Newsy

Karolina Bielawska (Miss Polonia 2019): Ostatni rok zmienił moje życie o 180 stopni. Nie chciałam budować fałszywego wizerunku, byłam sobą

2021-06-14  |  06:01
Mówi:Karolina Bielawska
Funkcja:Miss Polonia 2019
  • MP4
  • Miss Polonia 2019 jest usatysfakcjonowana tym, co udało jej się osiągnąć przez rok panowania jako miss. Modelka nie siedziała bowiem bezczynnie, lecz cały czas starała się działać w różnych obszarach. Przede wszystkim jest dumna ze swojej aktywności charytatywnej. Udało jej się bowiem zaangażować w kilka akcji, dzięki którym mogła pomóc innym. Zapewnia więc, że nadal, choć już bez korony na głowie, będzie kontynuować te projekty. Miss Polonia 2019 podkreśla też, że stając się osobą publiczną, nabrała większej pewności siebie i nawiązała wiele wartościowych kontaktów.

    Dla wielu dziewcząt konkurs piękności to wstęp do kariery, przepustka do wielkiego świata i okazja do zawarcia cennych znajomości. Tak było również w przypadku Karoliny Bielawskiej, która niedawno oddała koronę Natalii Gryglewskiej.

    – To był niezwykły rok, wydaje mi się, że zmienił moje życie o 180 stopni. Poznałam wspaniałych ludzi, przeżyłam niesamowite przygody i bardzo wiele się nauczyłam. Oczywiście był on troszeczkę inny, niż sobie wyobrażałam, ze względu na panującą epidemię, ale myślę, że to sprawiło, że był jeszcze bardziej wyjątkowy i mogłam się też sprawdzić w działalności charytatywnej, która wypełniła całe moje serce i teraz to jest to, co robię na co dzień – mówi agencji Newseria Lifestyle Karolina Bielawska.

    Miss Polonia 2019 wyjaśnia, że z przyjemnością zaangażowała się w kilka projektów charytatywnych i przekonała się, jaką satysfakcję daje pomoc innym ludziom.

    – Zostałam wolontariuszką akcji „Zupa na Pietrynie”, jest to akcja prowadzona w moim rodzinnym mieście. Wcześniej zapoczątkowaliśmy też akcję „Korona z głowy”, która rozeszła się na całą Polskę, więc cieszę się, że moją koronę i tytuł można było wykorzystać w bardzo wartościowy sposób – mówi.

    Karolina Bielawska zdaje sobie też sprawę z tego, że gdyby nie pandemia i związane z nią ograniczenia, ten rok jej „panowania” wyglądałby inaczej. Mimo to nie ma poczucia straconego czasu.

    – To jest też rola reprezentacyjna, czyli Miss Polonia pojawiają się na eventach, na różnego rodzaju galach, wydarzeniach, a tego nie było. Ze względu na epidemię wiele projektów zostało również przełożonych. Ale był to czas pełen wsparcia, gdzie wszyscy razem działaliśmy, nie siedzieliśmy bezczynnie, tylko razem z Biurem Miss Polonia cały czas udzielaliśmy się charytatywnie – mówi.

    Miss Polonia 2019 podkreśla, że korona najpiękniejszej zobowiązuje do większej aktywności na różnych płaszczyznach. Trzeba chociażby nauczyć się obycia z kamerą i udoskonalić autoprezentację.

    – Każdego dnia było coś związane właśnie z tytułem Miss Polonia. Były to przeróżnego rodzaju wywiady, z dnia na dzień stałam się osobą publiczną i nie ukrywam, że na początku ciężko było wcielić się w tę rolę. Ciężko też było pogodzić wszystko ze studiami. Ale myślę, że to było coś wyjątkowego, ciągłe wychodzenie poza strefę komfortu, a to jest przecież jedyny sposób, żeby człowiek mógł się dalej rozwijać – mówi Karolina Bielawska.

    Jak uważa, godnie dzierżyła koronę miss i zbudowała taki wizerunek, z którym w stu procentach się utożsamia.

    – Myślę, że to wszystko wyszło bardzo naturalnie. Nie chciałam budować jakiegoś wizerunku, który byłby fałszywy, byłam sobą i cała ta sytuacja też zmieniła mnie, więc ja się dzięki temu bardzo rozwinęłam i mam nadzieję, że zawsze będę odbierana jako osoba po prostu naturalna – dodaje Miss Polonia 2019.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Muzyka

    S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

    Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

    Problemy społeczne

    Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

    Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

    Muzyka

    Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

    Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.