krążek. Z wydarzeniem wiąże się masa przygotowań.

– Kalendarz mojego męża też jest napięty, bo wrócił do studia nagrywać nową płytę. Mam jednak nadzieję, że chociaż na kilka dni w tym roku uda nam się wyskoczyć do ciepłego, pięknego miejsca – zwraca uwagę Agnieszka Hyży.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.