Mówi: | Omenaa Mensah |
Funkcja: | dziennikarka, prezenterka telewizyjna |
Omenaa Mensah: z każdej działalności komercyjnej czy reklamowej część pieniędzy przekazuję na moją fundację
Dziennikarka jest zwolenniczką nowoczesnego podejścia do aktywności charytatywnej. Oprócz zbierania funduszy na budowę szkoły w Ghanie, angażuje się w działalność biznesową m.in. w branży modowej i deweloperskiej. Nie wyklucza też, że zajmie się nowymi technologiami. Część zysków z każdego ze swoich biznesów przekazuje na prace swojej fundacji.
Omenaa Mensah od 2014 roku jest prezesem fundacji, której celem jest m.in. pomoc biednym dzieciom z Ghany. Jednym z zadań realizowanych przez fundację jest budowa szkoły dla dzieci z ulicy przy ośrodku salezjanów Don Bosco w Temie, mieście położonym na południu Ghany. W kwietniu wmurowany został kamień węgielny pod budowę, mimo że nie udało się jeszcze zebrać wszystkich niezbędnych funduszy.
– Serce rośnie, gdy patrzę, jak z każdym kolejnym dniem mury szkoły są coraz wyższe, ale to nie jest mój jedyny projekt budowlany w te wakacje, stałam się trochę budowlańcem, minideweloperem – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Omenaa Mensah stała się znana w polskim show-biznesie jako prezenterka stacji TVN. Nigdy nie zamierzała się jednak ograniczać wyłącznie do pracy w telewizji i czynnie zajmuje się biznesem. Od 2011 roku rozwija własną markę Ammadora, produkującą ekskluzywne meble. W jej ramach tworzy zarówno kolekcje komercyjne, jak i charytatywne, choć tych drugich jest ostatnio nieco mniej. Rok temu wkroczyła także na rynek deweloperski, obecnie zajmuje się budową osiedla w Trójmieście.
– To bliźniaki, domy energooszczędne, które tworzę we współpracy z jednym z partnerów, który też wpiera mnie przy budowie szkoły, z Termo Organiką, z którą także w Afryce malujemy mury pozostałych budynków w ośrodku Salezjanów – mówi Omenaa Mensah.
Gwiazda zastanawia się także nad współpracą z młodym start-upem modowym, który obecnie wspiera działania jej fundacji. Wspólnie prowadzą akcję „Każda koszula pomaga” – w jej ramach marka James Button przygotowała kolekcję koszul charytatywnych, zarówno męskich, jak i damskich. Z każdej sprzedanej koszuli firma przekazuje 5 proc. na potrzeby Omenaa Foundation.
– Wspierają mnie przy tej akcji gwiazdy i blogerki modowe, m. in. Paula Jagodzińska, Dominica888, Karolina Gilon, Kasia Glinka, moja córka będzie na sesji, ja również, liczymy, że gdy ruszy współpraca Polacy częściej i chętniej będą zaglądać na stronę James Button, kupować koszule i wspierać akcje, modnie się ubierając – mówi Omenaa Mensah.
Prezenterka nie ukrywa, że cały czas rozgląda się za kolejnymi opcjami biznesowymi. Obecnie zastanawia się nad nowym przedsięwzięciem, nie wyklucza, że zainteresuje się branżą nowych technologii. Marzy jej się m.in. gra charytatywna i liczy, że zgłosi się ktoś, kto będzie chciał zostać jej autorem. Gwiazdę interesuje również moda, nie wątpi więc, że i w tym kierunku będzie się rozwijać.
– Lepiej inwestować pieniądze w sensowne rozwiązania biznesowe, niż pozostawiać je na koncie przy słabym oprocentowaniu i ewentualnych podatkach, które mamy za oszczędności, które trzymamy na kontach – mówi Omenaa Mensah.
Przedsięwzięcia biznesowe nie wynikają wyłącznie z pasji i chęci zabezpieczenia finansowego. Omenaa Mensah finansuje bowiem w ten sposób działalność swojej fundacji i budowę szkoły w Ghanie. Uważa, że do działalności charytatywnej należy mieć nowoczesne podejście: nie czekać aż pieniądze na konkretne cele same się pojawią, lecz mądrze inwestować posiadane już fundusze.
– Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, zająć się biznesami, część środków, jeśli są zyski przekazywać na cele charytatywne. Staram się, aby u mnie wszystko się zapętlało, żeby jeden projekt wynikał z drugiego, nie biorę przypadkowych projektów – mówi Omenaa Mensah.
Realizując to założenie, gwiazda stara się tak dobierać współpracowników, by jak najpełniej połączyć działalność komercyjną z charytatywną. Stąd decyzja o współpracy m.in. z firmą Termo Organika.
Czytaj także
- 2025-01-13: Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
- 2024-12-19: Polska centralna przyciąga coraz więcej inwestycji. W Łodzi powstaje nowe centrum dystrybucyjne dla Della
- 2025-01-03: Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
- 2024-12-20: Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
- 2024-12-11: Kobiety nie wierzą w swoje kompetencje dotyczące inwestowania. Niska samoocena często przeszkadza w podjęciu pierwszych kroków
- 2024-12-04: Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
- 2024-11-14: Ubóstwo menstruacyjne wciąż jest problemem w Polsce. Nowy program MEN ma z nim walczyć
- 2024-11-25: Objawy menopauzy wpływają na efektywność w pracy. Kobiety wciąż wstydzą się o tym mówić
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-10-22: Wiarygodność ekonomiczna Polski sukcesywnie się pogarsza. To negatywnie wpływa na postrzeganie Polski przez inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.