Mówi: | Olga Buława |
Funkcja: | Miss Polski 2018 |
Olga Buława: Praca w telewizji jest wspaniała. Chciałabym poprowadzić program podróżniczy, mocno związany z moją pasją
Miss Polski 2018 podczas ostatniego roku nabrała doświadczenia w występowaniu przed kamerą i zobaczyła, na czym polega praca w telewizji. Olga Buława nie ukrywa, że była to dla niej fascynująca przygoda, która wiele ją nauczyła. Przyznaje, że gdyby w przyszłości pojawiła się możliwość poprowadzenia własnego programu, z pewnością skorzystałaby z takiej propozycji. Praca modelki, z którą również się zetknęła, choć interesująca, nie jest dla niej priorytetem i nie myśli o niej jako o przyszłym zawodzie.
– Nigdy nie byłam modelką. Uważam, że to piękny zawód, ale pozostawię go osobom, które się do tego nadają i mają odpowiednie warunki. Myślę, że zaczęcie kariery modelki w wieku 28 lat to jednak trochę za późno. Mimo to, podczas tego roku zdarzało mi się pozować do zdjęć, szłam nawet w trzech pokazach. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie – mówi agencji Newseria Lifestyle Miss Polski 2018.
Gdy Olga Buława myśli o swojej przyszłości chętnie łączy ją z pracą w telewizji. Miss Polski 2018 otwarcie przyznaje, że od wygranej w konkursie miała okazję współtworzyć różne, ciekawe projekty. Podczas ich realizacji nabrała wprawy i zdobyła doświadczenie, które kiedyś chciałaby wykorzystać.
– Praca w telewizji to wspaniała rzecz. Podczas ostatniego roku mogłam trochę obyć się z występowaniem przed kamerą. Biorę udział w programie telewizyjnym, jestem jedną z bohaterek programu „No to lecę”, który opowiada o mojej pracy i o podróżach. Myślę, że praca w telewizji by mnie satysfakcjonowała. Natomiast jeszcze się nie pojawiła żadna propozycja – przyznaje.
Olga Buława nie ukrywa również, że gdyby sama miała wybrać tematykę programu, który chciałaby poprowadzić, zdecydowanie postawiłaby na podróże. To pozwoliłoby jej zwiedzać świat, rozwijać dotychczasowe pasje i poznawać nowe kraje. Miss Polski 2018 nie myślała jeszcze na czym miałby polegać taki projekt ani jaka miałaby być ewentualna formuła programu z jej udziałem. Wie jednak, że na wizji nie ma zamiaru nikogo naśladować. Choć ceni pracę Martyny Wojciechowskiej, nie chce jej kopiować.
– Myślę, że odpowiadałby mi program podróżniczy, mocno związany z moimi pasjami. Martyna Wojciechowska jest świetna. Jestem jej ogromną fanką, ale na pewno nie chciałabym jej podrabiać. Zrobiłabym to we własnym stylu – dodaje Olga Buława.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.