Mówi: | Rafał Maślak |
Funkcja: | model |
Rafał Maślak: Synek jest dla mnie teraz najważniejszy. Kamila też jest stuprocentową mamą
Chyba dobrze spełniam swoje obowiązki ojca – mówi model. Podkreśla, że niespełna trzymiesięczny synek jest dla niego obecnie najważniejszy i stara się aktywnie uczestniczyć w jego dorastaniu. Także jego żona, Kamila, świetnie odnalazła się w roli młodej mamy.
Rafał Maślak i Kamila Nicpoń pobrali się w sierpniu 2018 roku, ich pierwsze dziecko przyszło natomiast na świat niespełna rok później. Chłopiec, któremu rodzice nadali imię Maksymilian, urodził się 30 marca tego roku. Model nie ukrywa, że wydarzenie to diametralnie zmieniło jego podejście do życia – nadal dużo pracuje, na pierwszym miejscu stawia jednak nie karierę, lecz rodzinę.
– Teraz synek jest dla mnie najważniejszy zdecydowanie i Kamila jest taką też stuprocentową mamą, że musi być cały czas i wszędzie – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Model uważa, że dobrze wypełnia swoje ojcowskie obowiązki. Stara się aktywnie uczestniczyć w wychowaniu synka i spędzać z nim jak najwięcej czasu. Niedawno towarzyszył żonie i dziecku podczas wizyty w przychodni w związku ze szczepieniami okresowymi małego Maksymiliana. Mama chłopca nie była w stanie patrzeć na cierpienie synka i wyszła z gabinetu, model musiał więc wziąć na siebie obowiązek uspokojenie chłopca.
– Kamila to strasznie przeżywała, płakała jak mama, kiedy dziecko cierpi. Ale ja mimo że inaczej to przeżywałem, twardą ręką do tego podszedłem, że trzeba, po prostu to jest dla niego dobre, no i byłem przy tych szczepionkach. Było to trudne, ale się udało – mówi Rafał Maślak.
Ze względu na narodziny dziecka model po raz pierwszy od dłuższego czasu spędził całą zimę w Polsce. Zazwyczaj w styczniu lub w lutym razem z żoną wyjeżdżali na krótkie wakacje, teraz jednak musieli z tych planów zrezygnować. Lato również zamierzają spędzić w Polsce, przy czym Rafał Maślak nie czuje z tego powodu rozczarowania. Jego zdaniem w kraju panuje obecnie tak piękna pogoda, że nie ma sensu wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu słońca. Każdy wolny weekend stara się więc wykorzystać na rodzinną wycieczkę poza Warszawę.
– Teraz jedziemy nad jezioro w fajne miejsce w centrum Polski i tam będziemy spędzać czas. A jak Maksymilian trochę podrośnie, to na pewno gdzieś polecimy dalej, bo myślę, że dziecko nie jest żadnym ograniczeniem, żeby gdzieś latać, zwiedzać, a wręcz przeciwnie, bilet jest za darmo – mówi Rafał Maślak.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.