Mówi: | Ada Fijał, aktorka Olga Borys, aktorka Anna Kerth, aktorka, life coach |
Lepsza znajomość angielskiego, punktualność i częstsze kontakty z rodziną – to noworoczne postanowienia gwiazd
Gwiazdy chętnie robią noworoczne postanowienia. W ten sposób chcą zniwelować swoje wady lub poprawić sytuację zawodową. W 2016 roku Ada Fijał zamierza przestać się spóźniać. Anna Kerth planuje więcej pracować i spędzać więcej czasu z bliskimi. Olga Borys natomiast zamierza poprawić znajomość języka angielskiego.
Liczne badania opinii publicznej pokazują, że noworoczne postanowienia robi co roku zdecydowana większość Polaków. Są wśród nich także gwiazdy, m.in. Ada Fijał. W 2016 roku aktorka zamierza ograniczyć swoją tendencję do ustawicznego spóźniania się. Jej zdaniem jednak nowy rok to nie jest dobry czas na robienie postanowień, ponieważ takie decyzje powinny długo dojrzewać.
– We mnie na razie żadne nowe postanowienie, niestety, nie dojrzało, chociaż mam trochę wad. Jakoś tak się z nimi zaprzyjaźniłam, ale nad tym spóźnianiem to muszę popracować – mówi Ada Fijał agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Postanowienia noworoczne dotyczą przede wszystkim lepszej dbałości o zdrowie. Zdecydowana większość Polaków chce schudnąć lub rzucić palenie. Olga Borys nie ma problemów ani z nadwagą, ani z nałogiem tytoniowym, postanowiła więc zadbać o swoją edukację. W tym roku zamierza szlifować swój angielski. Zapisała się już na prywatne lekcje.
– Są one szyte na miarę, bo wiadomo, że nasze zajętości są po prostu tak szalenie nieregularne, że trudno byłoby się zapisać na taki regularny kurs – mówi Olga Borys.
Aktorka ubolewa, że należy do tej grupy Polaków, którym zazwyczaj nie udaje się wytrwać w noworocznych postanowieniach. W jej przypadku przyczyną niepowodzeń zazwyczaj jest brak czasu – to właśnie nadmiar obowiązków przeszkodził jej w regularnym uczestniczeniu w zajęciach z jogi. Gwiazda wierzy jednak, że w tym roku będzie inaczej.
– To nie są takie postanowienia, jakby to nazwać, błahe, to raczej jest rzecz, która jest potrzebna w życiu, więc mam zamiar wytrwać – mówi Olga Borys.
Noworoczne postanowienia zrobiła także Anna Kerth. Dotyczą one zarówno życia zawodowego, jak i osobistego, choć są mało konkretne. Aktorka twierdzi też, że są bardzo podobne do postanowień z poprzednich lat.
– Jak najwięcej pracy, jak najwięcej przyjaciół, znajomych i fajne kontakty z rodziną – mówi Anna Kerth.
Aktorka twierdzi, że w nowy rok wchodzi z optymistycznym nastawieniem. Nie może się już doczekać co przyniesie jej 2016 rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już 2015 rok był niezwykle udany.
– Bardzo dużo marzeń czy planów się spełniło, również takie podejście dość strategiczne się opłaciło – mówi Anna Kerth.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.