Mówi: | Małgorzata Rozenek |
Funkcja: | prezenterka telewizyjna |
Małgorzata Rozenek: początek roku szkolnego bardziej przeżyłam ja niż moi synowie
Nowy rok szkolny jest dla prezenterki wyjątkowy, jej starszy syn rozpoczął bowiem naukę w gimnazjum. Gwiazda jeszcze w tym tygodniu uzupełniała wyprawkę szkolną, obecnie organizuje dzieciom zajęcia pozalekcyjne. Twierdzi przy tym, że jest jedyną osobą w rodzinie, która naprawdę przejmuje się początkiem szkoły.
Z drugim mężem, Jackiem Rozenkiem, gwiazda TVN Style ma dwóch synów: 11-letniego Stanisława i 7-letniego Tadeusza. Obaj chłopcy 4 września rozpoczęli kolejny rok nauki, Stanisław został jednak uczniem pierwszej klasy gimnazjum. Małgorzata Rozenek nie ukrywa, że bardzo przeżyła początek nowego roku szkolnego.
– To są takie emocje. Początek roku szkolnego, mam wrażenie, przeżywam najbardziej ja – mówi prezenterka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Gwiazda twierdzi, że nowy rok szkolny stanowi spore wyzwanie logistyczne dla całej jej rodziny. Chłopcy uczęszczają teraz do różnych szkół, konieczne jest więc zorganizowanie dojazdów oraz zgranie planu lekcji z zajęciami pozaszkolnymi. Gospodyni programu „W dobrym stylu” jest również świadoma, że czeka ją wyzwanie intelektualne.
– Odrabianie lekcji będzie inaczej wyglądało, liczba jego przedmiotów w szkole jest dużo większa – mówi Małgorzata Rozenek.
Prezenterka dopiero w tym tygodniu skończyła kompletowanie wyprawki szkolnej. W pierwszym dniu nauki przygotowywała pomoce naukowe dla synów, obkładała książki i zeszyty, wypisywała plan zajęć i porządkowała biurka, przy których chłopcy będą odrabiać lekcje. Zauważyła przy tym, że jako jedyna faktycznie przejmuje się początkiem roku szkolnego.
– W pewnym momencie zorientowałam się, że ani Stasia, ani Tadzia nie ma. Radzio usiadł obok, ja siedzę z książkami, obkładam je i myślę, że chyba przydałaby się córka – mówi Małgorzata Rozenek.
Czytaj także
- 2024-11-26: RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
- 2024-11-14: Odwożenie dzieci do szkoły samochodem nie bez wpływu na jakość powietrza. Wielu rodziców tylko po to uruchamia auto
- 2024-10-30: Kompetencje społeczne są kluczowe w świecie pełnym ekranów. Można je rozwijać już u przedszkolaków
- 2024-10-10: Już sześciolatki korzystają z bankowości elektronicznej. Często nie są świadome cyberzagrożeń
- 2024-10-16: Qczaj: Byłem beznadziejnym uczniem, powtarzałem klasę w szkole średniej. Ale poradziłem sobie w życiu lepiej niż niejedna osoba z czerwonym paskiem
- 2024-09-30: Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE
- 2024-11-15: Polska z planem zmian w edukacji na następne 10 lat. Szkoły będą uczyć lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych
- 2024-09-27: MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety
- 2024-09-25: 94 proc. dzieci ma problem z podstawowymi umiejętnościami ruchowymi. Potrzebne zmiany w lekcjach WF-u
- 2024-09-13: Monika Miller: Zastanawiam się, czy chcę ślubu tradycyjnego, czy na przykład na plaży w Macedonii. Myślę też, czy zaprosić gości i czy chcę rodzinę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy
Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.
Uroda
Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę
Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.