Mówi: | Hanna Lis |
Funkcja: | dziennikarka |
Hanna Lis: Do polityki nie wracam. Spełniam się w zupełnie nowym obszarze i jestem szczęśliwa
Dziennikarka została gospodynią nowego programu podróżniczo-kulinarnego na antenie TVN Style. Twierdzi, że jest szczęśliwa, może się bowiem spełniać w nowym obszarze oraz realizować swoje życiowe pasje. Gwiazda zapewnia też, że nie żałuje odejścia od polityki, tym bardziej że według niej staje się ona w Polsce coraz bardziej przykra i pozbawiona idei.
Hanna Lis zajmowała się dziennikarstwem politycznym i newsowym od 1992 roku. Po zwolnieniu z TVP w styczniu 2016 roku dokonała jednak przewrotu w swoim życiu zawodowym. Nie zerwała z telewizją, ogłosiła natomiast, że kończy z dziennikarstwem politycznym. Gwiazda twierdzi, że wielu jej znajomych i dziennikarzy nie wierzyło, że faktycznie tak diametralnie zmieni swoją drogę kariery.
– Do polityki nie wracam, z radością nie wracam. Pomijając już fakt, że ta polityka, niestety, w polskim wydaniu jest coraz bardziej przykra, wyjałowiona z jakichkolwiek idei i celów. Spełniam się w zupełnie nowym obszarze i jestem przeszczęśliwa, że mogę to robić – mówi Hanna Lis agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Dziennikarka została gospodynią nowego magazynu podróżniczo-kulinarnego TVN Style „Bez planu”. Będzie podróżować po Europie, a z czasem także i po świecie, i odwiedzać lokalne restauracje, sklepy i bazary. Jej celem będzie pokazanie nie tylko regionalnych potraw, lecz także przybliżenie widzom ciekawych atrakcji turystycznych. Gwiazda planuje odwiedzić m.in. Włochy, Szwecję i Portugalię.
– To nie jest wyłącznie program o gotowaniu. Oczywiście, odkrywamy tradycje kulinarne różnych zakątków, ale to się dzieje w kontekście kulturowym, historycznym, a przede wszystkim poprzez rozmowy z ludźmi, ja tam gadam, gadam, gadam – mówi Hanna Lis.
Gwiazda twierdzi, że w programie tym może łączyć trzy swoje życiowe pasje: podróże, kulinaria i poznawanie nowych ludzi. Magazyn „Bez planu” polega bowiem przede wszystkim na interakcji z ludźmi, poznawaniu ich historii, tradycji i opowieści. Dziennikarka zapewnia, że już podczas kręcenia pierwszych odcinków na greckiej wyspie Mykonos spotkała wiele fascynujących osób.
– To są świetne interakcje, to są naprawdę zdecydowanie ciekawsze historie niż, kto i jak przycisnął przycisk w głosowaniu sejmowym. Jestem absolutnie przekonana, że jeżeli dane mi będzie ten program dłużej robić, to chętnie do emerytury – mówi Hanna Lis.
Gwiazda nie ukrywa, że już od dłuższego czasu była zmęczona dziennikarstwem politycznym. Jak większość ludzi, obawiała się jednak spróbować czegoś nowego. Bała się, że po dwudziestu latach zajmowania się jedną, określoną tematyką, nie zdoła się przestawić na zupełnie inny rodzaj dziennikarstwa.
– Ale podczas pracy na Mykonos okazało się, że nie muszę się w ogóle formatować w żaden sposób, bo to znowu jest program, w którym kamera jest obok mnie, a nie nastawiona na mnie – mówi Hanna Lis.
Magazyn „Bez planu” ma zadebiutować na antenie TVN Style jesienią tego roku.
Czytaj także
- 2024-11-18: Potrzeba 10 razy większej mocy magazynów energii, niż obecnie mamy. To pomoże odciążyć system
- 2024-10-31: Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen
- 2024-11-21: Akcesja Ukrainy będzie dużym wyzwaniem dla unijnego rolnictwa. Obie strony czeka kilka lat przygotowań
- 2024-10-30: Wydatkowanie funduszy europejskich przez samorządy. Polska chce promować ten model w UE
- 2024-11-07: Nowe otwarcie unijnej polityki gospodarczej. Polska prezydencja w Unii szansą na korzystne zmiany dla przedsiębiorców
- 2024-11-13: Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
- 2024-10-25: Gruzini wybierają nowy parlament. Sobotnie wybory mogą przesądzić o kursie kraju na dekady
- 2024-10-10: Decyzja Niemiec o wprowadzeniu kontroli granicznej w ogniu krytyki. Polscy europosłowie mówią o kryzysie strefy Schengen
- 2024-10-17: Wiele wyzwań polskiej prezydencji w UE. Jednym z kluczowym będą prace nad nowym budżetem
- 2024-10-24: Agata Młynarska: Kobiety coraz odważniej rozmawiają na trudne tematy. Bardzo odważnie bronią swojego zdania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.