Mówi: | Dorota Wellman |
Funkcja: | dziennikarka |
Dorota Wellman: Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego. W telewizji trzeba pokazywać kobiety nieznane, ale wartościowe
Dziennikarka podkreśla, że nie chciała tworzyć kolejnego programu telewizyjnego, w którym główną rolę będą grały celebrytki znane tylko z bywania na ściankach lub aktywności w social mediach. Jej zdaniem takie „gwiazdy” mają niewiele do przekazania innym i nie są wzorem do naśladowania. W jej nowym autorskim formacie „Inspirujące kobiety” zobaczymy natomiast niezwykłe kobiety, które inspirują, motywują oraz wspierają do działania i wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu.
Dorota Wellman chce zaprezentować widzom sylwetki niezwykłych Polek – kobiet, które mają odwagę zmieniać świat. Nie tylko ten wielki, ale również swój własny. Pomagają innym, inspirują swoją postawą i codziennie dodają skrzydeł ludziom, którzy je otaczają. Ich życie napisało różne scenariusze, mimo to często łamią schematy i wybierają drogę, którą mało kto odważyłby się pójść. Czasem z dnia na dzień podejmują śmiałe decyzje o podążaniu za własną pasją, poświęcają się twórczej pracy, odkrywają fakty, które mogą być kluczowe dla przyszłych pokoleń, i przyczyniają się do rewolucyjnych wynalazków.
– Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego, chyba że do kupienia nowego kostiumu kąpielowego i nowych kosmetyków firmowanych znanym nazwiskiem. My natomiast szukaliśmy normalnych, zwykłych kobiet, ale tak naprawdę one są niezwykłe. Pokazywanie znowu celebryckiego życia, tego, co widzimy w innych mediach i w naszym show biznesie, to już było. Teraz trzeba pokazywać osoby nieznane, ale wartościowe, działania nieznane szeroko, ale warte zauważenia. Potrzebni nam są bohaterowie w naszym otoczeniu, a niekoniecznie znane twarze z telewizji – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Wellman.
Dziennikarka podkreśla, że w ramach projektu #byckobietaontour odwiedziła kobiety w różnych zakątkach Polski. Z jej obserwacji wynika, że panie mieszkające w mniejszych miejscowościach często nie mają odwagi i motywacji, by zmienić coś w swoim życiu. Potrzebują więc zachęty do działania i rozmowy, które umocnią je w jakimś postanowieniu. Dziennikarka zauważa, że kobiety nadal chętnie się ze sobą spotykają, uczą od siebie i wymieniają doświadczeniami.
– Kobiety wzajemnie się inspirują, patrzą na siebie, podglądają, spotykają się właśnie po to, żeby szukać inspiracji, słuchają wypowiedzi innych kobiet, słuchają o przykładach ich działań i kiedy po roku znowu się widzimy, to słyszymy, że coś zrobiły. Tego typu spotkania inspirują kobiety i dlatego mam nadzieję, że ten program też będzie inspirował kobiety do działania – mówi.
Dorota Wellman zauważa też, że w kobietach drzemie ogromna siła. Coraz częściej mają ambicje, by osiągnąć w życiu sukces, i jeśli znajdą odpowiednią przestrzeń do rozwoju, wykazują się dużą pomysłowością i determinacją. Z powodzeniem realizują swoje plany i spełniają się zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym, dorównując mężczyznom, a nawet przewyższając ich swoimi kompetencjami.
– Kobiety teraz mają naprawdę łatwiej, niż to było jeszcze pięć lat temu. Oczywiście, że mężczyźni są bardziej eksponowani, ich sukcesy są bardziej zauważane, ale to się już zmienia, jestem dobrej myśli w tej sprawie. Trzeba pokazywać te przykłady, tak jak będzie pokazywał nasz program właśnie po to, żeby udowodnić, że kobiety już działają bardzo sprawnie i nie potrzebują specjalnego męskiego wsparcia, żeby zrobić coś swojego. Wszystkie przykłady, które mamy w naszym programie, będą wskazówką dla kobiet, które będą chciały zrobić coś inspirującego jeszcze dla innych kobiet – mówi Dorota Wellman.
Każda zaprezentowana w programie historia ma pokazać innym kobietom, że warto walczyć o siebie, o swoje marzenia i dążyć do samorealizacji. Cały czas trzeba też iść do przodu, ale tylko w zgodzie z samą sobą.
Pierwszy odcinek programu „Inspirujące kobiety” będzie można obejrzeć 26 kwietnia o godz. 22:25 na antenie stacji TVN Style.
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-05-07: Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci
- 2025-05-14: Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-04-15: Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski
- 2025-03-07: Polska w końcówce europejskiej stawki pod względem udziału kobiet w zarządach spółek. Zmienić ma to unijna dyrektywa
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.