Mówi: | Robert Leszczyński |
Funkcja: | dziennikarz, krytyk muzyczny |
Robert Leszczyński ufarbuje sobie włosy w kolorach tęczy
Robert Leszczyński znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów i odważnych wypowiedzi. Tym razem dziennikarz zdecydował
się na gest w pewien sposób symboliczny – chce ufarbować włosy w kolorach tęczy.
– Ja tę fryzurę chcę zrobić na jeden, dwa albo trzy dni. Chcę przypominać i pokazać ludziom, jak ważna rzecz się stała. To nie jest żaden zarodnik zarazy. To była przepiękna rzecz, która była w centrum Warszawy i dwa dni przed spaleniem powiedziałem w telewizji, że jest to najważniejszy symbol Warszawy, który mi się najpiękniej kojarzy. Piękniej niż Pałac Kultury i Stadion Narodowy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, Robert Leszczyński.
Dziennikarz twierdzi, że nie chce prowokować, tylko pokazać, że solidaryzuje się z mieszkańcami Warszawy i powiedzieć głośne „NIE” chuligańskim wybrykom.
– Mam nadzieję, że do wszystkich Polaków dotrze to, co się tam tak naprawdę stało, co symbolizowała ta tęcza. Ona nie symbolizowała żadnego homoseksualizmu, była za to bliska bardzo wielu młodym ludziom – dodaje Robert Leszczyński.
Robert Leszczyński nie może pogodzić się z tym, że po raz kolejny bezmyślnie zniszczono konstrukcję, która była efektem wspólnej pracy ponad tysiąca osób.
– Jest zrobiona przez dzieci, przez osoby bezrobotne. Była robiona w różnych dziwnych miejscach, takich jak Centrum Nauki Kopernik, gdzie ludzie przychodzili w wolnych chwilach i robili te kwiatki, bo tęcza jest z kwiatków. I celowe podpalenie tęczy oraz pogonienie straży pożarnej, która dostała kamieniami, jest rzeczą tak symboliczną, że należy ją co jakiś czas przypominać – tłumaczy Robert Leszczyński
Prezydent Warszawy zapowiedziała, że tęcza zostanie odbudowana. Nowa instalacja będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.