Mówi: | Karolina Bielawska |
Funkcja: | Miss Polonia 2019 |
Karolina Bielawska (Miss Polonia 2019): Ostatni rok zmienił moje życie o 180 stopni. Nie chciałam budować fałszywego wizerunku, byłam sobą
Miss Polonia 2019 jest usatysfakcjonowana tym, co udało jej się osiągnąć przez rok panowania jako miss. Modelka nie siedziała bowiem bezczynnie, lecz cały czas starała się działać w różnych obszarach. Przede wszystkim jest dumna ze swojej aktywności charytatywnej. Udało jej się bowiem zaangażować w kilka akcji, dzięki którym mogła pomóc innym. Zapewnia więc, że nadal, choć już bez korony na głowie, będzie kontynuować te projekty. Miss Polonia 2019 podkreśla też, że stając się osobą publiczną, nabrała większej pewności siebie i nawiązała wiele wartościowych kontaktów.
Dla wielu dziewcząt konkurs piękności to wstęp do kariery, przepustka do wielkiego świata i okazja do zawarcia cennych znajomości. Tak było również w przypadku Karoliny Bielawskiej, która niedawno oddała koronę Natalii Gryglewskiej.
– To był niezwykły rok, wydaje mi się, że zmienił moje życie o 180 stopni. Poznałam wspaniałych ludzi, przeżyłam niesamowite przygody i bardzo wiele się nauczyłam. Oczywiście był on troszeczkę inny, niż sobie wyobrażałam, ze względu na panującą epidemię, ale myślę, że to sprawiło, że był jeszcze bardziej wyjątkowy i mogłam się też sprawdzić w działalności charytatywnej, która wypełniła całe moje serce i teraz to jest to, co robię na co dzień – mówi agencji Newseria Lifestyle Karolina Bielawska.
Miss Polonia 2019 wyjaśnia, że z przyjemnością zaangażowała się w kilka projektów charytatywnych i przekonała się, jaką satysfakcję daje pomoc innym ludziom.
– Zostałam wolontariuszką akcji „Zupa na Pietrynie”, jest to akcja prowadzona w moim rodzinnym mieście. Wcześniej zapoczątkowaliśmy też akcję „Korona z głowy”, która rozeszła się na całą Polskę, więc cieszę się, że moją koronę i tytuł można było wykorzystać w bardzo wartościowy sposób – mówi.
Karolina Bielawska zdaje sobie też sprawę z tego, że gdyby nie pandemia i związane z nią ograniczenia, ten rok jej „panowania” wyglądałby inaczej. Mimo to nie ma poczucia straconego czasu.
– To jest też rola reprezentacyjna, czyli Miss Polonia pojawiają się na eventach, na różnego rodzaju galach, wydarzeniach, a tego nie było. Ze względu na epidemię wiele projektów zostało również przełożonych. Ale był to czas pełen wsparcia, gdzie wszyscy razem działaliśmy, nie siedzieliśmy bezczynnie, tylko razem z Biurem Miss Polonia cały czas udzielaliśmy się charytatywnie – mówi.
Miss Polonia 2019 podkreśla, że korona najpiękniejszej zobowiązuje do większej aktywności na różnych płaszczyznach. Trzeba chociażby nauczyć się obycia z kamerą i udoskonalić autoprezentację.
– Każdego dnia było coś związane właśnie z tytułem Miss Polonia. Były to przeróżnego rodzaju wywiady, z dnia na dzień stałam się osobą publiczną i nie ukrywam, że na początku ciężko było wcielić się w tę rolę. Ciężko też było pogodzić wszystko ze studiami. Ale myślę, że to było coś wyjątkowego, ciągłe wychodzenie poza strefę komfortu, a to jest przecież jedyny sposób, żeby człowiek mógł się dalej rozwijać – mówi Karolina Bielawska.
Jak uważa, godnie dzierżyła koronę miss i zbudowała taki wizerunek, z którym w stu procentach się utożsamia.
– Myślę, że to wszystko wyszło bardzo naturalnie. Nie chciałam budować jakiegoś wizerunku, który byłby fałszywy, byłam sobą i cała ta sytuacja też zmieniła mnie, więc ja się dzięki temu bardzo rozwinęłam i mam nadzieję, że zawsze będę odbierana jako osoba po prostu naturalna – dodaje Miss Polonia 2019.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.