Newsy

Leszek Stanek: Nie zastanawiam się, co będzie za 10 lat. Staram się żyć tu i teraz

2017-10-26  |  06:51

Leszek Stanek z powodzeniem mógłby odnieść sukces niemal w każdej dziedzinie sztuki. Postanowił się jednak skoncentrować przede wszystkim na projekcie muzycznym oraz powrócić na deski teatru. Artysta przyznaje, że nie snuje rozbudowanych wizji na przyszłość. Niespełnienie może bowiem przynieść rozczarowanie i rozgoryczenie, a on woli być pozytywnie zaskakiwany przez los.

Szersza publiczność poznała Leszka Stanka dzięki serialowi „Tancerze” w TVP2 i  programowi „Przygarnij mnie”. Prawdziwą popularność przyniósł tancerzowi jednak dopiero show „Azja Express”. Artysta nie żałuje udziału w żadnym projekcie, cieszy się natomiast, że może systematycznie realizować swoje zawodowe plany i marzenia. Nie myśli jednak o tym, co będzie robił za 10 lat.

– Nie zastanawiam się, co będzie za 10 lat. Staram się żyć tu i teraz, jeśli za bardzo zahaczymy się o przeszłość albo żyjemy za bardzo marzeniami, to wtedy nic z tego nie wynika. Należy żyć tu i teraz, przyjmować wszystko, co nam daje los, i umiejętnie z tego korzystać – mówi agencji Newseria Leszek Stanek, aktor, tancerz.

Leszek Stanek to człowiek wielu talentów – aktor, muzyk, choreograf, producent filmowy, twórca licznych projektów edukacyjnych i artystycznych. W głowie ma wiele pomysłów, ale nie robi dalekosiężnych planów. Nie chodzi mu o to, aby odnieść sukces tylko dla sławy. Ważniejsza jest jego osobista satysfakcja.

Mam wiele marzeń, natomiast przyjmuję to, co daje mi los, i staram się zawsze przekuć to na dobrą monetę – podkreśla Leszek Stanek.

Leszka Stanka można obecnie oglądać w spektaklu „Szalone nożyczki” na podstawie tekstu niemieckiego poety i dramatopisarza Paula Pörtnera. Jest to farsa, której akcja toczy się w salonie fryzjerskim. Punktem wyjścia całej fabuły jest zabójstwo pianistki, właścicielki lokalu, w którym znajduje się salon. Artysta pracuje również nad kolejnymi singlami na swoją autorska płytę, która ma się ukazać w przyszłym roku.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.