Mówi: | dr n. med. Krzysztof Gojdź |
Funkcja: | lekarz medycyny estetycznej, chirurg |
Krzysztof Gojdź: niewykluczone, że Janusz Korwin-Mikke ma pierwsze objawy demencji starczej
Obraźliwe wypowiedzi europosła mogą wynikać, zdaniem Krzysztofa Gojdźa, z problemów psychicznych związanych z zaawansowanym wiekiem. Lekarz podkreśla, że mężczyzna powinien traktować panie z szacunkiem. Dodaje też, że to kobiety powinny zdecydować w kolejnych wyborach, czy Janusz Korwin-Mikke nadaje się jeszcze na polityka.
1 marca na forum Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że kobiety muszą dostawać niższe niż mężczyźni wynagrodzenie za pracę, są bowiem od nich słabsze i mniej inteligentne. Wypowiedź polskiego europosła spotkała się z oburzeniem większości deputowanych. Krytycznie odnosi się do niej także dr Krzysztof Gojdź, znany z popierania praw kobiet.
– Nie rozumiem, co pan Korwin-Mikke chce poprzez to powiedzieć, czy kobiety to jest gorszy sort? To jest dramat, jeżeli dojrzały mężczyzna w ten sposób traktuje kobiety, bez szacunku – mówi lekarz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Krzysztof Gojdź twierdzi, że w przypadku osobistego spotkania z polskim eurodeputowanym mógłby się z nim poważnie pokłócić w kwestii praw kobiet. Zapewnia, że zaleciłby Januszowi Korwin-Mikkemu zaprzestanie przedmiotowego traktowania kobiet. Przypomniałby też niezwykle istotną rolę kobiet w jego życiu.
– Przecież to kobieta go urodziła, kobieta rodzi mu dzieci i to kobiety są podstawą życia – mówi gospodarz programu "Niezwykłe przypadki medyczne".
Lekarz podkreśla jednocześnie, że to kobiety powinny zdecydować w kolejnych wyborach, czy Janusz Korwin-Mikke nadaje się do pełnienia funkcji publicznych, czy powinien raczej zejść już ze sceny. Nie wyklucza też, że za obraźliwymi wypowiedziami polskiego europosła stoją poważne zaburzenia natury psychicznej.
– Wiek siedemdziesiąt parę lat to już powoli również demencja starcza, więc może ten pan zaczyna już mieć pierwsze objawy – mówi Krzysztof Gojdź.
Za swoją wypowiedź z 1 marca Janusz Korwin-Mikke został ukarany przez Parlament Europejski. Przez 30 dni będzie zawieszony w działalności poselskiej, nie będzie też otrzymywał diet poselskich. Przez rok natomiast nie może reprezentować Parlamentu Europejskiego na wszelkiego rodzaju delegacjach, spotkaniach i konferencjach.
Czytaj także
- 2024-10-31: Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-10-21: Druga polska prezydencja w Radzie UE okazją na wzmocnienie głosu polskich przedsiębiorców. Teraz ich aktywność w UE jest niewielka
- 2024-10-29: Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
- 2024-10-23: Prezydencja Węgier w UE za półmetkiem. Jej ocena dzieli europarlamentarzystów
- 2024-10-11: D. Obajtek: UE nie dorosła technologicznie do rezygnacji z samochodów spalinowych. Europejski rynek motoryzacyjny upada
- 2024-10-25: Gruzini wybierają nowy parlament. Sobotnie wybory mogą przesądzić o kursie kraju na dekady
- 2024-11-08: Komisja Europejska stwierdziła poprawę stanu praworządności w UE. Ruszyła kampania informacyjna na ten temat
- 2024-10-18: Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku
- 2024-09-11: Krzysztof Skórzyński: Segregowałem śmieci, zanim to było modne. Oszczędzam wodę i prąd. Ale wciąż robię za mało
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.