Mówi: | Karolina Malinowska |
Funkcja: | modelka |
Karolina Malinowska pod wrażeniem projektanta Grzegorza Kasperskiego
Karolina Malinowska przyznała, że projekty Kasperskiego to prawdziwe dzieła sztuki.
– To projektant, który zaciekawił mnie już dwa sezony temu: piękne tkaniny, świetnie uszyte ubrania, ciekawe rozwiązania, piękne sylwetki. Cieszę się, że ta impreza się rozwija. Jestem łodzianką, więc dla mnie to zawsze bardzo sentymentalna podróż – mówi Karolina Malinowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Malinowska podkreśla, że dla niej w czasie Fashion Week Poland w Łodzi dużo ważniejsze od możliwości dokonania zakupów są same pokazy. Dają jej możliwość zapoznania się z najnowszymi projektantami.
– Można zobaczyć nie tylko znanych polskich projektantów, ale także i młode talenty. I to wszystko na jednym wybiegu. Od razu można te kolekcje porównać, dowiedzieć się, jakie trendy chcą lansować polscy projektanci. A oprócz tego można zrobić również zakupy – mówi Karolina Malinowska.
9. edycja Fashion Week Poland w Łodzi trwała od 15 do 20 października. Podczas imprezy zostały zaprezentowane kolekcje najzdolniejszych polskich projektantów oraz zagranicznych domów mody.
Do pobrania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.