Mówi: | Julia Wieniawa |
Funkcja: | aktorka |
Julia Wieniawa: W „Zawsze warto” wreszcie mam co grać. Każda aktorka czeka na taką rolę
Kreacja w „Zawsze warto” dała aktorce możliwość pokazania się z zupełnie innej strony niż dotychczas. Julia Wieniawa twierdzi, że o takiej roli marzy każda aktorka, nie ukrywa jednak, że praca na planie bywa dużym wyzwaniem. Wiele emocji kosztowała ją przede wszystkim scena gwałtu, którego doświadczyła jej bohaterka.
Julia Wieniawa to jedna z gwiazd nowego serialu telewizji Polsat „Zawsze warto”. Wciela się w nim w postać 22-letniej Ady Michalskiej, której mąż pewnego dnia znika bez śladu. Aby utrzymać siebie i małego synka oraz spłacić gigantyczne długi, dziewczyna zatrudnia się jako call girl. Młodej gwieździe partneruje Weronika Rosati w roli odnoszącej sukcesy, lecz samotnej prawniczki oraz Katarzyna Zielińska jako gospodyni domowa, która postanawia się uwolnić spod władzy despotycznego męża.
– Jest to serial o sile kobiet, ponieważ też w głównych rolach widzimy kobiety, ale i też reżyserem jest kobieta. Także to też moim zdaniem jest niecodzienne – mówi Julia Wieniawa agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Aktorka twierdzi, że nie trzeba było długo namawiać jej do zagrania w tym serialu. Już po przeczytaniu scenariuszy pierwszych odcinków wiedziała, że rola Ady będzie dla niej ciekawym wyzwaniem zawodowym.
– Od razu czułam, że to może być coś dobrego i pokazać mnie z innej strony, a każdy aktor czy aktorka na takie coś czeka – mówi Julia Wieniawa.
Gwiazda odczuwa głęboką satysfakcję, że należy do obsady aktorskiej „Zawsze warto”, nie ukrywa jednak, że praca na planie tego serialu bywa dla niej trudna. Szczególnie wymagająca była scena gwałtu, jakiego doświadczyła jej bohaterka – Julia Wieniawa odegrała ją wraz z Mariuszem Bonaszewskim, którego bardzo ceni jako aktora.
– Akurat tę scenę, którą państwo widzieliście w 5. odcinku, nagrywaliśmy o drugiej w nocy, to była ostatnia scena. I mieliśmy straszną obsuwę wtedy na planie, bo 16 godzin pracowaliśmy, byliśmy zmęczeni – mówi Julia Wieniawa.
Aktorka twierdzi, że konieczność zagrania tej sceny powodowała u niej duże napięcie emocjonalne, zwłaszcza że wcześniej nie znała Mariusza Bonaszewskiego. Była przekonana, że nie podoła temu wyzwaniu, pomogła jej jednak ekipa realizująca serial, zwłaszcza reżyserka Marta Karwowska, która zadbała o komfortowe warunki na planie zdjęciowym.
– Kazała wyjść połowie ekipy, żeby zostali tylko ci, co są konieczni do tej sceny, więc miałam jakąś tam lekką prywatność, ale mimo wszystko było to trudne, bo ludzie na ciebie patrzą, ty jesteś pół naga prawie, trudna scena – mówi Julia Wieniawa.
Gwiazda zawsze może też liczyć na wsparcie koleżanek po fachu. W mediach niejednokrotnie pojawiały się doniesienia o konfliktach między gwiazdami serialu, aktorki konsekwentnie jednak im zaprzeczały. Chętnie publikowały wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych i bardzo dobrze wypowiadały się o sobie nawzajem w wywiadach. Na jednym ze zdjęć Julia Wieniawa określiła nawet Weronikę Rosati mianem siostry.
– Trochę mamy do siebie taki stosunek, takie mamy bliskie relacje, bardzo się lubimy we trzy, z Weroniką już jakoś tak bardzo się zżyłyśmy, jesteśmy podobne też charakterologicznie. Cieszę się, że właśnie takie partnerki mi są dane – mówi aktorka.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.