Mówi: | Muniek Staszczyk |
Funkcja: | lider, wokalista zespołu T.Love |
Dziś urodzinowy koncert Muńka Staszczyka. Wokalista skończył 50 lat.
Muniek Staszczyk nie kryje zadowolenia z powodu zainteresowania koncertem i całkowitej wyprzedaży wejściówek.
– To bardzo długi koncert, dlatego też tym bardziej cieszę się, że wszystkie bilety się rozeszły – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Muniek Staszczyk.
W trakcie koncertu na scenie pojawią się też wyjątkowi goście. Na żywo w duecie ze Staszczykiem będzie można zobaczyć m.in. Bartka Wąsika i Royal String Quartet, Titusa z Acid Drinkers oraz Stanisławę Celińską. Zwłaszcza występ tej ostatniej artystki elektryzuje fanów, po tym jak w studiu Dzień Dobry TVN aktorka pozwoliła sobie na własną interpretację przeboju „Warszawa”. Jak zapewnia jubilat, lista gości nie jest jeszcze zamknięta.
– Goście, którzy pojawią się w Stodole, będą nietypowi. Z jednej strony zaśpiewa z nami Stanisława Celińska w akompaniamencie Royal String Quartet pod batutą pianisty Bartka Wąsika. Aktorka ma wykonać z T.Love dwie kompozycje z jej płyty „Nowa Warszawa”, m.in. także nasz hit „Warszawa”, w całkowicie nowej aranżacji. Pojawi się też Tytus z Acid Drinkers, więc będzie rock nad rollowo. Pojawi się też kilku gości zaproszonych ad hoc – zdradza Muniek.
Największy nacisk na koncercie ma zostać położony na wydany w poprzednim roku album „Old is Gold”.
– Planujemy zagrać ponad 30 piosenek. Koncert będzie trwał około dwóch i pół godziny. Moglibyśmy grać i pięć, ale jest to męczące zarówno dla zespołu, jak i dla fanów. Jeżeli chodzi o repertuar, to pojawi się dużo kompozycji z ostatniej płyty – dodaje Staszczyk.
Muniek Staszczyk wraz z T.Love nagrał ponad 20 albumów studyjnych i koncertowych. Jego zespół jest jedną z najpopularniejszych formacji w Polsce. Wokalista ma też na koncie solowy krążek, wydany w 2010 roku, zatytułowany „Muniek”, który dotarł na 3 miejsce listy OLiS.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.