Mówi: | Maria Niklińska |
Funkcja: | aktorka |
Maria Niklińska córką Złej Królowej w serii „Ever After High”
Maria Niklińska użyczyła głosu jednej z postaci w serialu „Ever After High”, którego bohaterkami są lalki będące dziećmi słynnych postaci z baśni, takich jak Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka czy Alicja z Krainy Czarów. Dla Niklińskiej to nie pierwsza rola w dubbingu.
Aktorka od kilku lat podkłada głos m.in. w serii bajek „Dzwoneczek”, gdzie wciela się w postać Jelonka. W „Ever After High” jest natomiast Raven Queen, córką Złej Królowej z baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Jej bohaterka musi przekonać innych, że nie jest tak groźna jak jej matka.
– Kreskówka opowiada o szkole magicznej, której uczniowie są dziećmi postaci z bajek i muszą wybrać swój własny los. Bajka ma bardzo fajne przesłanie, które mówi o tym, że sami jesteśmy odpowiedzialni za naszą przyszłość: to, kim chcemy być i kim się stajemy. Myślę, że to nowoczesne podejście do klasycznych bajek, a moja bohaterka jest Rebelsem, czyli rebeliantką, bo jest córką złej królowej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maria Niklińska.
Ever After High to nowa linia lalek w ofercie Mattel, której dały początek serialowi webizodowemu, który od maja 2014 jest emitowany również w Polsce. Baśń koncentruje się wokół losów dzieci postaci znanych z najpiękniejszych baśni wszech czasów i pokazuje, że dzieci nie zawsze powielają błędy swoich rodziców. Dubbingowana przez Niklińską Raven z pozoru skazana na bycie klasycznym czarnym charakterem przekonuje się, że sama wybiera swoją przyszłość i przeznaczenie. Niklińska, oprócz podkładania głosu w bajce, objęła patronat nad konkursem związanym z serią „Ever After High”.
– W konkursie znajdzie się bardzo dużo ciekawych i fajnych zdań, bardzo twórczych. Oczywiście nie mogę wszystkich zdradzić, bo nie byłoby elementu zaskoczenia. Powiem tylko, że sama będę brała udział we wszystkich zadaniach, będę dopingowała wszystkich uczestników i uczestniczki. Sama również będę przedstawiała swoje propozycje. Bardzo się w to wciągnęłam i świetnie się bawię – mówi aktorka.
Losy bohaterów serii „Ever After High” można śledzić na oficjalnej stronie marki „EverAfterHigh” w zakładce video.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy
Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.
Uroda
Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę
Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.