Newsy

Aleksandra Szwed: każdy człowiek w pewnej przestrzeni życiowej jest fighterem

2019-07-18  |  06:11

W najbliższy piątek premiera filmu "Fighter" w reżyserii Konrada Maximiliana. W rolach głównych widzowie będą mogli zobaczyć Piotra Stramowskiego, Mikołaja Roznerskiego i Aleksandrę Szwed. Film jest opowieścią o brutalnym świecie boksu, zdaniem Aleksandry Szwed w niejednoznaczny sposób pokazuje też różne aspekty walki, jaką codziennie toczy każdy człowiek.

Film "Fighter" w reżyserii Konrada Maximiliana opowiada historię Tomka Janickiego (Piotr Stramowski), odnoszącego sukcesy boksera, który przygotowuje się do walki o mistrzowski pas. Pod wpływem emocji podejmuje jednak kilka złych decyzji, w efekcie których jego kariera zostaje przerwana, on sam natomiast w niesławie opuszcza Warszawę. Aleksandra Szwed wciela się w postać Agaty, która po rozstaniu z Tomkiem związuje się z jego największym rywalem, Markiem Chmielnickim (Mikołaj Roznerski).

Agata jest ciekawą postacią, bo z jednej strony jest niezwykle oddana, jest w stanie poświęcić siebie i wszystko tak naprawdę dla tej drugiej strony. A z drugiej strony jest niezwykle charakterną, mocną postacią, która doskonale wie, czego chce – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda nie ukrywa, że jej bohaterka sporo namiesza w życiu obydwu swoich partnerów. Podziwia ją jednak za odwagę i gotowość do rzucenia wszystkiego, by zacząć budować życie na nowo, ale już na własnych warunkach i zgodnie z własnymi zasadami. Podkreśla też, że Agata jest kobietą, która doskonale wie, czego chce i jak to osiągnąć.

Wątek związany z moją postacią jest chyba jednym z najważniejszych przesłań tego filmu, czyli walcz o to, co kochasz, bo jeśli nie zawalczysz, konsekwencje mogą być różne – mówi Aleksandra Szwed.

Zdaniem gwiazdy zaletą filmu jest właśnie pokazywanie różnych aspektów bycia fighterem. W najbardziej jednoznacznej interpretacji tytułu, fighterem jest Tomek i jego przeciwnik, dla których walka jest zawodową codziennością. U ich boku pojawiają się jednak kobiety takie jak Agata i lekarka Magda, które również można określić w ten sposób.

Te kobiety też są pewnego rodzaju fighterkami, chociaż żadna z nich nie wychodzi do ringu jak i ci mężczyźni, i to na wieloraki sposób. To nie jest wszystko takie jednoznaczne – mówi Aleksandra Szwed.

Tomek musi jednak walczyć zarówno na ringu, jak i w życiu toczącym się poza nim. Agata jest równie silną i zdeterminowaną postacią. Zdaniem Aleksandry Szwed film ma bardzo życiowe przesłanie, każdy człowiek na jakiejś przestrzeni życiowej, jest bowiem fighterem. Każdy ma, a przynajmniej powinien mieć, coś, na czym wyjątkowo mu zależy i dla czego jest w stanie bardzo wiele poświęcić.

Jedni są fighterami na ringu robiąc to zawodowo, sportowo i sprowadzając to do pewnej walki w oktagonie, inni natomiast walczą na co dzień z jakimiś swoimi życiowymi sprawami, czy na przestrzeni prywatnej, czy na przestrzeni zawodowej – mówi aktorka.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.