Newsy

Danuta Błażejczyk świętuje 30-lecie pracy twórczej i 40. rocznicę ślubu

2015-07-24  |  06:45

Rok 2015 to dla Danuty Błażejczyk wyjątkowy czas. Gwiazda obchodzi bowiem podwójny jubileusz: 30-lecia pracy artystycznej oraz 40-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Gwiazda twierdzi, że małżeństwo to jej największa wygrana w życiu, a mąż jest jej najlepszym przyjacielem.

Na profesjonalnej scenie Błażejczyk zadebiutowała w 1985 roku w Opolu. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Taki cud i miód” autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza. Z okazji jubileuszu zawodowego odbyło się już kilka koncertów, m.in. w warszawskim Teatrze Żydowskim oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Równie hucznie Danuta Błażejczyk zamierza świętować 40. rocznicę ślubu, która przypada na wrzesień.

Najpierw będzie koncert, a potem gdzieś rozłożymy kości na jakimś piasku, ale hucznie, będzie to na pewno huczne świętowanie – mówi Danuta Błażejczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka od czterdziestu lat jest żoną perkusisty Andrzeja Błażejczyka. Twierdzi, że z mężem łączy ją nie tylko miłość, lecz także przyjaźń. W mężu wokalistka znalazła wsparcie i inspirację do pracy artystycznej, zawsze bowiem mobilizował ją do śpiewania.

– Chyba to największa wygrana w moim życiu. Człowiek, który jest przyjacielem i wspaniałym partnerem. I nie ukrywam, że dzięki niemu wiele rzeczy w moim życiu się zdarzyło, dlatego że on mnie inspiruje i wspiera, jestem po prostu szczęściarą – mówi Danuta Błażejczyk.

Gwiazda uważa, że przyjaźń między małżonkami jest bardzo istotna to właśnie dzięki wzajemnej sympatii jej i jej mężowi udało się przetrwać także gorsze chwile w ich związku. Małżeństwo, które się wzajemnie lubi, będzie bardziej skłonne do szybkiego rozwiązywania problemów poprzez rozmowę i wzajemne wspieranie się. Gorsze chwile zdarzają się w każdym związku, zwłaszcza gdy parę tak jak Danutę Błażejczyk i jej męża łączy także życie zawodowe.

– Nie mówię, że jest cały czas tiu, tiu, tiu, jestem typem wulkanicznym, więc czasami są po prostu lecą gromy straszne. Ale ponieważ ze sobą rozmawiamy, tak jak powiedziałam, więc wyjaśniamy sobie wtedy pewne sprawy. Chyba to jest najlepsza droga do tego – mówi Danuta Błażejczyk.

Zdaniem wokalistki bez wzajemnej sympatii ludziom łatwiej jest także podjąć decyzję o rozstaniu. Danuta i Andrzej Błażejczykowie mają córkę Karolinę.  Wokalistka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że rodzina jest dla niej największą radością w życiu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.