Mówi: | Kamil Pawelski |
Funkcja: | bloger, wokalista |
Kamil Pawelski: Największą trudnością w „TTBZ” jest wejście w daną osobę. Nie jestem zawodowym aktorem, więc to dla mnie spore wyzwanie
Bloger nie ukrywa, że udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wiąże się z silnymi emocjami, dużym stresem i ogromnym wysiłkiem. Wartością dodaną jest jednak możliwość doskonalenia warsztatu wokalno-aktorskiego i obycia ze sceną. Bloger najbardziej obawia się damskiego repertuaru i zmierzenia się z osobowością danej gwiazdy. Zapewnia też, że niezależnie od tego, jak potoczą się jego losy w TTBZ, nadal będzie doskonalił swój wokal.
Kamil Pawelski wierzy, że udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” będzie dla niego ciekawym doświadczeniem, a wręcz punktem zwrotnym w karierze zawodowej.
– Przyznam się szczerze, że niezmiernie się cieszę, że mogę być częścią składową 11. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ponieważ poza samym faktem, że jest to program niezwykle lubiany przez widzów, to mam takie poczucie, że będzie to dla mnie niezła szkoła wokalno-aktorska. To jest taką wartością dodatnią, której nie mógłbym sobie nigdzie kupić, nigdzie indziej załatwić. Jest to przygoda chyba jedna z największych w moim życiu – mówi agencji Newseria Kamil Pawelski, bloger, wokalista.
Pawelski jest pod ogromnym wrażeniem rozmachu tej produkcji. Przyjmując zaproszenie do udziału w programie, nie spodziewał się jednak, że będzie go to kosztowało tyle wysiłku. Tempo pracy jest bardzo duże, a czasu na odpoczynek pozostaje niewiele.
– Jest ogromna praca – i fizyczna, i psychiczna, i jakkolwiek tego nie nazywać. Cały ten miks powoduje, że jest trochę zmęczenia materiału, a przecież mamy dopiero początek, ale z drugiej strony to podniecenie i ta cała otoczka programu powoduje, że cieszę się niezmiernie, że tu jestem – mówi Kamil Pawelski.
Bloger podkreśla jednak, że nawet pomimo ogromnego zmęczenia trzeba wziąć się w garść, odnaleźć w sobie pokłady energii i skupić na tym, by jak najlepiej się zaprezentować jurorom oraz widzom. Niełatwym zadaniem jest nie tylko zmierzenie się z damskim repertuarem, lecz także odpowiednie nastawienie mentalne. Kiedy nie jest się zawodowym aktorem, niezwykle trudno jest dokładnie odwzorować gesty, ruchy czy sposób zachowania gwiazdy, którą ma się naśladować.
– Największą trudnością jest po prostu wejście w daną osobę i to jest kluczowe. Niezależnie, czy wchodzę w rolę kobiety, czy w rolę mężczyzny, jest to dla mnie o tyle trudne, że nie jestem zawodowym aktorem. Należy też dużo zgłębić w kwestii tego, jaka jest historia powstawania danego utworu. Poza tym, tutaj muszę zapomnieć o tym, jak ja śpiewam, bardzo często muszę śpiewać nieemisyjnie. Jestem facetem z krwi i kości, a jeżeli np. mam rolę damską, to jednak wejście w damskie rejestry i spróbowanie znalezienia barwy damskiej jest dla mnie nie lada wyzwaniem – mówi Kamil Pawelski.
Kamil Pawelski wierzy, że dzięki programowi będzie mógł się zaprezentować widzom z nieznanej dotąd strony.
– Charakteryzacja jest skomplikowana, bo średnio na jedną osobę trwa 4–5 godzin. Natomiast jak już jest nałożona, czyli cały ten silikon jest przyklejony na twarz, dodane są kilogramy jeżeli jest taka potrzeba i czy założone są szpilki – jeżeli jest to osoba płci pięknej, to jednak to nie jest aż tak trudne, jak mi się wydawało – mówi Kamil Pawelski.
Kamil Pawelski od dzieciństwa śpiewał i grał na saksofonie. Muzyka od zawsze była jego największą pasją, jednak przez różnego rodzaju trudności muzyczne marzenia musiał na wiele lat odłożyć na półkę. W 2018 roku zdecydował się wydać swój debiutancki album „Granice”, z którego pochodzą single: „Waiting room”, „Wisła” i „Plastikowy Spokój”. Ten ostatni zdobył II miejsce w Plebiscycie na Najbardziej Chilloutowy Utwór Roku radia ChilliZet.
Czytaj także
- 2024-11-15: Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
- 2024-11-26: Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
- 2024-11-25: Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny
- 2024-11-21: Miuosh: Czegoś takiego jak w studiu „Must Be the Music” jeszcze nie przeżyłem. To jest inny świat, to jest rozmach
- 2024-11-12: Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
- 2024-11-08: Samorządy inwestują w mieszkania dla studentów i absolwentów. Chcą w ten sposób zatrzymać odpływ młodych ludzi
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-10-15: Klaudia Carlos: Nie myślę o konkurowaniu z innymi formatami. „Pytanie na śniadanie” jest programem interdyscyplinarnym i wielopokoleniowym
- 2024-10-30: Kompetencje społeczne są kluczowe w świecie pełnym ekranów. Można je rozwijać już u przedszkolaków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.