Newsy

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

2019-05-22  |  06:16

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.

Rafał Jonkisz podkreśla, że pewnie czuje się za kierownicą, a najwięcej przyjemności sprawia mu jazda szybka, ale nie agresywna. Przy wyborze odpowiedniego auta zwraca uwagę przede wszystkim na jego wygląd zewnętrzny.

– W samochodach najważniejsze są aspekty wizualne, więc bardzo cenię sobie design i auta, które wewnątrz są wykonane z jakościowych materiałów. Ważne, żeby miały jeszcze sportowy pazur. Szukam go przede wszystkim po sylwetce samochodu, po tym, jak jest skonstruowany wizualnie, czy jest opływowy, czy wygląda niczym zdjęty z toru wyścigowego. Ale wiadomo, że tutaj chodzi też o osiągi. To jest coś, co kocha każdy facet, więc jak najbardziej to do mnie przemawia – mówi agencji Newseria Rafał Jonkisz.

Model podkreśla, że najbardziej preferuje samochody w wersji sedan, które są postrzegane jako auta eleganckie i luksusowe, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

– Było trudno przerzucić się z hatchbacka na sedan, bo jest to samochód dużo większy, więc na początku było to dość problematyczne. Ale teraz jest świetnie. Cenię sobie komfort, powierzchnię, objętość i miejsce, które jest wewnątrz, więc jak najbardziej sedan do mnie przemawia. Choć też nie ukrywam, że lubię też samochody typu coupé, bo są auta sportowe, więc jako młody człowiek po prostu lubuję w takich – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz przyznaje, że zdarza mu się kręcić filmiki w samochodzie, ale tylko wtedy gdy zasiada w fotelu pasażera. Czasem dzieli się z fanami swoimi spostrzeżeniami, innym razem poleca im fajną muzykę.

– Różne rzeczy pokazuję. Zależy od dnia i tego, co chcę przekazać odbiorcom. Czasem jest to nawet muzyka, prosta muzyka, która leci i fajne widoki, pejzaże, oczywiście wnętrze samochodu, które bardzo sobie cenię – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz prawo jazdy ma od dwóch lat. Zdanym egzaminem pochwalił się fanom na Facebooku. Jak podkreśla, samo opanowanie techniki jazdy nie sprawiło mu żadnych problemów. Dużo większą uwagę trzeba było jednak przyłożyć do testów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.