Mówi: | Leszek Stanek |
Funkcja: | aktor, tancerz |
Leszek Stanek: z Izą Miko dobraliśmy się jak w korcu maku. Stanowimy dream team
Tancerz jest przekonany, że mężczyznę i kobietę może łączyć przyjaźń. On sam od dziesięciu lat przyjaźni się z Izą Miko mimo dzielącej ich odległości. Jest wdzięczny aktorce za to, że wybrała go na swojego partnera w programie „Azja Express”. Jego zdaniem stworzyli idealny, świetnie się uzupełniający duet, a ekstremalna podróż tylko umocniła ich przyjaźń.
W programie „Azja Express” wzięło udział osiem gwiazdorskich par, a jedną z nich stanowił duet Izy Miko i Leszka Stanka. Producenci reality show TVN w pierwszej kolejności zaproponowali udział w programie aktorce, ta natomiast wytypowała Stanka na swojego partnera. Tancerz twierdzi, że zgodził się od razu, jest bowiem fanem tego typu przygód. Pociągała go pełna niespodzianek wyprawa oraz możliwość odbycia pierwszej podróży w towarzystwie wieloletniej przyjaciółki.
– Zaraz jak otrzymałem telefon od produkcji z propozycją, bałem się tylko, że zrezygnują, że będzie drugi telefon i powiedzą mi: sorry, Stanek, ale się pomyliliśmy, mieliśmy zadzwonić do kogoś innego – mówi Leszek Stanek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Tancerz uważa, że z Izą Miko stworzyli duet idealny. Podczas miesięcznej podróży po Laosie, Wietnamie, Tajlandii i Kambodży doskonale się uzupełniali i wyraźnie dzielili między sobą zadania i obowiązki.
– Iza używała swojego uroku osobistego, żeby zatrzymywać samochody, zdobywać noclegi czy jedzenie, ja za to siły swoich mięśni, żeby dźwigać to wszystko dosłownie i w przenośni – mówi Leszek Stanek.
Aktor nie ukrywa, że wszyscy uczestnicy programu „Azja Express” przeżywali kryzysy. W jego duecie z Izą Miko także zdarzały się trudne momenty – do najgorszych należała kłótnia o nadmiar bagażu zabrany przez aktorkę. Tancerz przyznaje, że w tak ekstremalnych warunkach napięcie psychiczne musi dać o sobie znać.
– W momencie, kiedy mi siadała psychika, Iza wiedziała, jak mnie podnieść do góry. I z drugiej strony tak samo, też wiedziałem, jak postępować z Izą w krytycznych momentach, jak ją wspierać – mówi Leszek Stanek.
Przyjaźń połączyła Leszka Stanka i Izę Miko blisko 10 lat temu, żadne z nich nie pamięta jednak okoliczności, w jakich się to stało. Aktor przypuszcza, że mogło to być związane z ich pasjami – oboje byli zawodowymi tancerzami, obecnie oboje wykonują zawód aktora. Od początku połączyło ich także zamiłowanie do muzyki i wspólne cele, m.in. ochrona środowiska naturalnego. Iza Miko mieszka w Los Angeles, stale są jednak w kontakcie.
– My sobie sprawdzamy, o której godzinie ona się kładzie spać, a o której ja wstaję, to, że nie jesteśmy porannymi ptaszkami, też pozwala nam rozmawiać, kiedy u nas jest wieczór, u niej jest późna noc, żebyśmy sobie „poskajpowali”, zawsze jest o czym gadać – mówi Leszek Stanek.
Tancerz jest przekonany, że między kobietą a mężczyzną może istnieć przyjaźń. Jako przykład podaje nie tylko siebie i Izę Miko, lecz także czworo innych uczestników programu „Azja Express”.
– Łukasz Jemioł z Hanką też przyjaźnią się wiele lat, Gośka z Radkiem tak samo, oni są parą, aczkolwiek są też świetnymi przyjaciółmi i to jest coś niebywałego. Bardzo im kibicuję i jestem absolutnym, oddanym fanem tej dwójki – mówi Leszek Stanek.
Czytaj także
- 2024-11-15: Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
- 2024-11-26: Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
- 2024-11-25: Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny
- 2024-11-21: Miuosh: Czegoś takiego jak w studiu „Must Be the Music” jeszcze nie przeżyłem. To jest inny świat, to jest rozmach
- 2024-11-12: Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
- 2024-11-08: Samorządy inwestują w mieszkania dla studentów i absolwentów. Chcą w ten sposób zatrzymać odpływ młodych ludzi
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-10-15: Klaudia Carlos: Nie myślę o konkurowaniu z innymi formatami. „Pytanie na śniadanie” jest programem interdyscyplinarnym i wielopokoleniowym
- 2024-10-30: Kompetencje społeczne są kluczowe w świecie pełnym ekranów. Można je rozwijać już u przedszkolaków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.