Newsy

Paulina Sykut: świadomie podchodzę do odżywiania, ale w ramach zdrowego rozsądku

2019-07-04  |  06:11

Prezenterka Polsatu nie stosuje wakacyjnych diet odchudzających, przez cały rok stara się bowiem prawidłowo odżywiać. Robi to przede wszystkim z myślą o zdrowiu, a nie szczupłej sylwetce. Nie ukrywa jednak, że od czasu do czasu pozwala sobie na drobne odstępstwa od diety, jej zdaniem także w zdrowym stylu życia potrzebna jest równowaga. 

Paulina Sykut zawsze zwracała uwagę szczupłą, filigranową sylwetką. Twierdzi, że jest to przede wszystkim efekt zdrowego stylu odżywiania, który praktykuje już od kilku lat. Robi to z myślą o dobrej kondycji organizmu, w mniejszym stopniu o kontroli wagi. Obecnie prezenterka korzysta z cateringu dietetycznego, czyli gotowych posiłków dostarczanych jej do domu.

– Tyle dookoła rzeczy negatywnie na nas wpływa, że gdybyśmy jeszcze nie dbali o higienę swojego życia, to byłoby nie najlepiej. Staram się po prostu zwyczajnie dbać, ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku mówi Paulina Sykut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka podkreśla, że we wszystkim należy zachowywać umiar, a zdrowy styl życia nie należy do wyjątków. Jej zdaniem regularne jedzenie słodyczy i żywności typu fast food nie jest dobrym pomysłem, ma bowiem fatalny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Nie ma jednak niczego złego w pozwoleniu sobie na drobne odstępstwa od diety raz na jakiś czas. 

– Jeżeli pozwolimy sobie raz na jakiś czas na coś słodkiego, nie do końca zdrowego, to chyba nic się nie stanie. Uważam, że trzeba zachować balans w życiu – mówi Paulina Sykut. 

Równowagę należy zachowywać także między pracą a odpoczynkiem. Zdaniem gwiazdy lato to czas, gdy nawet najwięksi pracoholicy zaczynają myśleć o wypoczynku.

– To jest wpisane w naszą i naturę, i w nasz rytm życia, tak żyjemy, czy to nawet, kiedy chodziliśmy do szkoły, do liceum i na studia mieliśmy przerwę wakacyjną, więc myślę, że każdy powinien sobie pozwolić na jakiekolwiek wakacje – mówi prezenterka.

Gwiazda Polsatu również zamierza odpocząć, zarezerwowała nawet urlop w pracy. Nie ma jednak jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie do destynacji letniego wyjazdu. Obecnie zastanawiają się z mężem, czy wybrać Polskę, czy wyjechać za granicę.

– Być może będą to dwa miejsca w Polsce, być może za granicą i w Polsce, zobaczymy mówi Paulina Sykut.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.