Newsy

Karol Strasburger: Ważne, żeby zawsze był ktoś, kto za nami tęskni. Mam taką sytuację i z tego się cieszę

2018-08-16  |  05:50

Gdy prezenter dostał propozycję wzięcia udziału w nowym programie rozrywkowym stacji Polsat „Lepiej późno niż wcale” zdawał sobie sprawę z tego, że takie przedsięwzięcie wiąże się z długą rozłąką z ukochaną. Nie każde chwilowe rozstanie kończy się jednak osłabieniem związku, często jest wręcz przeciwnie – odległość i tęsknota tylko umacniają uczucia. I tak jest właśnie w przypadku Karola Strasburgera. Po trzech tygodniach Strasburger wrócił do kraju i para właśnie planuje romantyczny wypoczynek tylko we dwoje.

„Lepiej późno niż wcale”  to nowy program Polsatu kręcony w Japonii, Korei i Indonezji. Karol Strasburger przyznaje, że z dużą satysfakcją przyjął propozycje udziału w tym projekcie. Do tej pory dużo podróżował po świecie, ale nigdy wcześniej nie był w Azji. Partnerka prezentera pomimo obaw o jego zdrowie i nieprzewidziane, niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się przytrafić w dalekiej podróży, motywowała go więc, by skorzystał z szansy.

– Z rozłąką nie przesadzajmy, dorośli ludzie potrafią nad tym zapanować. Na pewno było jej smutno, że mnie nie ma, mnie było smutno, że pojechałem, ale skoro podjąłem taką decyzję, to zrobiłem to świadomie. Ale na szczęście jest internet, telefony, można pogadać, można sobie powysyłać zdjęcia, więc daliśmy radę – mówi agencji Newseria Karol Strasburger, prezenter.

Po śmierci żony Karol Strasburger odnalazł spokój i szczęście właśnie u boku Małgorzaty Weremczuk.

– Jest do kogo wracać i to jest najważniejsze. Powroty i powitania są zawsze miłe i przyjemne, pożegnania smutne, a tu powiem może trochę głębiej: ważne, żeby zawsze był ktoś, kto za nami tęskni i żeby zawsze był ktoś, kto na nas czeka i cieszy się, że wróciliśmy. Mam taką sytuację i z tego się cieszę – mówi Karol Strasburger.

Teraz prezenter zamierza zabrać partnerkę na wypoczynek do Chorwacji.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.