Mówi: | Tomasz Karolak, aktor Daria Widawska, aktorka |
Kultowy serial „39 i pół” wraca na antenę TVN. W rolach głównych ponownie Tomasz Karolak i Daria Widawska
Serial „39 i pół tygodnia” ma być jednym z hitów jesiennej ramówki stacji TVN. Produkcja ta stanowi kontynuację popularnego przed dziesięcioma laty serialu „39 i pół” i opowiada o dalszych losach rodziny Jankowskich. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Tomasza Karolaka i Darię Widawską. Premierowy odcinek stacja TVN pokaże 8 września.
„39 i pół” to serial komediowy emitowany przez stację TVN w latach 2008–2009. Lubiana przez widzów dwukrotnie nominowana do nagrody Telekamery produkcja opowiadała o Dariuszu Jankowskim (Tomasz Karolak), którego tuż przed 40. urodzinami dotknął kryzys wieku średniego. Chcąc zmienić swoje dotychczasowe życie, porzucił kochankę i podjął próbę odbudowania relacji z byłą żoną Anną (Daria Widawska) i ich nastoletnim synem Patrykiem (Alan Andersz). Jak zapowiada Tomasz Karolak w „39 i pół tygodnia” jego bohater pozostał zwariowanym mężczyzną, jego życie nie będzie się jednak układać po jego myśli.
– Wtedy historia zakończyła się happy endem, niestety ten happy end niekoniecznie się rozwija później w szczęśliwość, wychodzą nowe rzeczy, które potrafią poprzemieniać każdy scenariusz, który my sobie ułożymy. Dlatego trzeba żyć tu i teraz i cieszyć się z tego, co mamy – mówi aktor agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Po dziesięciu latach Jankowscy są po drugim rozwodzie, wciąż jednak mieszkają razem, co znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Wychowują córkę, przed którą starają się ukrywać swoje problem, choć nie zawsze z powodzeniem. Darek musi się ponadto pogodzić z diagnozą, którą właśnie otrzymał od lekarzy.
– Jeszcze jeden jest dodatkowy duży aspekt, czyli choroba głównego bohatera, który okazuje się, że jest śmiertelnie chory i jak w tym wszystkim zafunkcjonuje ten były już związek plus nowy może jego, a może nowy mój. Tam jest bardzo dużo różnych powiązań, które – mam nadzieję – będą interesujące dla widza – mówi Daria Widawska.
Gwiazda nie ukrywa, że odczuwa presję przy kontynuacji tak lubianego niegdyś przez widzów formatu. Podkreśla przy tym, że dla niej samej powrót na plan tego serialu nie był trudny, niemal nie zauważyła bowiem, że od ostatniego klapsa upłynęła już dekada. Jej zdaniem ma to związek z faktem, że w późniejszych latach ponownie grała z Tomaszem Karolakiem małżeństwo, choć już na planie innego serialu TVN, „Prawo Agaty”. Dzięki temu łatwiej było im odbudować bliską relację.
– Znamy się już bardzo dobrze, pod względem aktorskim. Wiemy, czego od siebie oczekujemy, narzucamy sobie pewne style grania i wiemy, gdzie bez słów, i to jest cudowne, wspaniałe. Jak przyszłam na plan, to wydawało mi się, że kompletnie się nic nie zmieniło, potem obejrzałam fragmentarycznie materiały i powiedziałam: Nie, wtedy było zdecydowanie lepiej. Więc pod względem fizycznym różne też emocje we mnie to wywołało – mówi Daria Widawska.
Poza pracą gwiazdy nie łączy z Tomaszem Karolakiem bardzo bliska przyjaźń, nie kontaktują się ze sobą zbyt często, zawsze wiedzą jednak, że mogą na siebie liczyć. Podobne relacje aktorka nawiązała z kolegami z planów innych seriali, m.in. z Joanną Brodzik, z którą współpracowała przy produkcji „Magda M.”, oraz Agnieszką Dygant, z którą grała w serialu „Prawo Agaty”. Daria Widawska podkreśla, że z aktorkami tymi łączą ją bardzo ciepłe emocje.
– Nie dzwonimy do siebie co drugi dzień, ale wiemy, że gdyby coś było potrzeba, natychmiast można zadzwonić, jakbyśmy się nie widziały od wczoraj. Więc to są takie długie, bardzo długie znajomości i czasami one są bardziej intensywne, czasami mniej, to bardzo różnie wygląda – mówi gwiazda.
Po zakończeniu zdjęć do serialu „39 i pół tygodnia” aktorka skupiła się na pracy w teatrze. W minionym tygodniu zaczęła próby do nowego spektaklu warszawskiego Teatru Dramatycznego. W Scenie na Woli wystawiony zostanie dramat „Projekt Laramie” w reż. Michała Gieleta. Sztuka ta, uznana przez „The New York Times” za jedną z najważniejszych w ostatnich dekadach, opowiada historię morderstwa dokonanego na tle homofobicznym w amerykańskim miasteczku Laramie.
– Bardzo duży ładunek emocjonalny niesie za sobą i myślę, że to będzie coś, czego dawno nie robiłam, co bardzo chciałabym zrobić, ale o tym, jak to wyszło, przekonamy się 20 września, kiedy odbędzie się premiera – mówi Daria Widawska.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.