Mówi: | Ola Szwed |
Funkcja: | aktorka |
Ola Szwed: Formę zawdzięczam dwóm mężczyznom mojego życia. Jeden ma ogromny apetyt, a drugi jest moim trenerem
Trzy miesiące po porodzie Ola Szwed zachwyca idealną figurą. Twierdzi, że dobrą formę zawdzięcza obdarzonemu dobrym apetytem synowi i partnerowi, który pomaga jej w treningach. Aktorka stara się ćwiczyć codziennie minimum pół godziny. Stopniowo wraca także do pracy – ponownie można ją już oglądać w spektaklu „Siostrunie”.
Ola Szwed została mamą w styczniu 2015 roku. Urodziła wówczas synka, któremu dała na imię Borys. Już miesiąc po porodzie zamieściła na Facebooku swoje zdjęcie, na którym zachwycała szczupłą sylwetką i jędrnym brzuchem. Dziś twierdzi, że czuje się już świetnie w swoim ciele.
– Mogę szczerze powiedzieć, że udało mi się szybko wrócić do formy. Zawdzięczam to dwóm mężczyznom mojego życia: jeden ma ogromny apetyt, a drugi jest trenerem personalnym z zawodu, a ja z tego po prostu korzystam – mówi Ola Szwed agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Partner Oli Szwed, Krzysztof Białkowski, od dziecka jest związany ze sportem. Zajmował się m.in. pływaniem i koszykówką. Obecnie pracuje jako trener personalny i instruktor narciarstwa. Ola Szwed przyznaje, że chętnie korzysta z jego rad w zakresie treningu. Od kilku miesięcy stara się bowiem ćwiczyć każdego dnia.
– Ćwiczę pół godziny dziennie w domu, ale to pozwoliło mi dosyć szybko czuć się znowu dobrze w swoim ciele, dlatego polecam. Bo te 20 minut czy pół godziny dziennie to myślę, że każda z nas może wygospodarować. A po pewnym czasie i pociechy mogą nam towarzyszyć w tych ćwiczeniach – mówi Ola Szwed.
Aktorka powoli wraca także do obowiązków zawodowych. Niedługo ponownie zacznie pracę na planie serialu „Barwy szczęścia”, gdzie od dwóch lat wciela się w rolę tancerki Liliany. Planuje także kolejne koncerty. Już wróciła natomiast do pracy w Ale!Teatrze, gdzie gra w spektaklu „Siostrunie”.
– Tutaj akurat sytuacja wyglądała tak, że gram w spektaklu razem z Julką Kamińską i któregoś dnia, jeszcze przed terminem mojego powrotu, otrzymałam dramatyczny telefon, że jest sytuacja awaryjna i muszę natychmiast wrócić. Miałam ogromną radochę z tego, że mogłam tam być. Zresztą moja pociecha mi towarzyszyła, w związku z czym powrót był przyjemniejszy – mówi Ola Szwed.
Aktorka twierdzi, że wraz z partnerem bardzo dobrze dają sobie radę jako rodzice. Opiekują się synkiem na zmianę, a w nagłych przypadkach mogą liczyć na pomoc babć. Ola Szwed nie boi się więc powrotu do pracy, tym bardziej że nie zwalniała tempa przez całą ciążę. Pracowała do ostatniej chwili, dobę przed porodem miała jeszcze nagrania w studiu dubbingowym.
– Nawet panowie się śmiali, że są doświadczonymi ojcami, więc mogą odebrać poród. Uważam, że dziecko w niczym nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, jest dodatkową motywacją do tego, żeby to robić. Mamy to dla kogo robić i mamy się z kim tym wszystkim dzielić. Jeżeli się chce, podejdzie do tego odpowiednio i zorganizuje sobie to wszystko, to można, choć nie mówię, że to jest łatwe. Mnie jak na razie się udaje, odpukać – mówi Ola Szwed.
Czytaj także
- 2025-04-28: Migranci mogą być ratunkiem dla polskiego rynku pracy. Pracodawcy chcą uwzględnienia ich potrzeb w strategii migracyjnej
- 2025-04-24: Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
- 2025-04-22: Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
- 2025-05-06: Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań
- 2025-04-22: Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
- 2025-03-28: Trzy czwarte Zetek chce pracować na etacie. Elastyczny czas pracy nie jest dla nich istotny
- 2025-04-29: Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive
- 2025-03-18: Model przewagi gospodarczej polskich firm oparty na taniej sile roboczej się wyczerpuje. Pora na konkurowanie marką i innowacją
- 2025-03-27: Zakończenie wojny w Ukrainie poprawiłoby klimat inwestycyjny w Polsce. Inwestorzy cenią stabilność i bezpieczeństwo
- 2025-03-19: Radość z pracy i docenianie przez pracodawcę coraz ważniejsze. To przekłada się też na zaangażowanie pracowników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.