Newsy

Karolina Korwin-Piotrowska: jesteśmy społeczeństwem, które cały czas jest na dorobku, wszystkim zazdrości

2016-09-26  |  06:50

„Magiel towarzyski” ma już 10 lat, Karolina Korwin-Piotrowska nie odczuwa jednak znużenia podejmowaną w nim tematyką. Uważa, że polski show-biznes obfituje w ciekawe wydarzenia i stanowi diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem bardzo powierzchownym, pełnym kompleksów, z niechęcią odnoszącym się do ludzi sukcesu.

„Magiel towarzyski” zadebiutował na antenie TVN Style w 2006 roku. Od początku jego gospodynią jest Karolina Korwin-Piotrowska. W każdym odcinku dziennikarka dokonuje subiektywnej oceny wydarzeń w polskim show-biznesie i świecie mediów. stałym elementem programu jest m.in. rozmowa z gościem i przegląd prasy lifestyle'owej. Prowadząca zapewnia, że w nowym sezonie formuła magazynu nie ulegnie zmianie.

– Nic się nie zmienia, bo nie zmienia się lokomotywa, która tyle lat dobrze ciągnie, więc wszystko jest po staremu, wszystko jest tak, jak było mówi Karolina Korwin-Piotrowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Od września TVN Style emituje już 22. sezon „Magla towarzyskiego”. Jego gospodyni twierdzi jednak, że nie czuje się znudzona podejmowaną w magazynie tematyką. Jej zdaniem polski show-biznes jest niesłychanie żywym organizmem, obfituje w ciekawe wydarzenia, co powoduje, że nie sposób odczuwać znużenia.

– Ponieważ wyznaję zasadę, że to, kogo czynimy polskimi gwiazdami, w ogóle gwiazdami, idolami, kogo uwielbiamy bardzo wiele mówi o nas samych, to nieustannie mamy różne zaskoczenia, i pozytywne, i negatywne, sporo się dzieje – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Zdaniem dziennikarki rodzimy show-biznes stanowi ciekawą diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem podzielonym, niezbyt dobrze wykształconym, powierzchownym, mającym równie ogromne aspiracje, co kompleksy. Jest też społeczeństwem mitomańskim – polskie gwiazdy cechuje bowiem tendencja do kłamania na swój temat. Wymyślają swój wizerunek niemal całkowicie – od daty urodzenia począwszy, przez pochodzenie, na stylu życia kończąc.

– To jest pewna bajka, którą każdy z nas gdzieś robi. Jesteśmy społeczeństwem, które cały czas jest na permanentnym dorobku, wszystkim zazdrości. Nie lubimy ładniejszych, bogatszych, mądrzejszych od siebie i taki też jest trochę ten polski show-biznes – mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Premierowe odcinki programu „Magiel towarzyski” można oglądać w każdą sobotę, o godzinie 22.30, na antenie stacji TVN Style.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Finanse

Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.