Newsy

Rafał Maślak planuje podróż do USA. Chce przejechać przez wszystkie stany

2017-01-10  |  06:50

W 2017 roku model zamierza się skoncentrować na rozwoju firmy, którą prowadzi wraz ze swoją dziewczyną. Planuje także zrealizować marzenie o podróży po USA. Chce zwiedzić wszystkie stany i przekonać się, czy Amerykanie faktycznie są tak pozytywnymi ludźmi, jak się o nich mówi. 

Rafał Maślak twierdzi, że w ciągu dwóch ostatnich lat spełnił wiele swoich marzeń. Cały czas snuje jednak kolejne plany, uważa bowiem, że życie bez marzeń i celów do zrealizowania jest niepełne. W 2017 roku zamierza zrealizować dawne marzenie o podróży do USA. Model chce dokładnie poznać kraj, który uważany jest za światowe mocarstwo, planuje więc zwiedzić każdy z pięćdziesięciu stanów. 

– Chciałbym po prostu przejechać się po każdym stanie i poznać Amerykę. Byłem w Azji, w Afryce, poznałem parę kultur i zawsze zastanawiało mnie jak jest w Stanach Zjednoczonych – kraju, który się tak szybko rozwinął, który jest potęgą numer jeden, który ma bardzo dobre nastawienie, ludzie są tam bardzo pozytywni – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Model chce się osobiście przekonać, ile jest prawdy w opiniach o niezwykłym optymizmie Amerykanów. Zamierza też poznać wielkomiejskie życie USA, dlatego planuje odwiedzić m.in. największe miasta i aglomeracje. W 2017 roku Maślak nie zamierza żyć jednak jedynie podróżami. Planuje skoncentrować się także na rozwoju salonu stylizacji paznokci, który założył w sierpniu 2016 roku. 

– Bardziej skupię się na biznesie ze swoją dziewczyną i może nie będę już po prostu chodził na większość imprez. Skupię się teraz bardziej na takich prywatnych, biznesowych sprawach – mówi model. 

Rafał Maślak ma w planach otwarcie kolejnych tego typu salonów w kilku miastach Polski. Twierdzi, że jest to ambitne marzenie, dlatego w jego realizację musi włożyć sporo wysiłku.  

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.