Mówi: | Rafał Maślak |
Funkcja: | model |
Rafał Maślak: Synek jest dla mnie teraz najważniejszy. Kamila też jest stuprocentową mamą
Chyba dobrze spełniam swoje obowiązki ojca – mówi model. Podkreśla, że niespełna trzymiesięczny synek jest dla niego obecnie najważniejszy i stara się aktywnie uczestniczyć w jego dorastaniu. Także jego żona, Kamila, świetnie odnalazła się w roli młodej mamy.
Rafał Maślak i Kamila Nicpoń pobrali się w sierpniu 2018 roku, ich pierwsze dziecko przyszło natomiast na świat niespełna rok później. Chłopiec, któremu rodzice nadali imię Maksymilian, urodził się 30 marca tego roku. Model nie ukrywa, że wydarzenie to diametralnie zmieniło jego podejście do życia – nadal dużo pracuje, na pierwszym miejscu stawia jednak nie karierę, lecz rodzinę.
– Teraz synek jest dla mnie najważniejszy zdecydowanie i Kamila jest taką też stuprocentową mamą, że musi być cały czas i wszędzie – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Model uważa, że dobrze wypełnia swoje ojcowskie obowiązki. Stara się aktywnie uczestniczyć w wychowaniu synka i spędzać z nim jak najwięcej czasu. Niedawno towarzyszył żonie i dziecku podczas wizyty w przychodni w związku ze szczepieniami okresowymi małego Maksymiliana. Mama chłopca nie była w stanie patrzeć na cierpienie synka i wyszła z gabinetu, model musiał więc wziąć na siebie obowiązek uspokojenie chłopca.
– Kamila to strasznie przeżywała, płakała jak mama, kiedy dziecko cierpi. Ale ja mimo że inaczej to przeżywałem, twardą ręką do tego podszedłem, że trzeba, po prostu to jest dla niego dobre, no i byłem przy tych szczepionkach. Było to trudne, ale się udało – mówi Rafał Maślak.
Ze względu na narodziny dziecka model po raz pierwszy od dłuższego czasu spędził całą zimę w Polsce. Zazwyczaj w styczniu lub w lutym razem z żoną wyjeżdżali na krótkie wakacje, teraz jednak musieli z tych planów zrezygnować. Lato również zamierzają spędzić w Polsce, przy czym Rafał Maślak nie czuje z tego powodu rozczarowania. Jego zdaniem w kraju panuje obecnie tak piękna pogoda, że nie ma sensu wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu słońca. Każdy wolny weekend stara się więc wykorzystać na rodzinną wycieczkę poza Warszawę.
– Teraz jedziemy nad jezioro w fajne miejsce w centrum Polski i tam będziemy spędzać czas. A jak Maksymilian trochę podrośnie, to na pewno gdzieś polecimy dalej, bo myślę, że dziecko nie jest żadnym ograniczeniem, żeby gdzieś latać, zwiedzać, a wręcz przeciwnie, bilet jest za darmo – mówi Rafał Maślak.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.