Mówi: | Michał Kwiatkowski |
Funkcja: | wokalista |
Michał Kwiatkowski powraca na polski rynek muzyczny krążkiem „Chopin etc.”
Michał Kwiatkowski, polski wokalista śpiewający w języku francuskim, starszy brat Dawida Kwiatkowskiego, wraca na polski rynek muzyczny. W swojej najnowszej płycie „Chopin etc.” artysta sięga po kompozycje Fryderyka Chopina, aranżując je w stylu pop. Na krążku znalazł się m.in. duet z Elodie Frégé, zwyciężczynią francuskiego programu „Star Academy”, oraz piosenka „Mama”, poświęcona zmarłej matce artysty.
„Chopin etc.” to czwarty krążek w karierze Kwiatkowskiego, ale pierwszy, który został wydany w Polsce. Płyta miała oficjalną premierę 14 października. Wokalista przyznaje, że Chopin jest mu wyjątkowo bliski. Kwiatkowski, podobnie jak legendarny kompozytor, gra na fortepianie i związał swoje życie zawodowe zarówno z Polską, jak i Francją.
– Wybrałem Chopina, ponieważ podobnie jak ja, był Polakiem. Tak jak ja miał fioła na punkcie swojego fortepianu i był kompozytorem – choć oczywiście nie miałbym nigdy śmiałości i zarozumiałości porównywać swój talent do jego. Trzeba przyznać, że istnieje kilka punktów wspólnych: wyjazd do Francji, miłość do Francji, oddalenie od rodziny – wszystkie te rzeczy sprawiły, że skomponowałem płytę wokół jego dzieł – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Michał Kwiatkowski.
Czwarta płyta wyznacza zupełnie nowy kierunek w twórczości muzyka, którego kompozycje do tej pory wpisane były w styl popowo-elektroniczny. Dla Kwiatkowskiego punktem zwrotnym w karierze były trzydzieste urodziny. Jak sam mówi, po zdmuchnięciu świeczek na urodzinowym torcie postanowił poszukać nowego brzmienia dla swojej muzyki i powrócić do gry na fortepianie.
– Wiedziałem, że moja francuska publiczność czekała na ten moment. Nie jestem artystą, który robi coś, żeby się komuś przypodobać. W pewnym momencie poczułem jednak, że kiedy w trakcie moich elektronicznych koncertów pojawiały się momenty, w których grałem na fortepianie, ludziom się to bardzo podobało. Stwierdziłem, że mi tego brakuje, dlatego postanowiłem nagrać płytę z fortepianem – tłumaczy Kwiatkowski.
Na krążku znalazło się 12 utworów zainspirowanych twórczością Chopina, m.in. duet z Elodie Frégé, zwyciężczynią francuskiego programu „Star Academy” oraz piosenka „Mama”, poświęcona matce artysty.
– Po raz pierwszy śpiewam o mojej mamie, która umarła, gdy miałem 10 lat. Potrzebowałem 20 lat, żeby dorosnąć do momentu, w którym mogę o tym śpiewać – mówi wokalista.
Dla wokalisty premiera „Chopin etc.” to swoisty comeback do polskiego show-biznesu. Przez ostatnie 11 lat artysta mieszkał i tworzył we Francji. Stał się popularny dzięki udziałowi w programie „Star Academy”, w którym zajął drugie miejsce. Kilka lat temu wrócił na kilka miesięcy do Polski, by wziąć udział w 10. edycji telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”. Wspólnie z Janją Lesar zajęli trzecie miejsce.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.