Mówi: | Rafał Maślak |
Funkcja: | model |
Rafał Maślak: Synek jest dla mnie teraz najważniejszy. Kamila też jest stuprocentową mamą
Chyba dobrze spełniam swoje obowiązki ojca – mówi model. Podkreśla, że niespełna trzymiesięczny synek jest dla niego obecnie najważniejszy i stara się aktywnie uczestniczyć w jego dorastaniu. Także jego żona, Kamila, świetnie odnalazła się w roli młodej mamy.
Rafał Maślak i Kamila Nicpoń pobrali się w sierpniu 2018 roku, ich pierwsze dziecko przyszło natomiast na świat niespełna rok później. Chłopiec, któremu rodzice nadali imię Maksymilian, urodził się 30 marca tego roku. Model nie ukrywa, że wydarzenie to diametralnie zmieniło jego podejście do życia – nadal dużo pracuje, na pierwszym miejscu stawia jednak nie karierę, lecz rodzinę.
– Teraz synek jest dla mnie najważniejszy zdecydowanie i Kamila jest taką też stuprocentową mamą, że musi być cały czas i wszędzie – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Model uważa, że dobrze wypełnia swoje ojcowskie obowiązki. Stara się aktywnie uczestniczyć w wychowaniu synka i spędzać z nim jak najwięcej czasu. Niedawno towarzyszył żonie i dziecku podczas wizyty w przychodni w związku ze szczepieniami okresowymi małego Maksymiliana. Mama chłopca nie była w stanie patrzeć na cierpienie synka i wyszła z gabinetu, model musiał więc wziąć na siebie obowiązek uspokojenie chłopca.
– Kamila to strasznie przeżywała, płakała jak mama, kiedy dziecko cierpi. Ale ja mimo że inaczej to przeżywałem, twardą ręką do tego podszedłem, że trzeba, po prostu to jest dla niego dobre, no i byłem przy tych szczepionkach. Było to trudne, ale się udało – mówi Rafał Maślak.
Ze względu na narodziny dziecka model po raz pierwszy od dłuższego czasu spędził całą zimę w Polsce. Zazwyczaj w styczniu lub w lutym razem z żoną wyjeżdżali na krótkie wakacje, teraz jednak musieli z tych planów zrezygnować. Lato również zamierzają spędzić w Polsce, przy czym Rafał Maślak nie czuje z tego powodu rozczarowania. Jego zdaniem w kraju panuje obecnie tak piękna pogoda, że nie ma sensu wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu słońca. Każdy wolny weekend stara się więc wykorzystać na rodzinną wycieczkę poza Warszawę.
– Teraz jedziemy nad jezioro w fajne miejsce w centrum Polski i tam będziemy spędzać czas. A jak Maksymilian trochę podrośnie, to na pewno gdzieś polecimy dalej, bo myślę, że dziecko nie jest żadnym ograniczeniem, żeby gdzieś latać, zwiedzać, a wręcz przeciwnie, bilet jest za darmo – mówi Rafał Maślak.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.