Newsy

Lepsza znajomość angielskiego, punktualność i częstsze kontakty z rodziną – to noworoczne postanowienia gwiazd

2016-01-14  |  06:50
Mówi:Ada Fijał, aktorka

Olga Borys, aktorka

Anna Kerth, aktorka, life coach

  • MP4
  • Gwiazdy chętnie robią noworoczne postanowienia. W ten sposób chcą zniwelować swoje wady lub poprawić sytuację zawodową. W 2016 roku Ada Fijał zamierza przestać się spóźniać. Anna Kerth planuje więcej pracować i spędzać więcej czasu z bliskimi. Olga Borys natomiast zamierza poprawić znajomość języka angielskiego.

    Liczne badania opinii publicznej pokazują, że noworoczne postanowienia robi co roku zdecydowana większość Polaków. Są wśród nich także gwiazdy, m.in. Ada Fijał. W 2016 roku aktorka zamierza ograniczyć swoją tendencję do ustawicznego spóźniania się. Jej zdaniem jednak nowy rok to nie jest dobry czas na robienie postanowień, ponieważ takie decyzje powinny długo dojrzewać.

    – We mnie na razie żadne nowe postanowienie, niestety, nie dojrzało, chociaż mam trochę wad. Jakoś tak się z nimi zaprzyjaźniłam, ale nad tym spóźnianiem to muszę popracować – mówi Ada Fijał agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Postanowienia noworoczne dotyczą przede wszystkim lepszej dbałości o zdrowie. Zdecydowana większość Polaków chce schudnąć lub rzucić palenie. Olga Borys nie ma problemów ani z nadwagą, ani z nałogiem tytoniowym, postanowiła więc zadbać o swoją edukację. W tym roku zamierza szlifować swój angielski. Zapisała się już na prywatne lekcje.

    – Są one szyte na miarę, bo wiadomo, że nasze zajętości są po prostu tak szalenie nieregularne, że trudno byłoby się zapisać na taki regularny kurs mówi Olga Borys.

    Aktorka ubolewa, że należy do tej grupy Polaków, którym zazwyczaj nie udaje się wytrwać w noworocznych postanowieniach. W jej przypadku przyczyną niepowodzeń zazwyczaj jest brak czasu to właśnie nadmiar obowiązków przeszkodził jej w regularnym uczestniczeniu w zajęciach z jogi. Gwiazda wierzy jednak, że w tym roku będzie inaczej.

    – To nie są takie postanowienia, jakby to nazwać, błahe, to raczej jest rzecz, która jest potrzebna w życiu, więc mam zamiar wytrwać – mówi Olga Borys.

    Noworoczne postanowienia zrobiła także Anna Kerth. Dotyczą one zarówno życia zawodowego, jak i osobistego, choć są mało konkretne. Aktorka twierdzi też, że są bardzo podobne do postanowień z poprzednich lat.

    – Jak najwięcej pracy, jak najwięcej przyjaciół, znajomych i fajne kontakty z rodziną – mówi Anna Kerth.

    Aktorka twierdzi, że w nowy rok wchodzi z optymistycznym nastawieniem. Nie może się już doczekać co przyniesie jej 2016 rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już 2015 rok był niezwykle udany.

    – Bardzo dużo marzeń czy planów się spełniło, również takie podejście dość strategiczne się opłaciło mówi Anna Kerth.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

    Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

    Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

    Muzyka

    Konsument

    Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

    Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

    Prawo

    Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

    Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.