Mówi: | Karolina Pisarek |
Karolina Pisarek: w „Top Model” obiecałam sobie, że pewnego dnia zdobędę okładkę „Glamour”. Wreszcie mi się to udało
W moim życiu idą duże rzeczy, jestem tym zajarana – mówi modelka. Właśnie spełniła marzenie o pojawieniu się na okładce prestiżowego magazynu „Glamour”, w dodatku w sesji autorstwa Marcina Tyszki. Gwiazda twierdzi, że jest to jej największy sukces, na który pracowała od kilku lat. Jej zdaniem pokazuje to, że w życiu wszystko jest możliwe, jeżeli jest się gotowym na ciężką pracę.
Karolina Pisarek brała udział w 5. edycji programu „Top Model”, którą widzowie telewizji TVN oglądali jesienią 2015 roku. Uczestnicy reality show walczyli wówczas o międzynarodowy kontrakt z agencją modelek, nagrodę pieniężną oraz sesję zdjęciową na okładkę magazynu modowego „Glamour”. Przyszła modelka zajęła wówczas 2. miejsce, przegrywając jedynie z Radkiem Pestką. Nie zrezygnowała jednak z marzenia o pojawieniu się na okładce prestiżowego pisma.
– Pamiętam to, jakby to było wczoraj, stojąc na tej scenie obiecałam sobie, że pewnego dnia zdobędę tę okładkę. I się wydarzyło – mówi Karolina Pisarek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Modelka pojawiła się na okładce majowego wydania magazynu „Glamour”. Zdjęcia do tej sesji wykonał Marcin Tyszka, używając jedynie wysokiej jakości smartfona. Karolina Pisarek nie ukrywa, że jest to największy sukces w jej karierze, do którego konsekwentnie dążyła od czterech lat. Twierdzi, że już jako młoda, dopiero wchodząca w świat show-biznesu dziewczyna wymarzyła sobie okładkę „Glamour”.
– To był mój pierwszy punkt odniesienia, pierwszy cel, który po latach w tej pracy jednak się udało zorganizować. Jakie wnioski z tego wynoszę? Wszystko jest do zrobienia, nie ma w życiu limitów, po prostu ciężka praca, a wszystko będzie ci dane – mówi.
Karolina Pisarek nie ukrywa też, że spełnienie marzenia odnośnie pojawienia się na okładce „Glamour” to nie jest jedyne ważne wydarzenie w jej życiu zawodowym.
– Jestem bardzo podekscytowana i można powiedzieć zajarana tym, co będzie w przyszłości, bo idą duże rzeczy – mówi modelka.
Podkreśla, że kariera stanowi w jej życiu priorytet, a w związku z tym jest w stanie zrobić wiele, by osiągnąć kolejne zawodowe cele. Dotyczy to m.in. eksperymentowania z wyglądem. Modelka przyznaje, że dojrzała do zmian i na obecnym etapie swojego życia, także zawodowego, jest otwarta na metamorfozy.
– Jestem na tak, bo uważam, że wyrosłam na pewną siebie kobietę, która po prostu nie boi się ryzykować – mówi Karolina Pisarek.
Zaznacza, że wiele zależy od projektu, w jaki się angażuje, nie ukrywa jednak, że jest dużo bardziej skłonna do eksperymentów niż cztery lata temu. Podczas metamorfozy w programie „Top Model” nie była w stanie ukryć emocji i widzowie TVN byli świadkami jej łez.
– To był taki duży szok dla mnie, byłam jeszcze mała, miałam 17 lat wtedy. I nie wiedziałam, co się dzieje, więc jakby taka pierwsza zmiana dla mnie była ogromnym szokiem – mówi Karolina Pisarek.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.