Mówi: | Anna Nowak-Ibisz, aktorka, prezenterka telewizyjna Dorota Gardias, prezenterka telewizyjna Kamil Pawelski, autor bloga Ekskluzywny Menel Tomasz Oświeciński , aktor |
Gwiazdy: Buty muszą być przede wszystkim wygodne. Dobranie odpowiedniego rozmiaru bywa jednak bardzo trudne
Buty to część garderoby, którą dość trudno dobrać. Problemem jest nie fason, lecz fakt, że firmy stosują różne rozmiarówki. Tomasz Oświeciński i Kamil Pawelski przyznają, że zdarzało im się kupić obuwie niepasujące rozmiarem. Anna Nowak-Ibisz, aby uniknąć tego rodzaju wpadek, pozostaje wierna kilku ulubionym markom.
Dla większości polskich gwiazd najważniejszą cechą dobrego obuwia jest wygoda jego noszenia. Anna Nowak-Ibisz twierdzi, że nawet w pracy rzadko można ją zobaczyć w butach na wysokim obcasie. Preferuje modele, które odpowiadają jej temperamentowi, a więc pozwalają na szybkie życie w ciągłym biegu. Gwiazda ma też swój sposób na kupowanie wyłącznie idealnie pasujących jej butów.
– Od lat trzymam się tych samych marek. Od lat uważam, że jednym z najwygodniejszych modeli butów są buty niemieckie, które kocham, w których zwiedziłam cały Nowy Jork – mówi prezenterka.
Wygodę użytkowania zapewnia przede wszystkim odpowiedni rozmiar, jego dobranie nie jest jednak łatwe. Wie coś o tym Kamil Pawelski, który przyznaje, że jemu także zdarzały się wpadki zakupowe.
– Stopa lewa ze stopą prawą z reguły się różnią, bardzo często jest też tak, że kupuję szybko, czyli coś oglądam w internecie, mam wrażenie, że ten rozmiar będzie moim rozmiarem, a później się okazuje, że zupełnie nie, więc czasami mi się tak zdarza, ale na szczęście coraz mniej – mówi autor bloga Ekskluzywny Menel.
Także Tomasz Oświeciński ma na koncie nietrafione zakupy w sieci. Najczęściej problemem jest właśnie rozmiar – rzadko kiedy aktorowi udaje się wybrać właściwy, dobrze na niego pasujący. Mimo to często kupuje w sklepach internetowych, nie lubi bowiem zakupów w placówkach stacjonarnych – chodzenie po centrach handlowych uważa za najgorszą rzecz, jaka może mu się przytrafić. Oświeciński zyskał w ostatnim czasie ogromną popularność i w miejscach publicznych jest często zaczepiany przez fanów.
– W centrum handlowym więcej spędzam czasu na rozdawaniu autografów i robieniu zdjęć niż na tym, żeby coś znaleźć, więc to jest trudna sprawa. Broń Boże, nie mam do ludzi nic, bo wiem, że bez tych ludzi nie istnieję i dziękuję wam za to, że jestem takim lubianym gościem, natomiast trochę to przeszkadza, kiedy się robi zakupy – mówi aktor.
Anna Nowak-Ibisz również uważa, że zakupy w internecie to duża wygoda, dlatego podoba jej się nowoczesne rozwiązanie, jakim jest esize.me –przełomowy system pomiaru stóp, który wprowadza sklep eobuwie.pl. Pozwala on dokonać zakupów online w dowolnym czasie i dowolnym miejscu, bez ryzyka kupienia złego rozmiaru butów. Wystarczy wykonać skan 3D stopy w jednym z wybranych miejsc skanowania w Polsce, a na tej podstawie system sam wskaże właściwy rozmiar już z niemal 40 tys. modeli butów pochodzących od prawie 500 marek dostępnych na eobuwie.pl
– Bardzo mi się podoba ten pomysł, chętnie skorzystam. Tak się stało, że jak kupowałam buty, to zawsze pasowały, ale myślę, że miałam dużo szczęścia, ponieważ co firma, to trochę jednak różna rozmiarówka, różnie wyprofilowane buty. Myślę, że to też jest bardzo ważne, także genialny pomysł – mówi Dorota Gardias.
Prezenterka uważa, że technologia ta, zaczerpnięta z gabinetów ortopedycznych, szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób cierpiących z powodu różnego rodzaju schorzeń i deformacji stóp. Jej zdaniem jest to także świetne rozwiązanie dla rodziców kupujących buty dla swoich dzieci. Opinię tę podziela Tomasz Oświeciński, którego córka często upiera się przy zakupie danego modelu butów, mimo że zdaniem ojca wybrała niewłaściwy rozmiar.
– Mówi: Tato, one są dobre. – Maja, one są duże. – Tato, one są dobre. Tutaj nie będzie mogła mi mówić, czy są dobre, za małe, czy za duże, będę wiedział sam, że to są odpowiednie buty dla niej, więc to jest świetna opcja – mówi aktor.
– Dziecko pojedzie raz, z łachy jeden raz, a potem już nie chce jechać, bo dzieci męczy mierzenie butów, dzieci w ogóle męczy mierzenie ubrań, stąd też umiejętności nasze matczyne kupowania wszystkiego na oko, ale często my, kobiety, chcemy wiedzieć, że ten but będzie tym butem, będzie leżał tak, jak chcę, żeby leżał i nie będzie mnie po prostu cisnął – dodaje Anna Nowak-Ibisz.
Także Dorota Gardias dostrzega pozytywny wpływ takiego rozwiązania. Szczególnie ważny jest dla niej prawidłowy dobór obuwia dla córki.
– Wygodny but to też nasze zdrowie. Mam 5-letnią córkę i też bardzo mi zależy na tym, żeby jej stópki były zdrowe, niezdeformowane, żeby jej się fajnie biegało, skakało i żeby też była bezpieczna, ponieważ u takiego małego dzieciaka to, jak ten but jest wyprofilowany, czy dobrze trzyma kostkę, to też jest bardzo ważne – mówi prezenterka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
W systemie esize.me, który wprowadza sklep eobuwie.pl, klienci będą mogli zeskanować swoje stopy, a program dobierze dla nich idealny rozmiar buta. Dzięki temu można wyeliminować niedogodności związane z mierzeniem butów czy różną rozmiarówką stosowaną przez producentów. Stopy można bezpłatnie zeskanować w galeriach handlowych i stacjonarnych sklepach eobuwie.pl.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.