Newsy

Akop Szostak: Lubię sprawiać ludziom radość. To właśnie zrobię na parkiecie

2019-09-02  |  06:22
Mówi:Akop Szostak, kulturysta, trener osobisty, zawodnik MMA

Sara Janicka, tancerka

  • MP4
  • Zawodnik ma za sobą pierwsze treningi taneczne. Twierdzi, że najlepiej czuje się w technikach latynoamerykańskich, choć sporym problemem jest dla niego koordynacja ruchowa. Podkreśla też, że trafił na najlepszą z możliwych partnerek tanecznych.

    Akop Szostak to trener personalny i utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki, od 2018 roku współpracujący z KSW, największą polską organizacją MMA. Informacja o udziale ważącego ponad 100 kg i mierzącego 1,7 m sportowca w 10. edycji programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” była sporym zaskoczeniem. Akop Szostak nie przejmuje się jednak brakiem fizycznych predyspozycji na tancerza i zamierza przede wszystkim dobrze się bawić na parkiecie.

    – Mam specyficzne poczucie humoru, lubię sprawiać ludziom radość i to samo zrobię na parkiecie – mówi kulturysta agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Zawodnik ma też całkowite poparcie swojej żony, fotomodelki Sylwii Szostak. Jej pierwszą reakcją na decyzję męża było wprawdzie zaskoczenie, bardzo szybko jednak zaangażowała się w pomoc w przygotowaniach. Znalazła też wspólny język z taneczną partnerką Akopa, Sarą Janicką.

    Co bym w życiu nie robił, ona zawsze mi bardzo mocno kibicuje i była nawet parę razy na treningach zobaczyć, jak mi idzie – mówi Akop Szostak.

    Zawodnik już rozpoczął treningi taneczne. Nie ukrywa, że choć od lat związany jest ze sportem, taniec jest dla niego całkowicie nową formą ruchu i jako taka sprawia mu spore problemy. Największą przeszkodą jest dla niego koordynacja ruchowa – w tańcu zdarza się bowiem, że nogi pracują bardzo szybko, podczas gdy góra ciała wykonuje płynne, znacznie wolniejsze ruchy.

    – To jest rzeczywiście duże wyzwanie, ale cieszę się, że dla Akopa wyzwanie to znaczy mobilizacja. I to tak właśnie było na większości treningów, że rzeczywiście od początku do końca pełna koncentracja, skupienie i robienie tego, co jest dla nas – mówi Sara Janicka.

    – Nie, no poniosło ją, aż tak sztywno nie jest, ale generalnie trafiłem na najlepszą możliwą partnerkę, więc będzie dobrze – dodaje Akop Szostak.

    Kulturysta poznał już kilka technik tanecznych, z których do gustu najbardziej przypadły mu tańce latynoamerykańskie, potoczne zwaną „łaciną”. Fizycznie treningi go nie męczą, jest bowiem przyzwyczajony do regularnego, codziennego wysiłku fizycznego. Czuje się dobrze, zwłaszcza że na skutek zmiany diety stracił już 2 kg.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Farmacja

    Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

    Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

    Edukacja

    RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów

    Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.