Mówi: | Paulina Sykut |
Funkcja: | prezenterka |
Paulina Sykut: świadomie podchodzę do odżywiania, ale w ramach zdrowego rozsądku
Prezenterka Polsatu nie stosuje wakacyjnych diet odchudzających, przez cały rok stara się bowiem prawidłowo odżywiać. Robi to przede wszystkim z myślą o zdrowiu, a nie szczupłej sylwetce. Nie ukrywa jednak, że od czasu do czasu pozwala sobie na drobne odstępstwa od diety, jej zdaniem także w zdrowym stylu życia potrzebna jest równowaga.
Paulina Sykut zawsze zwracała uwagę szczupłą, filigranową sylwetką. Twierdzi, że jest to przede wszystkim efekt zdrowego stylu odżywiania, który praktykuje już od kilku lat. Robi to z myślą o dobrej kondycji organizmu, w mniejszym stopniu o kontroli wagi. Obecnie prezenterka korzysta z cateringu dietetycznego, czyli gotowych posiłków dostarczanych jej do domu.
– Tyle dookoła rzeczy negatywnie na nas wpływa, że gdybyśmy jeszcze nie dbali o higienę swojego życia, to byłoby nie najlepiej. Staram się po prostu zwyczajnie dbać, ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku – mówi Paulina Sykut agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Prezenterka podkreśla, że we wszystkim należy zachowywać umiar, a zdrowy styl życia nie należy do wyjątków. Jej zdaniem regularne jedzenie słodyczy i żywności typu fast food nie jest dobrym pomysłem, ma bowiem fatalny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Nie ma jednak niczego złego w pozwoleniu sobie na drobne odstępstwa od diety raz na jakiś czas.
– Jeżeli pozwolimy sobie raz na jakiś czas na coś słodkiego, nie do końca zdrowego, to chyba nic się nie stanie. Uważam, że trzeba zachować balans w życiu – mówi Paulina Sykut.
Równowagę należy zachowywać także między pracą a odpoczynkiem. Zdaniem gwiazdy lato to czas, gdy nawet najwięksi pracoholicy zaczynają myśleć o wypoczynku.
– To jest wpisane w naszą i naturę, i w nasz rytm życia, tak żyjemy, czy to nawet, kiedy chodziliśmy do szkoły, do liceum i na studia mieliśmy przerwę wakacyjną, więc myślę, że każdy powinien sobie pozwolić na jakiekolwiek wakacje – mówi prezenterka.
Gwiazda Polsatu również zamierza odpocząć, zarezerwowała nawet urlop w pracy. Nie ma jednak jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie do destynacji letniego wyjazdu. Obecnie zastanawiają się z mężem, czy wybrać Polskę, czy wyjechać za granicę.
– Być może będą to dwa miejsca w Polsce, być może za granicą i w Polsce, zobaczymy – mówi Paulina Sykut.
Czytaj także
- 2024-11-20: Bezpieczeństwo żywnościowe 10 mld ludzi wymaga zmian w rolnictwie. Za tym pójdą też zmiany w diecie
- 2024-09-27: MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety
- 2024-11-26: Biologicznie życie człowieka może trwać 120–150 lat. Niezbędna jest jednak praca nad własnym zdrowiem
- 2024-09-16: Piotr Zelt: Od października zaczynam wykłady w Warszawskiej Szkole Filmowej. Czasami trafiają się takie grupy, że zastanawiam się, po co oni chcą ten zawód uprawiać
- 2024-09-18: Anna Głogowska: W samym środku lata wyjechałam na wakacje do Egiptu. Temperatura powietrza sięgała 43, a wody 38 stopni
- 2024-09-10: Daria Ładocha: Wyjeżdżając na wakacje, trzeba się liczyć z tym, że jest drogo. Już same bilety lotnicze są paragonami grozy
- 2024-09-24: Józef Gąsienica-Gładczan: Lepiej jest jechać na koniec świata i jest dużo taniej niż w Polsce. Można się pobawić w krajach Trzeciego Świata z pięknymi plażami za ułamek ceny
- 2024-08-20: Upały wyzwaniem w transporcie żywności. W zwykłych samochodach dostawczych może być nawet 50°C [DEPESZA]
- 2024-08-20: Paulina Sykut-Jeżyna: „Halo tu Polsat” ma być inne od tego, co jest teraz na rynku. Mam swój pomysł na siebie w tym programie i nikim nie zamierzam się inspirować
- 2024-08-23: Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.